Nowe posty

Autor Wątek: VNC Linux --- Win  (Przeczytany 3024 razy)

Konradek_83

  • Gość
VNC Linux --- Win
« dnia: 2005-12-20, 13:16:17 »
Witam! Mam taki problem. Zainstalowałem Auroxa 10.1. Instalacja przebiegła bez problemów, ale po restarcie nie mogę go odpalić. Startuje ale w pewnym momencie sprawdza spójność systemu plików. Jak skończy pojawia się czarny ekran i na tym zabawa się kończy.
Co jest nie tak? Jak to naprawić? Pomóżcie!
Z góry dzięki!!

  • Gość
VNC Linux --- Win
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-20, 16:48:37 »
Chyba mamy podobny problem :) Looknij na mojego posta tam jest odpowidz.

,,Chcę zainstalować Mandrake 9.0 ale... \\"

A jak nie to widziałem, że na
Katalog główny / System / X Serwer
jest podobny wątek:

Czarny ekran brak reakcji · elscinaczo · (2005-11-05 02:11:14) · [odp.: 1]

Kpt.

  • Gość
VNC Linux --- Win
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-20, 12:48:08 »
Mam taki problem. Chcialem zapytac, czy ktokolwiek uzywa/uzywal VNC do zadlnego zarzadzania. Chcialem sie nim pobawic i nic. Sciagnalem paczke .deb w wersji bodajze 3.3.7 zainstalowalem serwerek odpali... Na tym w sumie koniec. Po podpiecu do serwerka linuxowego przez "przeglaradke" Vnc viewer z Win2k na ekranie widze tylko ... szarosc - ekran przed zaladowaniem sie gdma i nic nie moge zrobic. Czy trzeba cos skonfigurowac? Jesli tak, to gdzie. Przejrzalem katalog z vnc i nic tam nie widze (nic co mozna edytowac :-)

Mamut

  • Gość
VNC Linux --- Win
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-20, 14:31:15 »
nie wiem jaką paczke sciągnąłeś.... zwykły vncserver czy xtigthvncserver odpala osobne xy na vnc. Żeby używać vnc dla tej sesji którą masz odpaloną jest paczka x11vnc.
A tak poza tym to w gnome jest konfigurator vnc.

de_laurent

  • Gość
VNC Linux --- Win
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-20, 15:25:12 »
Zainteresuj sie FreeNX. Na glowe bije wydajnoscia (zwlaszcza na slabych laczach) chyba wszystkie VNC. Musisz jednak miec skonfigurowany SSH. Server do uzytku niekomercyjnego dostepny jest jedynie pod Linuksa, ale klienty pod Windowsa i Linuksa. Pozdrawiam i Wesolych Swiat.

Kpt.

  • Gość
VNC Linux --- Win
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-12-20, 22:22:04 »
2005-12-20 14:31:15 Mamut napisał:

> nie wiem jaką paczke sciągnąłeś.... zwykły vncserver czy xtigthvncserver odpala osobne xy na
 > vnc. Żeby używać vnc dla tej sesji którą masz odpaloną jest paczka x11vnc.
 > A tak poza tym to w gnome jest konfigurator vnc.

Sciagnalem Vncserver ver. 3.3.7 - paczka deb. nowszej paczki nie widzialem
Owszem. Widzialem, jest takowy konfigurator - pytanie tylko - dlaczego nie dziala? :-) Skonfigurowany, uruchomiony - niby nasluchuje na porcie 5900. Z windy vncwiever - odmowa polaczenia - blad 10000 cos tam :-) Odpalam vncserver - wchodzi na port 5901 Uruchamiam przegladarke z wina - laczy sie elegancko, tyle ze mam nicosc przed oczami :-/ X11vnc odpalony z konsoli - dziala tak samo (probowalem wczesniej). Port 5900 - proba podlaczenia - porazka.

Kpt.

  • Gość
VNC Linux --- Win
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-12-21, 02:04:55 »
2005-12-20 22:22:04 Kpt. napisał:

> 2005-12-20 14:31:15 Mamut napisał:
 >
 > > nie wiem jaką paczke sciągnąłeś.... zwykły vncserver czy xtigthvncserver odpala osobne xy
 > na
 >  > vnc. Żeby używać vnc dla tej sesji którą masz odpaloną jest paczka x11vnc.
 >  > A tak poza tym to w gnome jest konfigurator vnc.
 >
 > Sciagnalem Vncserver ver. 3.3.7 - paczka deb. nowszej paczki nie widzialem
 > Owszem. Widzialem, jest takowy konfigurator - pytanie tylko - dlaczego nie dziala? :-)
 > Skonfigurowany, uruchomiony - niby nasluchuje na porcie 5900. Z windy vncwiever - odmowa
 > polaczenia - blad 10000 cos tam :-) Odpalam vncserver - wchodzi na port 5901 Uruchamiam
 > przegladarke z wina - laczy sie elegancko, tyle ze mam nicosc przed oczami :-/ X11vnc odpalony
 > z konsoli - dziala tak samo (probowalem wczesniej). Port 5900 - proba podlaczenia - porazka.

W porzadku. Byl blad w iptables. Laczy sie, pulpit mam.