Dystrybucje Linuksa > Debian

Problem z nmap'em

(1/3) > >>

grizliiirk:
Cześć

Byłem niedawno na szkoleniu CEH i jestem na etapie przygotowywania się do egzaminu. W związku z tym, że ichniejsze laby działają tylko przez pewien okres, postanowiłem, że utworzę takie same laby u siebie lokalnie na PC - dopóki mam jeszcze do nich dostęp.

Problemów miałem kilka i niestety dłużej schodzi mi się z ich debugowaniem niż z samą nauką. W tym przypadku mam problem z nmap'em. Poniżej wrzucam zrzut ekranu. Po lewej jest lab z EC, po prawo mój. Mógłby ktoś powiedzieć z czego wzięła się zaznaczona różnica i dlaczego to skanowanie u mnie nie działa?

Paweł Kraszewski:
To tylko pokazuje jak słaby jest CEH z merytorycznego punktu widzenia (sam cyklicznie zdawałem wewnętrzny egzamin na bazie CEH, więc znam mniej więcej zakres pytań).

Mój hint: Skupiasz się na nieistotnej różnicy (a CEH nie wyjaśnił, co ona znaczy, żebyś wiedział czy jest ważna w tym momencie) a nie zauważasz kluczowego błędu dwie linijki niżej (a to wiedza potrzebna przed myśleniem o przystąpieniu do CEH)...

grizliiirk:
Mogłem sobie robić lab i bym w ogóle nie miał żadnych problemów 😏
Wolę jednak poszerzyć swoją wiedzę i byłbym wdzięczny jakbyś napisał jak rozwiązać problem.

Ja zdaję CEH, nie CIH. Wydaje mi się że na egzaminie nie będę musiał bawić się w debugowanie problemów z apkami, tylko tam już będą gotowe maszyny.

grizliiirk:
Zauważyłem jeszcze jedną chyba znaczącą w tym przypadku różnicę.

Po lewo, przy wykonywaniu skryptu jest adres maszynki, a po prawo adres bramy.

Paweł Kraszewski:

--- Cytat: grizliiirk w 2023-10-23, 06:13:37 ---Ja zdaję CEH, nie CIH. Wydaje mi się że na egzaminie nie będę musiał bawić się w debugowanie problemów z apkami, tylko tam już będą gotowe maszyny.

--- Koniec cytatu ---
Pisałem CEH, ale je*a autokorekta zmieniła na CIH.


--- Cytat: grizliiirk w 2023-10-23, 06:25:30 ---Zauważyłem jeszcze jedną chyba znaczącą w tym przypadku różnicę.

Po lewo, przy wykonywaniu skryptu jest adres maszynki, a po prawo adres bramy.

--- Koniec cytatu ---
Czyli po prostu nie rozumiesz, co ten konkretny test sprawdza, jak działają grupy multikastowe, jaki wpływ na działanie programów typu NMAP ma konkretne srodowisko sieciowe, w którym działają...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej