Nowe posty

Autor Wątek: Problem z kartą sieciową  (Przeczytany 2609 razy)

Offline kulavi

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Problem z kartą sieciową
« dnia: 2023-05-29, 20:21:27 »
Witam wszystkich, to mój pierwszy post :).

Chcę przerzucić się na Linuxa z Windowsa i zainstalowałem sobie system Ubuntu 22.04 na pececie x64.
Napotkałem na początku na problem - Linux wykrył moją kartę sieciową, znajduje sieci, ale nie może się z żadną połączyć. Próbowałem z paroma.
Mam kartę sieciową Atheros AR5007G. Przez kabel USB byłem w stanie korzystać z udostępnionego przez telefon interneru.
Zdjęcia z ustawień w screenach.
Proszę mi doradzić, czy to kwestia ustawień czy sterowników? A jak sterowników, to jak wgrać inne?

Pozdro

Offline kulavi

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Problem z kartą sieciową
« Odpowiedź #1 dnia: 2023-05-29, 20:22:01 »
I tutaj wrzucam drugi screen:

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 878
    • Zobacz profil
Odp: Problem z kartą sieciową
« Odpowiedź #2 dnia: 2023-05-30, 00:02:25 »
Na 100% nie sterowników, albowiem karty Atheros są bardzo dobrze obsługiwane w kernelu (nie trzeba żadnych dodatkowych sterowników). Stawiam na jakieś wadliwe ustawienia DNS itp., ale trudno to ocenić po dotychczasowych Twoich wpisach.
Rozłącz sieć, włącz ponownie - sprawdź/prześlij logi (podstawowy to journalctl) i zobaczymy co ją boli.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3047
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Odp: Problem z kartą sieciową
« Odpowiedź #3 dnia: 2023-05-30, 14:20:32 »
Od bez mała 15 lat bez zmiany na tym konkretnie modelu karty są zgłaszane problemy z WPA/WPA2, i to także pod Windowsem.

Symptomy: widzi sieci, łączy się, dostaje adres i na tym łączność się kończy.

Post z 2015:
Cytuj
Atheros Wireless Adapter - AR5007EG & AR5007
Over the last four or so years we have been seeing a lot of problems with the above adapters, mainly concerning WPA and WPA2 encryption and mainly on windows Vista.
We have seen just a couple of issues on other windows operating system, windows XP and windows 7.

[...]

The wireless adapter gets an IP configuration, and shows as connected, but communication is non-existent or sporadic.

Co ciekawe, problemy zdają się zależeć od modelu AP, z którym karta się łączy,
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy