System > Instalacja

Instalacja - pytania

(1/2) > >>

Syml:
Czesc,

Przede mna moja pierwsza instalacja linuxa, takze krotko pytanie.

Czy tak laptop wystarczy, by zainstalowac obojętnie jaka wersje linuxa i cieszyc sie praca? Nie bedzie uzywany do zadnych gier. Nauka i poznawanie linuxa, ewentualnie jakies filmy.

Acer aspire vx15
i5
8gb ram
Gpu: geforce 1050 4gb
1tb hdd i chyba 128gb ssd

Poki co lezy schowany jeszcze, dlatego specyfikacja dosyc okrojona. Powyzsze informacje to to co pamietam. Laptop dosyc wiekowy (z 2017 roku) ale solidny nawet jak na te czasy. Planuje wymienic mu baterie na nowa bo jest na wykonczeniu, dorzucic 8gb ram i zmienic dyski bo raczej im duzo nie zostalo. Tylko pytanie czy z ta grafika to w ogole ma sens, czy szukac czegos innego. Nie potrzebuje zadnej bestii za kilka tysi do nauki.

Pozdrawiam

mackeire:
Spokojnie wystarczy dla dowolnej dystrybucji nawet z tym ramem co masz.

Paweł Kraszewski:
Popieram mackeire. Sam długo korzystałem z podobnej konfiguracji (tylko dużo starsze i5, bo 4 generacji i bez dedykowanego GPU). Na tym pójdzie każda współczesna dystrybucja w wersji pizza-ze-wszystkim. Jeżeli rzeczywiście chcesz wejść w programowanie i to z cięższymi IDE (np JetBrainsów), dodatkowe 8GB to dobry pomysł - ale jakbym miał wybrać czy rozbudować RAM czy zmienić SSD na większe, to jednak wymieniłbym SSD - żeby zmieścił się i system i cały katalog domowy. HDD na filmy, muzykę, instalki, backupy - rzeczy duże, a "powoli" odtwarzane.

1709:
Gość podobno używa kilka systemów i nie narzeka.
" Octa Boot Laptop | 8 OSs | Acer Aspire VX 15 "
https://www.youtube.com/watch?v=4nNKziYlFHs

Domyślnie raczej chyba nie będzie takiego ładnego Gruba.

Edytowane
Problem w tym, że najbardziej popularną nakładką na GRUB był BURG i nie wiem czy jeszcze działa.
Może to zależy od distro, nie wiem.

Syml:
Super, dzieki wielkie. W takim razie wymiana na nowe czesci i mozna dzialac ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej