Sprzęt > Inne urządzenia

Problem z USB

(1/1)

skull:
Witam wszystkich

Wczoraj zainstalowałem Kali Linux na komputerze stacjonarnym. Jest to drugi system obok Windows. Na Windows wszystko działa jak należy. Niestety na Kali nie działa myszka ani klawiatura na portach USB z tyłu komputera. Z przodu natomiast po podłączeniu problem nie występuje ani z myszką ani z klawiaturą.
Czy ktoś miał podobny problem i rozwiązanie omawianego problemu, bo tracę cierpliwość ?

Dzięki

Pozdrawiam

Paweł Kraszewski:
Bywają problemy z K/M wpiętymi do USB3. Dlatego większość płyt ciągle jeszcze ma 2 USB2 w miejscu gdzie kiedyś było PS/2 (albo obok, jeżeli PS/2 ciągle jest). Poprosimy więcej szczegółów o tym, jaki to komp, do jakich portów to wpinasz, jak front jest podłączony do płyty głównej.

Czy inne niż Kali Linuksy też mają ten problem?

Pod Linuksem odpal polecenie "sudo dmesg -Tw". Odpepnij i podepnik mysz z tyłu. Odepnij i podepnij mysz z przodu. Wrzuć tu nowe linijki, które pojawiły się po każdej z tych czynności.

skull:
Okazało się, że w gąszczu kabli i pajęczyn :) z tyłu kompa znalazły się dwa porty USB 2.0, które pozwoliły na działanie sprzętu. Z przodu też posiadam porty USB 2.0 na których działało, reszta to porty USB 3.0. Także Linux w moim kompie nie lubi portów USB 3.0 :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej