Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
2024-03-27, 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Niewspierany CentOS 6 – migrować czy nie?  (Przeczytany 2276 razy)

Offline admin123

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Niewspierany CentOS 6 – migrować czy nie?
« dnia: 2023-02-17, 13:15:55 »
Cześć. Posiadam kilka serwerów CentOS 6 i w tym momencie nie bardzo uśmiecha mi się migracja do innego Linkusa w wersji 8 czy 9, a trzymanie szóstki wydaje mi się średnio bezpieczne. Co w tej sytuacji najlepiej zrobić?

Offline eugieniek

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
Odp: Niewspierany CentOS 6 – migrować czy nie?
« Odpowiedź #1 dnia: 2023-02-17, 15:28:36 »
Dzisiaj Tobie się nie chce - za rok czy dwa będziesz musiał. Przykre ale prawdziwe.

Offline Kamil

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Niewspierany CentOS 6 – migrować czy nie?
« Odpowiedź #2 dnia: 2023-02-20, 10:41:32 »
Zmigrować zawsze warto, bo prędzej czy później i tak Cię to czeka. Natomiast, jeżeli bardzo chcesz zostać przy wersji 6 i mieć wsparcie, to zapoznaj się z tym: https://pl.euro-linux.com/eurolinux/euroels/

Offline admin123

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Niewspierany CentOS 6 – migrować czy nie?
« Odpowiedź #3 dnia: 2023-02-21, 10:03:21 »
Zmigrować zawsze warto, bo prędzej czy później i tak Cię to czeka. Natomiast, jeżeli bardzo chcesz zostać przy wersji 6 i mieć wsparcie, to zapoznaj się z tym: https://pl.euro-linux.com/eurolinux/euroels/

Super. Spokój do 2024 xD Dzięki ;-)

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3049
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Odp: Niewspierany CentOS 6 – migrować czy nie?
« Odpowiedź #4 dnia: 2023-02-21, 21:43:38 »
Cytuj
Ps. A tak na serio to kto wierzy w aktualizacje, poprawki i pseudo bezpieczeństwo?

Jak powiedzieć, że gó*o się znasz na bezpieczeństwie i nigdy nie robiłeś większego systemu IT nie mówiąc, że gó*o się znasz na bezpieczeństwie i nigdy nie robiłeś większego systemu IT...
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Offline admin123

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Niewspierany CentOS 6 – migrować czy nie?
« Odpowiedź #5 dnia: 2023-02-22, 09:48:24 »
Czyli lekko ponad 10 miechów :D
Pijemy?


Trochę więcej, bo piszą, że do końca czerwca przyszłego roku. Akurat w tym momencie rozwiązuje mi to problem. Więc jasne, chętnie się napiję ;-)

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3049
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Odp: Niewspierany CentOS 6 – migrować czy nie?
« Odpowiedź #6 dnia: 2023-02-22, 14:41:19 »
Cytuj
Na tym portalu swojego czasu miałem kilka nicków, na jednym bardzo mnie lubisz, na drugim też kumplami bylismy, na trzecim i czwartym zostałem lamusem, na piątym kiciarzem a na tym zwykłym trollem.

Uuuuuuuuu, widzę tryb masks off. Musiałem trafić w czuły punkt...

Doskonale wiem, za które konta cię nie lubiłem. Twoja psyche zostawia kilwater szeroki jak admirał Kuźniecow i charakterystyczny jak dupa Kardashianki. Twój zasadniczy problem (w każdym razie tej osobowości, która korzysta z tego akurat konta i dwóch wcześniejszych, które kojarzę) jest to, że ani nie szukasz pomocy, ani nie udzielasz pomocy, tylko wylewasz wiadra gó*a na wszystkich dookoła. Jedynym twoim celem tutaj jest oszczanie i osranie wszystkiego na tym forum. I o ile mam pełne uprawnienia do permabana, to nie robię tego, bo Twój akurat przypadek to gestia wyłącznie właściciela forum (no, poza usuwaniem wypowiedzi absolutnie nie na temat, właściwie wręcz naruszających prawo).

Co do "byliśmy kumplami" - nie jestem i nie byłem kumplem z nikim na forum. Znam w realu raptem dwie osoby z forum, a zaglądam tutaj, żeby pomagać ludziom rozwiązywać problemy. Nic więcej, nic mniej. Nie narzekać, nie wyzywać, nie wywoływać kontrowersje.

A, i jeszcze jedno — skoro już w ogóle używasz dowodu z autorytetu, to też(*) mam prawie 50 lat, z czego prawie 40 zajmuję się programowaniem (dobrze liczysz, pierwsze kursy programowania robiłem w podstawówce), 20 projektowaniem urządzeń procesorowych a 10 robieniem własnych, dedykowanych systemów sieciowych (w tym własnych implementacji stosu IP). Mogę powiedzieć, że mam jakieś uzasadnione podstawy do uważania, że aktualizacje, poprawki czy nowe wersje mają sens.

(*) Zdaję sobie sprawę, że 50 lat to może mieć akurat tylko osobowość eugienek.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3049
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Odp: Niewspierany CentOS 6 – migrować czy nie?
« Odpowiedź #7 dnia: 2023-02-23, 13:50:32 »
1. Jeszcze raz powiesz w Polszy... Ten kraj się nazywa Polska, rozumiesz, trollu? Jak się nie podoba, to wypier*laj do swojej ukochanej moskwy, do swoich ukochanych Białorusinów, rosjan i Kazachów. (kapitalizacja zamierzona)

2. "Problemy" z którymi przychodzisz na ogół występują tylko u ciebie i nie dają się odtworzyć gdzie indziej. Może gdzieś na płycie głównej zawieruszyła się cynfolia z czapeczki i robi zwarcie?

3. Jeżeli MAC ci odpowiada (żyjemy w wolnym kraju) to przenieś się na stosowne fora. Tam chętnie wyjaśnią, jak rozszerzyć pamięć wlutowaną w płytę główną, jak rozszerzyć SSD wlutowane w płytę główną czy jak wymienić wlutowane CPU upalone linią 50V przebiegającą pin obok linii idącej prosto do cora bez żadnych zabezpieczeń tuż pod jedynym miejscem, gdzie wcieknie ciecz z zalanej klawiatury. I że jak nie ma zasięgu, to źle trzymasz, a jak się sprzęt złoży w miejscu do tego niezaprojektowanym, to go źle przechowujesz. Ale żadna z tych rzeczy nie znajdzie zrozumienia na forum Linuksowym... Na przykład to, że chcesz kupić obudowę do Japka. Proszę, link do stosownego forum jest tutaj. Popatrzmy na pierwsze z brzegu topiki niezawodnego, niezatapialnego, przyjaznego i stabilnego sprzętu Apple (topiki z pierwszego ekranu forum):
* Downgrade z macOS Sierra do OS X Yosemite [PORADNIK]
* Nie można zalogować się do facetime & imessage
* Funkcja przenieś do ... z poziomu menu nie działa
* Macbook nie włącza sie po wymianie pamięci ram
* MBP 2015 nie rozpoznaje zasilaczy.
* Aplikacja Netflix ze straszną jakością
* iPad Pro 12'9 2021 - ekran pękł ,,sam z siebie"
* ddzielnny kanał Wifi metodą na problemy z klawiaturą i myszką bluetooth od Apple?
* Centrum sterowania (HomePod Mini) nie wie która jest godzina?
* VoLTE w Plusie na iPSE2016 nie działa

No problemy jak z jakimś, tfu, Linuksem albo tfu, Androidem na jakimś tfu, podrzędnym sprzęcie normalnie.

Cytuj
Tak, wiem, prawda w prawdzie bolała, boli i zawsze będzie boleć
człowieku, ty byś prawdy nie poznał jakbyś się o nią potknął...

Z mojej strony EOT. Znudziło mi się karmienie trolla.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy