Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
2024-03-27, 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: pomoc w identyfikacji programu  (Przeczytany 928 razy)

Offline domin123

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
pomoc w identyfikacji programu
« dnia: 2022-12-27, 13:29:49 »
Witam pytanie dosc nietypowe no ale temat wymaga z mojej strony zbadania
otóż po obejrzeniu na cda bluetruth nie wiem czy to fake korzystają z kali linux ale nie wiem co to za program do  mac adresow sam sie przejde na cmentarz ;-)
https://www.cda.pl/video/1261922447

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: pomoc w identyfikacji programu
« Odpowiedź #1 dnia: 2022-12-27, 16:43:56 »
1. Dałeś film z kategorii premium, a że premium nie mam w tej chwili, to nie obejże.
2. Możliwe że widziałem coś podobnego " bluetruth "
Z tego co widziałem to bardziej to przypominało niedopracowany program ( bo gwiazdki zamiast numerów / danych ),
 który wykrywa wszystko jak leci ( Bluetooth , Wi-fi , Irda ).
A jak życie znasz to większość ludzi nie wyłączy tego w swoim telefonie,
 bo później nie umiałaby ponownie włączyć.

PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline domin123

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: pomoc w identyfikacji programu
« Odpowiedź #2 dnia: 2022-12-27, 18:02:47 »
1. Dałeś film z kategorii premium, a że premium nie mam w tej chwili, to nie obejże.
2. Możliwe że widziałem coś podobnego " bluetruth "
Z tego co widziałem to bardziej to przypominało niedopracowany program ( bo gwiazdki zamiast numerów / danych ),
 który wykrywa wszystko jak leci ( Bluetooth , Wi-fi , Irda ).
A jak życie znasz to większość ludzi nie wyłączy tego w swoim telefonie,
 bo później nie umiałaby ponownie włączyć.
ale to nie jest premium ,podalem linka po polsku na bitchute jest ich kilka program juz wiem kismet a ta entena to chybA uberbooth ale nie jestem pewny

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: pomoc w identyfikacji programu
« Odpowiedź #3 dnia: 2022-12-28, 10:19:43 »
Cytuj
ale to nie jest premium ,
Nie wiem, nie mogłem wcześniej obejrzeć.
Co to za urządzenie na usb to nie dojrzę.
- Po pierwsze powinno być wymienione jeśli to było badanie.
- Po drugie to bez różnicy. Zwykły telefon też Ci wykryje chyba inne urządzenia. (zegarki, breloczki,  słuchawki i inne smart zabawki)
- Po trzecie niby wykryje ale mogą pojawić się problemy z niektórymi urządzeniami.
( ograniczenia elektroniki, wymogi prawne [ np. co do mocy anteny, liczby kanałów ], nieaktualne oprogramowanie , zakłócenia z innych urządzeń )
Poczytaj trochę np.
https://www.rfwireless-world.com/Terminology/NFC-vs-RFID-vs-Bluetooth-vs-wifi.html
Zauważysz że przy pomocy jednej " antenki " można w teorii znaleźć o wiele więcej urządzeń niż byś chciał.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_WLAN_channels
Natomiast Irda / podczerwień to fale fotonów, a nie fale elektromagnetyczne więc prawdopodobnie przesadziłem ze oprogramowanie potrafi wykryć Irde.
« Ostatnia zmiana: 2022-12-28, 10:28:42 wysłana przez 1709 »
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline eugieniek

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
Odp: pomoc w identyfikacji programu
« Odpowiedź #4 dnia: 2022-12-28, 10:53:44 »
Trochę bawię się ostatnio z flir, kamery na podczerwień, termowizja, zatem dopowiem tylko tyle, że będąc w temacie od 2 lat (próbując zbudować na bazie lunet, termowizorów, podświetlenia irda coś z zasięgiem od 500 do 1000m) nie trafiłem na soft, umiejący wykryć podczerwień w locie. Na upartego, byłoby to możliwe ale tylko na bazie stworzenia dookólnego odbiornika podczerwieni (coś podobnego do tego, co mamy w telewizorach) (dookólny znaczy jeden odbiornik + np. jakieś pryzmaty, szkła itp. skupiające odbierane fotony z obszaru dookólnego w jedną wiązkę) i wtedy każdy soft napisany choćby w C i sprzęcior zaopatrzony choćby w jakiegoś Atmela da radę reagować na wykryte fotony. Druga sprawa, bafrdzo ważna, to długość fali podczerwonej. Kamery irda (flir) to całkiem coś inego aniżeli irda znana z komputerów bądź pilotów. Tworząc urządzenie wykrywające światło podczerwone musielibyśmy zatem zaopatrzyć je w wiele odbiorników z widocznością innego zakresu fali. Przeciał jest dość duży i produkcja takiego urządzenia we włąsnym zakresie (ze względu na koszt elektroniki) jesty bardzo nieopłacalna, np. budowa kamery termowizyjnej dalekiego zasięgu to koszt od około 2 do około 3 tysięcy złotych. Fakt, jest to 10x taniej aniżeli termowizja wojskowa ale... trzeba trochę się znać na optyce i elektronice i umieć zdobyć konkretne elementy (wyświetlacz termoczuły, kamera termoczuła - najlepiej rozbebeszyć jakiś smartfon np. CatS61 albo BB BV9800/9900PRO). Wtedy, doklądając do tego mocniejsze DIODY (konkretna fala, np. 980nm = 30/35zł sztuka za 3W/5V lub 60-70zł szt. za 5W/5V. Takich diodek potrzeba kilka, potem trzeba to czymś zasilić a je to prądu równo, potem trzeba umieć przenieść za pomocą szkieł (z latarek dalekosiężnych, halogenów kierunkowych) strumień światła podczerwonego na odległość jaką sobie życzymy. Mi osobiście udało się do tej pory ogarnąć 350 metrów w dualu, czyli do 350m jest "podświetlenie" o średnicy końcowej około 5 metrów oraz z tej średnicy z odległości 350m kamera flir odbiera obraz, reaguje na ciepło. Dalej mi nie wychodzi, nie znalazłem jak dotąd szkieł (odbłyśników) wielkości, która mogłaby zmieścić się w czymś mobilnym i przesłać "światło" dalej. Sądzę, że powyżej 300-400m potrzeba już konkretnych halogenów, ma je np,. kanadyjska policja montowane na samochodach, wyglądają jak jeden, wielki, okrągły halogen np. Hella ale jest w nim około 15-25 sztuk diodek o mocy 15W każda i to hula na przetwornicy (gra na 110V). Mobilnie można pobawić się w sprzęt, któremu wystarczą zwykłe akumulatory żelowe, to max. jaki można ze sobą zabrać w teren.
Oprogramowanie skanujące stworzyć to znikomy problem, wystarczy podstawa języka C albo C++, znajomość kilkunastu bibliotek i chęci, czas oraz kasa i przede wszystkim cel. Do marca powinienem wyrobić się z budową mojego termowizora, gdy skończę to się pochwalę, na razie nie jestem zadowolony z wyników, po prostu 300 metrów to stanowczo za mało. Znalazłem bardzo fajny halogen działający w 880nm o mocy 30W ale nie umiem tego kupić, pochodzi z samolotów pasażerskich, starego typu są wycofane od 2000 roku. U nas nie ma złomowiska z samolotami :)))
Halogen taki wielkości klasycznej latarki ze szkłami (chodzi mi właśnie tylko o nie) zdolny był wysyłać światło podczerwone na odległość do 3000m w wiązce o szerokości około 6-7metrów. To coś robiło linie podczerwone na trasie do lądowania, oświetlał pas (lotnisko) i czujniki na nim, kamera termowizyjna je wtedy odczytywała. Stara technika, ponoć zawodna, zastąpiona systemem ILS.
Ps. do kamery (nawet małej, słabej) światło możemy doprowadzić za pomocą pryzmatów i soczewek, wcale nie jest to takie ciężkie jak p...dolili w szkołach.

Co do skanowania wszystkiego wokół - możliwe jest wszystko lecz koszt sprzętu który odbiera dane sygnały (akustyka, światło, pola elektromagnetyczne i masa innych) w 98% przypadków są nie do zdobycia zważywszy także na fakt, że żyjemy w tzw,. poyebowie, w którym rozbebeszony na części smartfon kosztuje tyle, ile pięć sztuk całego smartfomu a zabawę w atmele/arduino zmonopolizował pewien "elektronik" i za byle gówienko zapłacimy 5000x więcej, aniżeli kosztowało to przed wjazdem ze wschodu do zachodniego "poyebowa". Te same akumulatory żelowe w Kaliningradzie są po 8 dolców sztuka a u nas na alleJaja od 150 talarów w górę, za dobrego procka pod arduinka tam płacimy 3-5 dolców a u nas chcą już nawet 100 złotówek. Za 15-20 lat w Europie wyzdychają wszyscy elektronicy, pasjonaci, hobbyści i cała reszta rzeźbiarzy a zawodem serwisanta/elektryka/informatyka/elektronika będzie można sobie d... podetrzeć.
« Ostatnia zmiana: 2022-12-28, 11:01:36 wysłana przez eugieniek »

Offline domin123

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: pomoc w identyfikacji programu
« Odpowiedź #5 dnia: 2022-12-28, 13:09:29 »
Cytuj
ale to nie jest premium ,
Nie wiem, nie mogłem wcześniej obejrzeć.
Co to za urządzenie na usb to nie dojrzę.

- Po drugie to bez różnicy. Zwykły telefon też Ci wykryje chyba inne urządzenia. (zegarki, breloczki,  słuchawki i inne smart zabawki)
w filmie uzywaja tez bluescanner ale nie dziala a wiec mysle ze ubertooth podrobka z chin do ogarniecia, jego sie uzywa wlasnie do kismetu pewnie inne czestotliwosci na stronie tej fundacji jest bibliografia 25 stron cytatow ze zrodel pewnie antenka grafenowa ma inne wymagania niz bluetooth w komorce

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: pomoc w identyfikacji programu
« Odpowiedź #6 dnia: 2022-12-28, 18:28:40 »
Cytuj
pewnie antenka grafenowa ma inne wymagania niz bluetooth w komórce
Ciebie powinno bardziej obchodzić jakie parametry on miał że wykrył dodatkowe urządzenia, np. z jaką częstotliwością. ( np.  Bluetooth )
Na filmie okno z programem nie daje wiele informacji, ale pisze tam że chodzi o urządzenia BTLE ( Bluetooth Low Energy )
https://en.wikipedia.org/wiki/Bluetooth_Low_Energy
Przy założeniu że jego oprogramowanie jest wolne od błędów to znaczy że nie wykrywa karty kredytowej lub znacznika RFID na koszulce
to twój telefon powinien wykrywać urządzenia Bluetooth Low Energy.

Edytowane

Cytuj
Bluetooth 4.0 + LE (Low Energy) – 1 Mb/s[5] znacząco ograniczono pobór energii (np. praca czujnika temperatury, przez wiele miesięcy na baterii pastylkowej), kosztem obniżonego transferu oraz zwiększono realny zasięg działania do 100 m
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bluetooth
« Ostatnia zmiana: 2022-12-28, 18:50:29 wysłana przez 1709 »
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.