Nowe posty

Autor Wątek: kadu  (Przeczytany 9533 razy)

MichL

  • Gość
kadu
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-12-17, 22:39:45 »
2005-12-17 19:49:06 kaza114 napisał:

> Nie wiem czy to jest pakiet czy są to źródła ściągłem ten plik z tej strony,rozpakowałem i
 > chciałem uruchomić i nie mogę,a chcę go umieścić w katalogu domowym.

Ściagnij wszystkie pakierty .rpm stąd http://www.kadu.net/download/binary/mandrake/index.php?path=./Mandriva%20LE%202005/stable
potem stąd http://www.kadu.net/download/binary/mandrake/index.php?path=./Mandriva%20LE%202005/stable/contrib
wszysto do jednego katalogu, np. /home/..../kadu, potem odpal konsolę, wpisz "su", jak pojawi się "password:  " to wpisz hasło root, potem wpisz komendę "cd /home/..../kadu" (po cd spacja!!), potem "rpm -U **" (po "rpm" spacja i po "U" także) - oczywiście wszystko bez cudzysłowia wklepujesz  hehehe. Czekasz aż Ci sie pojawi nowy wiersz ".....#" i wychodzisz potem z konsoli. To wszystko. Możesz także instalowac wszystkie pakiety recznie bez konsoli, wchodzisz do tego katalogu gdzie masz je ściagniete, klikasz na nie po kolei i postepujesz zgodnie z pojawiajacymi sie komunikatami jak w widowsie ale to czasochłonna zabawa bo tak trzeba sie bawic z kazdym pakietem, to wyzej co pisałem o metodzie z konsoli to droga na skróty i skuteczna, jesli sa jakies błedy lub brakuje w systemie jakichś bibliotek itp. to od razu wypisuje co potrzeba jeszcze doinstalować. Jeśli Ci wyjdzie komunikat o braku przy jakimś niepotrzebnym pakiecie, np. dot. osd to go wywal z katologu i instaluj bez niego. Reasumując, jako początkujący ściągaj pakiety rpm dla swojej dystrybucji i z nich instaluj.

zebra

  • Gość
kadu
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-12-18, 10:30:20 »
2005-12-17 22:18:38 kaza114 napisał:

> Gorszego debila od ciebie [zebra] nie widziałem, żeby w dwóch słowach komuś wytłumaczyć jakiś
 > tema. cześć gamoniu.

Miałem juz nie gadać, ale jednak. Jak ci ktos podpowiada, gdzie znaleźć odpowiedx na Twój problem, a Ty nie raczysz zerknąć, to jesteś kołek. Kilkadziesiat razy było tłumaczone na tym forum, jak zainstalować kadu. Po co ktos klepać to samo w koło, jeśli wystarczy zerknąć do archiwum forum ( do tego słuzy wyszykiwarka po lewej).
Więc nie badź kołek, tylko poczytaj. I nie obrazaj sie.
ps. Zainstalowałes jakoś to kadu?

kaza114

  • Gość
kadu
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-12-18, 11:42:11 »
Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc,wasze wskazówki się przydały, już wszystko działa

pozdrawiam