System > Administracja

[SOLVED] Poczta Linux.pl

(1/3) > >>

robson75:
Witam. Od prawie 3 lat korzystam z poczty Linux.pl. Mam dodane swoje konto do Thunderbirda na serwerze IMAP. I mam mały problem z folderami wyświetlanymi na koncie, chodzi głównie o folder Junk, który mimo odsubskrybowania z poziomu przeglądarki co jakiś czas jest znowu wyświetlany w Thunderbird. Dodam tylko że w Gmail wystarczyło tylko raz odsubskrybować dane foldery, i do tej pory nie są wyświetlane.

Arkadiusz Bednarczyk:
Cześć,
Może to być efekt tego, że Thunderbird ma dodatkowe ustawienia niechcianej poczty i może przy nadejściu spamu automatycznie go ponownie "subskrybuje".
Druga sprawa to może być włączony filtr w ustawieniach konta, który przenosi spam do folderu Junk. W tej sytuacji też w momencie nadejścia spamu jest on subskrybowany lub nawet tworzony jeżeli go nie ma.

Jedno i drugie można sprawdzić - w Thunderbirdzie i w ustawieniach konta w zarządzaniu kontem.

robson75:
Jeżeli chodzi o Thunderbirda, to niechcianą pocztę kazałem mu przekazywać do folderu spam



Natomiast jeżeli chodzi o konfiguracje serwera Linux.pl to ochronę przed spamem mam wyłączoną, ponieważ nie potrzebuje tej opcji, gdyż to konto mam wyłącznie zarezerwowane dla Linuxa, i nie loguje się byle gdzie.

Arkadiusz Bednarczyk:
Wygląda więc na to, że to Thunderbird subskrybuje ten katalog.

Kliknij prawym na katalogu Spam i zobacz fizycznie jak nazywa się ten katalog - domyślnie nazwy są tłumaczone na język systemowy, a nie zakładane foldery o takich nazwach jak się wyświetlają.

robson75:
We właściwościach folderu spam mam to



Więc wygląda na to że to nie Thunderbird na nowo subskrybuje folder jumk.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej