Nowe posty

Autor Wątek: Maile z/do Rosji są zablokowane? (mail.linux.pl)  (Przeczytany 5138 razy)

Offline kowa.pi

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Maile z/do Rosji są zablokowane? (mail.linux.pl)
« dnia: 2022-06-28, 15:59:36 »
Witam. Czy została jakaś blokada zamontowana w związku z wojną?
Używam poczty w mail.linux.pl
Mam sporo znajomych po tamtej stronie, sporo kontrahentów itp.  no i teraz mam problem.
Nie wiem co się stało ale nie przychodzą do mnie maile z końcówkami @mail.ru, yandex.ru oraz nawet @o2.pl czy @tlen.pl

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Odp: Maile z/do Rosji są zablokowane? (mail.linux.pl)
« Odpowiedź #1 dnia: 2022-07-01, 14:48:48 »
Tak, nałożyliśmy blokadę na rosyjską adresację ip. Nie będzie na pewno zdjęta dlatego, że ktoś ma tam kolegów czy kontrahentów.

Blokada jest założona na pocztę u nas, jak i na wszystkich serwerach hostingowych, którymi administrujemy.
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

Offline kowa.pi

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Maile z/do Rosji są zablokowane? (mail.linux.pl)
« Odpowiedź #2 dnia: 2022-07-02, 12:50:33 »
Mieliście być nieupolitycznieni...
Zwykli ludzie nie powinni odpowiadać za czyny polityków.

« Ostatnia zmiana: 2022-07-02, 14:57:29 wysłana przez kowa.pi »

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 878
    • Zobacz profil
Odp: Maile z/do Rosji są zablokowane? (mail.linux.pl)
« Odpowiedź #3 dnia: 2022-07-02, 16:50:40 »
Sorry, ale Rosja jest w stanie wojny z całym światem. Można przymykać na to oko. Wówczas najlepiej przenieść się za wschodnio-północną granicę.
I to nie ma nic wspólnego z polityką. Z przyzwoitością dużo.
I sorry, że odpowiadam za adminów.

Offline kowa.pi

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Maile z/do Rosji są zablokowane? (mail.linux.pl)
« Odpowiedź #4 dnia: 2022-07-02, 17:18:27 »
Nie Rosja jest w stanie wojny lecz politycy rosyjscy. Tak samo my Polacy, nie jesteśmy w stanie wojny z Rosją lecz nasz polskojęzyczny rząd.
O jakiej przyzwoitości zatem mowa, gdy za czyny polityków, którzy często nie są ludźmi muszą odpowiadać zwykli ludzie, ludzie nie mający nic a nic wspólnego z polityką i co gorsza, nie mogący z tą polityką niczego zrobić?

« Ostatnia zmiana: 2022-07-02, 17:20:08 wysłana przez kowa.pi »

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 878
    • Zobacz profil
Odp: Maile z/do Rosji są zablokowane? (mail.linux.pl)
« Odpowiedź #5 dnia: 2022-07-02, 18:12:08 »
No comments.
Oprócz jednego - jakiego języka miałby polski rząd używać? Rosyjskiego?
I jak dla mnie: EOT. Już się nie włączę i przepraszam. Zwłaszcza adminów i moderatorów.

Offline robson75

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 427
    • Zobacz profil
Odp: Maile z/do Rosji są zablokowane? (mail.linux.pl)
« Odpowiedź #6 dnia: 2022-07-02, 21:19:56 »
Co za problem, przecież możesz wysyłać i odbierać maile np. przez gmail (lub jakiegoś innego klienta pocztowego) oni na pewno nie wprowadzili takiej blokady.

A co do poczty Linux.pl to sam mam założone konto, i jestem bardzo zadowolony, a admin miał takie prawo zablokować stronę rosyjską, mnie to w niczym nie przeszkadza, gdyż nie mam żadnych znajomych za wschodnią granicą.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Odp: Maile z/do Rosji są zablokowane? (mail.linux.pl)
« Odpowiedź #7 dnia: 2022-07-03, 00:31:54 »
Mieliście być nieupolitycznieni...
Zwykli ludzie nie powinni odpowiadać za czyny polityków.

1. Gdzie tak napisaliśmy o tm "nieupolitycznieniu"?
2. Na tej wojnie nie walczą politycy tylko zwykli ludzie, którzy na własną rękę kradną i mordują ludność cywilną - przy czym duża część społeczeństwa rosyjskiego to popiera.
3. To nasz serwer i mamy prawo blokować co chcemy - nie musisz używać naszej poczty wcale jeżeli nie odpowiadają Ci nasze zasady.
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

Offline kowa.pi

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Maile z/do Rosji są zablokowane? (mail.linux.pl)
« Odpowiedź #8 dnia: 2022-07-03, 12:39:05 »
Tak też uczyniłem, dzięki za ogarnięcie tematu skasowania moich skrzynek.

ratus

  • Gość
Odp: Maile z/do Rosji są zablokowane? (mail.linux.pl)
« Odpowiedź #9 dnia: 2022-07-04, 10:41:38 »
Czy o założeniu blokady zostali powiadomieni wszyscy użytkownicy poczty @linux.pl oraz urzedy nadzoru elektronicznego?

Czy domeny @o2.pl i @tlen.pl  - jak wynika z wpisu  kowa.pi - też zostały objęte blokadą? Jeśli tak - to dlaczego?
« Ostatnia zmiana: 2022-07-04, 10:45:28 wysłana przez ratus »

Offline kowa.pi

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Maile z/do Rosji są zablokowane? (mail.linux.pl)
« Odpowiedź #10 dnia: 2022-07-04, 16:51:16 »
W polsce urzędy mają moc tylko asę brać, zatem UKE to taki SANEPID, heheh, zatem nie wnikam. Nie jestem też zwolennikiem podpitalania a z pocztą już sobie poradzilem.

ratus

  • Gość
Odp: Maile z/do Rosji są zablokowane? (mail.linux.pl)
« Odpowiedź #11 dnia: 2022-07-04, 18:06:16 »
To może być bardzo niebezpieczne ustanawianie precedensów. Czy - wysyłając zwykły papierzany list by POCZTA POLSKA  powinienem się spodziewać, źe nie dojdzie, bo któryś z komendantów uzna, że kraj, do którego/z którego jest przesyłka nie spełnia uznawanych przez niego norm etycznych? Czy WŁAŚCICIEL sklepu może ogłosić, że nie obsługuje łysych albo Chińczyków? Czy lekarz może ogłosić, że nie będzie leczył Żydów? Arabów albo Rosjan? Gejów albo polityków?

Idziemy w tą stronę, "klauzule sumienia" przyznają sobie coraz to nowe grupy społeczne/zawodowe. Czyżby informatycy również?





Offline kowa.pi

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Maile z/do Rosji są zablokowane? (mail.linux.pl)
« Odpowiedź #12 dnia: 2022-07-04, 22:04:45 »
Właśnie tak to działa i wierz mi na słowo honoru, poczta tradycyjna taże nie dociera. Nie pojawia się w sortowni międzynarodwej. Tak, tak niestety to prawda czyli nie wychodzi z Okęcia.

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Odp: Maile z/do Rosji są zablokowane? (mail.linux.pl)
« Odpowiedź #13 dnia: 2022-07-04, 23:52:39 »
Czy o założeniu blokady zostali powiadomieni wszyscy użytkownicy poczty @linux.pl oraz urzedy nadzoru elektronicznego?

Czy domeny @o2.pl i @tlen.pl  - jak wynika z wpisu  kowa.pi - też zostały objęte blokadą? Jeśli tak - to dlaczego?

Nie mamy obowiązku informować o każdej blokadzie nakładanej na adresy ip, czy też całe zbiory adresów. Nasze firewalle nakładają codziennie od kilkuset do paru tysięcy blokad stałych lub tymczasowych na różnie adresy ip - w odpowiedzi na różne ataki i próby włamań. O każdej mamy informować? Co mają owe "urzedy nadzoru elektronicznego" do naszej poczty?

Poczta Linux.pl jest w pełni darmowa, bez reklam i zobowiązań. W pełni pokrywamy utrzymanie serwera dla tej poczty i dajemy sobie prawo do decydowania o jej działaniu. Powtórzę - nikt nie ma obowiązku używania naszej poczty i zachęcam do rezygnacji wszystkich, którym nie odpowiada jej działanie.

Domeny @o2.pl i @tlen.pl nie są zablokowane - nie wiem skąd te insynuacje.
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

ratus

  • Gość
Odp: Maile z/do Rosji są zablokowane? (mail.linux.pl)
« Odpowiedź #14 dnia: 2022-07-05, 02:17:53 »
Dzięki za odpowiedź. Przyjmuję do wiadomości wyjaśnienie, ze jako właściciele, możecie robić - z waszą własnością - co wam sie podoba.

Jesli jednak, przypadkiem, okazało by się, że prośba o pomoc, czy ważne dla interesów Polski i Polaków wiadomości z obszarów objętych waszymi blokadami nie dotrą do adresatów - to pomyślcie o starej zasadzie: "nadgorliwość  gorsza od sabotażu". I czy satysfakcja z "nałożenia sankcji na Putina" wynagrodzi wam utratę renomy niezawodności i solidności waszych usług.