Sprzęt > Monitory

Problem z wieloma monitorami

(1/2) > >>

Anonimowy_Linuxiarz:
Witam,
Kilka dni temu kupiłem dwa monitory (AOC C24G2AE). Moim celem było podłączenie dwóch monitorów zewnętrznych do jednego laptopa (laptop posiada tylko jedno wejście hdmi, więc użyłem rozgałęziacza hdmi). Na zewnętrznych monitorach miał się pojawiać inny obraz, a sam laptop miał być zamknięty.
Po podłączeniu na monitorach zewnętrznych pojawił się ten sam obraz, a na ekranie laptopa osobna przestrzeń robocza. Laptop posiada kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1650 Ti oraz zintegrowaną grafikę AMD Radeon. W ustawienich system operacyjny czyta dwa monitory zewnętrzne jako jeden. Kilka razy zmieniałem dystrybucję, niestety bez skutku, a tu się moja linuxowa wiedza kończy.
Pytanie polega na tym czy w jakikolwiek sposób udałoby się ustawić, żeby system czytał to jako trzy ekrany, albo chociaż żeby to ekran laptopowy z jednym z monitorów zewnętrznych był identyczny, a drugi posiadałby osobną przestrzeń roboczą
Z góry dziękuję za pomoc, w razie pytań, na większość jestem w stanie odpowiedzieć

Paweł Kraszewski:
Matko... Rozgałęziacz HDMI to dokładnie ROZGAŁĘZIACZ. Kopiuje jedno wejście na dwa wyjścia.

To, o czym piszesz możliwe jest dopiero w DisplayPorcie (tzw chaining): pierwszy monitor podpinasz do komputera, a drugi do pierwszego. Ale to wymaga sprzętowego wsparcia i w karcie graficznej i w pierwszym monitorze.

Teoretycznie da się zrobić multiplikator sygnału. HDMI, z aktywną elektroniką w środku - która pokaże się komputerowi jako monitor z podwójną rozdzielczością w poziomie (albo w pionie) i rozdzieli linie między dwa wyjścia, ale raczej będzie to w cenie paru tysięcy.

Anonimowy_Linuxiarz:
Czy przejściówka USB 3.0 - HDMI rozwiązała by sprawę?

Paweł Kraszewski:
Ta przejściówka to tak naprawdę dodatkowa bardzo prymitywna karta graficzna na USB, więc tak.

Może po prostu napisz, jaki to dokładnie model laptopa i jaki dokładnie model przejściówki (bo z informacji, które podałeś model monitora jest najmniej istotny).
Niektóre laptopy mają dodatkowe video upchane w jednym ze zwykłych portów (USB3/Thunderbolt).

Anonimowy_Linuxiarz:
Może po prostu wyślę linki
Laptop: https://www.x-kom.pl/p/599213-notebook-laptop-15-6-hp-pavilion-gaming-ryzen-5-32gb-512-gtx1650ti-144hz.html
Przejściówka: https://allegro.pl/oferta/konwerter-usb-3-0-do-hdmi-adapter-karta-graficzna-9981583094

Sama przejściówka nie chce odpalić monitora, prawdopodobnie wina sterowników, można zmienić distro lub trzeba coś zrobić w terminalu, a na tym się nie znam ;(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej