Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Zautomatyzowany sposób na zrobienie video wycieczki z Google Street View  (Przeczytany 3493 razy)

Offline kowa.pi

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Muszę nauczyć się topografii dużego, obcego miasta. Jedyny sposób to śmiganie po głównych ulicach i estakadach miasta z Google Street.
Niestety, pomimo tego że to super sposób na poznanie nowego miasta jest to sposób bardzo czasochłonny oraz gigabajtożerny.
Dotychczas robiłem to tak:
- jechałem jakąś ulicą na wprost i robiłem screenshoty z ekranu co jakieś 50-100m (według uznania). Potem oglądałem te screeny aż nauczyłem się wzrokowo wszystkiego co na nich było widać. Screenów z takiego miasta jak choćby Paryż jest tysiące i przybywa dziennie po kilka tysięcy.

Zastanawiam się czy znalazłby się jakiś inny sposób na zrobienie video - pomińmy już nagrywanie video z ekranu.

Google w GoogleEarth ma jakies opcje typu ZAPLANUJ WYCIECZKĘ ale... chyba to nie to, czego szukam.
Chciałbym sprawić sobie jakby VIDEO do oglądania, rozumiecie?
Prędkość łącza ma mizerną i jestem ograniczony do 100GB miesięcznie (wiocha, ochłapy LTE) więc nie wiem jak temat ugryźć.

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • 1709
    • Zobacz profil
Cytuj
Muszę nauczyć się topografii dużego, obcego miasta. Jedyny sposób to śmiganie po głównych ulicach i estakadach miasta z Google Street.

Przeznaczenie " po co ? " może ma znaczenie.
Dlatego że topologii trzeba się uczyć będąc tam. Więcej szczegułów zapamiętasz.
Wiedza przychodzi z czasem jeśli ją praktykujesz.

- śmiganie po głównych ulicach to najlepszy sposób gdy nie zna się miejsca i jest się samemu bez jakiegokolwiek sprzetu.
- mapa
- Google Street też dobry pomysł
- telefon / tablet z mapą google ( jeśli stać Cię na internet )
- telefon / tablet z mapą OsmAND ( jeśli nie stać Cię na internet.
( GPS w urządzeniach działa za darmo i bez inetrnetu )

Cytuj
Chciałbym sprawić sobie jakby VIDEO.
- Jak połączysz wszystkie zdjęcia z google i umieścisz w programie 3D i potem zrobisz sobie symulacje ruchu to będziesz miał.
https://www.youtube.com/watch?v=Mj7Z1P2hUWk
- Mozesz sobie zrobić filmik z ekranu na komputerze jak poruszasz się po Google Street.

Cytuj
Screenów z takiego miasta jak choćby Paryż jest tysiące i przybywa dziennie po kilka tysięcy.
Polecam włączyć wkońcu GPS i się nie uczyć, albo zacząć kupić większą karte pamięci i odpowiednio segregować dane.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline baker

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil

Offline kowa.pi

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Próbowałem ogranąć Kazam pod Linuxem ale sypie się. Niby zaczyna nagrywać, niby nagrywa z ekranu a po robocie nigdzie nie ma pliku koncowego.

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • 1709
    • Zobacz profil
Programów raczej Ci dostatek, np.
RecordMyDesktop , SimpleScreenRecorder , Vokoscreen , OBS.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline kowa.pi

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Voko okazał się przyjazny i ok, zero problemów.

RecordMyDesktop - zero skrótów w systemie do łatwego uruchomienia a z termonala nie szło tego skonfigurować i nawet zatrzymać.

SimpleScreenRecorder - nagrywał znikształcony obraz, jakby negatyw. Ustawienia nic nie zmieniły (karta Intel5500).

Vokoscreen - mniodzio...

OBS - nietestowany

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • 1709
    • Zobacz profil
Co do błędów jeśli chcesz ich naprawiania to należy je zgłaszać.
Sposób zgłaszania odrobinę zależy od dystrybucji Linuxa.

- Zero skrótów w systemie można naprawić na poziomie budowania pakietu.
Na forum twojej dystrybucji powinni napisać  gdzie zgłaszać błedy problemy z pakietami.
Dana dystrybucja to pierwsze miejsce gdzie należy zgłaszać błedy.
Oni powinni rozmawiać bezpośrednio z developerami programów
jeśli potwierdzą że problem faktycznie istnieje i jest on powtarzalny.

- Problemy typowo z programami, braki jakichś funkcjonalności lub życzenia
należy zgłasazać bezpośrednio developerom.
System pakietów / kod źródłowy pakietów zwykle zawiera link skąd był pobrany kod źródłowy programu.
Zwykle jest to GitHub lub GitLab.
Tam zazwyczaj jest też sekcja " Issues " gdzie można zgłosić problem, życzenie lub tylko spytać.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.