Nowe posty

Autor Wątek: Przesyłanie dźwięku z laptopa na inne urządzenie [Arch Linux]  (Przeczytany 1104 razy)

Offline KrisKros123

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Dzień dobry,
korzystam z Arch Linuxa już dobre 10 lat, aczkolwiek dopiero od niedawna naszła mnie potrzeba, aby dźwięk z komputera był na żywo przesyłany na tzw. serwer (teź Arch Linux) dlaczego? Już tłumaczę.

Mam sobie wzmacniacz i kolumny, wzmacniacz podłączony jej poprzez USB -> USB-B 2.0 do takiego małego komputerka PC 2 Intel 1.6Ghz, który pracuje pod kontrolą Arch Linuxa i działa sobie na nim mpd. Mam możliwość podpięcia do wzmacniacza odbiornika Bluetooth, aczkolwiek jak wszyscy wiemy bluetooth obcina pewne częstotliwości na dodatek czasem nawet się przycina. Krótko mówiąc nie lubię tej technologii, a więc zacząłem sobie szukać w internecie na temat przesyłu dźwięku zamiast do karty dźwiękowej w urządzeniu to na inne urządzenie. Doszedłem do czegoś takiego jak PA, ale nie bardzo rozumiem jak to działa w sensie, dodałem sobie w konfiguracji na serwerze /etc/pulse/default.pa, linijkę: load-module module-native-protocol-tcp auth-ip-acl=192.168.10.0/24 oczywiście z adresem IP mojego laptopa, po czym zrestartowałem pulseaudio (pulseaudio -k i pulseaudio -D), a od strony klienta, czyli laptopa wykonałem export PULSE_SERVER=192.168.1.150

Tak jak na tej stronie: https://morfikov.github.io/post/pulseaudio-i-przesylanie-dzwieku-przez-siec/

ale nie działa, dźwięk dalej odtwarza się w laptopie, więc poszukiwałem dalej, ale nie mogłem nic znaleźć, aż dotarłem tutaj z prośbą pomocy.

Reasumując potrzebuję, aby nie ważne co otworzę na laptopie, program z dźwiękiem, przeglądarkę z YouTubem, Netlixem itd. by dźwięk nie był odtwarzany za pomocą karty dźwiękowej w komputerze, a na serwerze, żebym mógł gdybym chciał włączyć to na kolumnach.

A mianowicie treść prośby jest następująca, czy ktoś wie jak to zrobić i mógłby mnie jakoś nakierować, może jest jakiś poradnik nawet anglojęzyczny, albo ktoś wie gdzie coś źle zrobiłem, bo przecież mogło się coś zmienić i też mnie nakierować w jakiś sposób.

Z góry byłbym wdzięczny
« Ostatnia zmiana: 2022-05-09, 01:08:42 wysłana przez KrisKros123 »

Offline

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Przesyłanie dźwięku z laptopa na inne urządzenie [Arch Linux]
« Odpowiedź #1 dnia: 2022-05-15, 15:38:55 »
W auth-ip-acl jest 10 i maska /24 a w IP jest 1 na trzeciej pozycji, więc zakładam, że tu jest błąd. Jeśli połączenie jest po wifi, to będą trzaski.
Zacząłbym od sprawdzenia z linii komend:
PULSE_SERVER=192.168.1.150 mpv -ao pulse jakisplik