Dystrybucje Linuksa > Jaką dystrybucję wybrać?

Jeżeli Mint to który? A jeśli nie, to co?

(1/2) > >>

alieno:
Jeżeli uprzeć się na Minta, to lepszy "normal" czy LMDE? A jeśli nie Mint, to co? Musi być wygodne, stabilne i pewne.

Darki:
Ale do czego będziesz wykorzystywał dany system?

alieno:
Lina zamierzam używać w domu, a więc zastosowanie uniwersalne, aplikacje biurowe, prościutkie gry dla zabicia czasu i multimedia. Zamierzam poznać lepiej i zrozumieć Linuxa.
EDIT: Podejrzewam, że podpowiecie mi - "nie mint, jak już to Ubuntu". To Okej, ale ja nawiążę w takim razie do innego pytania na tym forum o to, jakie w takim razie środowisko? Pewnego dnia chciałbym osiodłać i dosiąść Debiana, więc może LMDE? A może się mylę? Gdyby mówić o urodzie dystrybucji podobają mi się:
1. Deepin
2. Zorin
3  Mint Cinnamon

1709:
Dobierz system do ...

1. wydajności swojego sprzętu komputerowego ( jeśli sprzęt bardzo nowy to także pod względem posiadania najnowszego kernela / sterowników graficznych )

2. własnych możliwości językowych
   aby móc np. zgłosić błąd w ich systemie błędów, poprosić o pomoc na forum, przeczytać poradnik / wiki
   
3. własnych możliwości obsługi ( komend, programów )

4. własnych potrzeb ( starsze czy najnowsze i niestabilne oprogramowanie / ładny, czy funkcjonalny )

5. dostępnego środowiska graficznego w systemie które się podoba najbardziej


Poczytaj o tym systemie ...
- co może Ci dany system zaoferować ( wiki, programy, sterowniki, środowiska, wsparcie )
- z jakimi problemami możesz się spotkać


Przetestuj system zanim znienawidzisz.

- Możliwość przetestowania w przeglądarce  https://distrotest.net/index.php

- Możliwość przetestowania na maszynie wirtualnej
  np. w Virtualbox  https://www.youtube.com/watch?v=eWQvGJmtUO4&list=PL144PdtmXQopIkeE95WTcxSrVQUhiUoVu
 
- Czasami jest możliwość przetestowania systemu z "live-CD" / "live-USB" 
   

marcin'82:
Instaluj zwykłego Minta. Mimo wszystko będzie miał trochę nowsze pakiety, co w przypadku LMDE, na przykład jakbys chciał używać nowszego Firefoxa wymaga nieco gimnastyki (droga prawilna: /opt + update-alternatives).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej