Dystrybucje Linuksa > Jaką dystrybucję wybrać?

Pomoc w wyborze środowiska graficznego

(1/3) > >>

alieno:
Witam :)
Ja może spytam nie tyle o dystrybucję ile o środowisko. Chciałbym wiedzieć, które jest najbardziej dopracowane, najstabilniejsze. Podam przykład: KDE jest najbardziej konfigurowalne, ale nie zdarzyło mi się, żeby poprawnie uruchomił się dany theme. Zawsze coś nawali w wyglądzie. Dlatego KDE jest kłopotliwe i niestabilne. Poza tym trochę przesadzili z możliwościami konfiguracyjnymi, które i tak nie dorównują tym z compiz.
Pozdrawiam Wszystkich i proszę o pomoc. :)
alieno

pavbaranov:

--- Cytat: alieno w 2022-05-05, 21:09:07 ---Podam przykład: KDE jest najbardziej konfigurowalne, ale nie zdarzyło mi się, żeby poprawnie uruchomił się dany theme. Zawsze coś nawali w wyglądzie. Dlatego KDE jest kłopotliwe i niestabilne.

--- Koniec cytatu ---
Co znaczy że nie uruchomi się "dany theme"? Na wszystkich dostępnych wraz z tym środowiskiem pracuje ono doskonale. Jeśli natomiast pobierzesz jakieś zewnętrzne, to miej pretensje do twórców owego "theme". Jest kilka dobrych, ale jest sporo złych. Nadto pamiętać należy, że nie wszystkie są dla określonej wersji Plazmy i z nowszą, bądź starszą, będą współpracować wadliwie i robić problemy.
KDE używam gdzieś od wersji 3.2 i jest to na pewno mało kłopotliwe i stabilne DE. Inna sprawa, że są dystrybucje, które je wspierają po macoszemu.
Natomiast odpowiadając na Twoje pytanie: niemal wszystkie współczesne DE - przynajmniej we wzorcowych dla nich dystrybucjach - są stabilne przy domyślnych ustawieniach. Jeśli pobierzesz coś z sieci i próbujesz to tuningować - robisz to na własne ryzyko. To w jakim się czujesz dobrze - to już indywidualna Twoja sprawa. Ja czuję się świetnie w KDE, ktoś inny w Xfce, czy w GNOME.

1709:
Może środowisko Mate ?

- Pasek menu możesz sobie przenieść na dół
- Zamiast psujących się menu typu "Brisk Menu" możesz użyć orginalnego z Mate.
- Psuje mi się  czasami na Ubuntu 22.04 ( zamyka się przy próbie regulacji / otwarcia okienka z suwakiem )
regulacja głośności, ale to jak po aktualizacji będzie dalej się psuło to trzeba znaleść pakiet i zgłosić developerom danego pakietu.
- Można do paska dodać "monitor systemu" i kliknąć prawym i w "preferencjach" dodać monitorowanie RAM i inne

Generalnie od monitorowania systemu jest np. Netdata, ale to jest od razu pod ręką widoczne gdy system jest zbyt przeciążony.
Można to kliknąć na pasku i otwiera monitor systemu / menadrzer procesów gdzie można ubić zbędny proces.

alieno:
Przyznam się, ze mam sentyment do cinnamona i mate, z czasów gdy używałem minta. Który z tych dwóch jest "lepszy"?

Darki:
Osobiście uważam, że XFCE. Pomimo, że mój sprzęt obsłużyłby każde ze środowisk to podpasowało mi najbardziej. Nie ma jakiś tam wodotrysków ale jest za to szybkie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej