Nowe posty

Autor Wątek: SCSI  (Przeczytany 1823 razy)

Justi_84

  • Gość
SCSI
« dnia: 2005-12-17, 13:32:28 »
Mam problem z zainstalowaniem systemu. Njapierw mial byc to win xp ale przed koncem instalcji komp sie restaruje i nie dochodzi do finalizacji instalacji (usunelam sobobie wczesniej sterowniki do plyty glownej ale w trakcie instalacji dodaje je jednak to nie pomaga). Postanowailam wiec sobie ze skoro mam linuxa to moze on pojdzie ale... Przy wyborze myszki pojawia sie blad wy/we jednak po kilkakrotnym nacisnieciu ignoruj i pomin przechodze do partycjonowania. nie chce utracic danych zawartych na innych partycjach i wybieram disk druid.. no ale niestety tu pojawia sie znowu blad wejscia/wyjscia :( i dalej nie idzie. I teraz prosze o odpowiedz czy to ma zwiazek z usunietymi sterownikami do plyty glownej.. (jenak pewnie te scigneite dla wina nie beda tu pasowac wiec gdzie moge znalesc do Gigabyte 7VT00P-RZ) i czy kttos mi pomoże ??

jezior

  • Gość
SCSI
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-18, 10:30:10 »
2005-12-17 13:32:28 Justi_84 napisał:

 >Czy to ma zwiazek z usunietymi sterownikami do plyty glownej.. (jenak pewnie te
 > scigneite dla wina nie beda tu pasowac wiec gdzie moge znalesc do Gigabyte 7VT00P-RZ) i czy
 > kttos mi pomoże ??

Nie nie ma zwiazku, ale skoro masz problemy z zainstalowaniem i winXP i linuxa to wniosek jest jeden - \\"walnięta\\" płyta główna

sprobuj instalowac linuxa z opcjami:
linux noapic
linux acpi=off
lub kombinację powyzxszych razem

vacpan

  • Gość
SCSI
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-30, 13:38:21 »
U mnie na Slackware były błędy wejścia / wyjścia wtedy gdy padał dysk ... Proponuje wywalić wszystkie partycje i zrobiś format ze sprawdzaniem bad sectorów. Moze pomoże ...

Małolat

  • Gość
SCSI
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-16, 22:10:46 »
Mam Problemz dyskiem a konkretnie za każdym razem jak restartuje system to BIOS nie wykrywa mi dysku - aby działał musze kompa wyłączć i włączyć. Czy to wina linuksa? na windowsie sie tak nie robiło! Mam mandriwe 2006, kontroler firmy (firmy??) SYMBIOS opis: 53c875 (w harddraku tak pisze), nazwa modułu to:  ‎sym53c8xx, dysk twardy:   ‎IBM DNES-309170W. Czy da się zrobić coś aby dysk był widziany przez BIOS po restarcie kompa. POZDRAWIAM!

Małolat

  • Gość
SCSI
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-16, 22:29:15 »
> pisze), nazwa modułu to:  ‎sym53c8xx, dysk twardy:   ‎IBM DNES-309170W.

Jakieś głupie dziwne znaczki mi wyskczyły a konkretnie te
‎ nie wiem co to :P