Nowe posty

Autor Wątek: PictBridge - jak podłączyć drukarkę  (Przeczytany 922 razy)

Offline express

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
PictBridge - jak podłączyć drukarkę
« dnia: 2022-03-22, 17:18:17 »
Wykopałem w piwnicy dość leciwą drukarkę do zdjęć Lexmark, mam nawet do niej tusz, ale...
Nie ma ona klasycznego portu USB. Tzn. ma - do podłączenia pendrive, albo aparatu przez PictBridge; nie da się do niej podłączyć (logicznie) komputera.
Jest też czytnik kart, ale przyjmuje tylko jakieś maleństwa - nie pamiętam 16 czy 32MB.

Chciałbym jej użyć, bo lubię takie rzeczy uruchamiać, ale jak?
Tak małych kart SD nie mam, a drukowanie po jednym czy dwa pliki na raz to trochę słabo.
No i zastanawiam się właśnie, czy da się zasymulować jakoś PictBridge na komputerze. ALE! Gdzieś obił mi się o oczy PictBridge ale z drugiej strony - kiedy to komputer udaje drukarkę i przyjmuje dane z aparatu. Ja chciałbym odwrotnie - wysyłać dane do drukarki jako aparat foto.

Próbował ktoś tak?

Same Answers bez Questions:
Tak, wiem, to staroć.
Nie, pendrive nie działa - żaden fat ani inny FS nie pozwala się odczytać, może coś źle robię.
Nie, nie udało mi się wygrzebać póki co tak małej karty sd

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 878
    • Zobacz profil
Odp: PictBridge - jak podłączyć drukarkę
« Odpowiedź #1 dnia: 2022-03-22, 18:37:00 »
Jaka konkretnie do drukarka? Co pokazuje dmesg/journalctl po podpięciu?

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3047
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Odp: PictBridge - jak podłączyć drukarkę
« Odpowiedź #2 dnia: 2022-03-23, 07:21:30 »
Co pokazuje dmesg/journalctl po podpięciu?

Nie da się jej podpiąć. Ona ma port USB-A typu host, w który wsadzasz pendrive ze zdjęciami albo podpinasz kablem aparat pracujący w trybie PictBridge. Do podpięcia do PC musiałaby mieć port USB-B/mini/micro/C w trybie device.

OP: Jedyne, co mi przychodzi do głowy to Raspberry Pi pracujące w trybie USB-OTG jako pendrive. Przez sieć wgrywasz zdjęcie, malinka robi z tego "jednoplikowy" pendrive i pokazuje drukarce.

Tutaj masz przykładowe howto dla Pi Zero W (pewnie zadziała też z nowym Zero 2).
« Ostatnia zmiana: 2022-03-23, 07:24:47 wysłana przez Paweł Kraszewski »
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy