Dystrybucje Linuksa > Inne

Samoczynne się wyłączanie laptopa z Linuxem mint 20.3

(1/4) > >>

marcin21:
Witam
Jakie mogą być powody wyłączania się laptopa z zainstalowanym Linuxem mint 20.3 ( xfce) , przy uruchamianiu laptopa pokazuje mi się informacja o błędzie związanym ze zegarem pamięci ram ? Sama pamięć sprawdzałem  już pod kątem błędów i test nic nie wykazał ?
Pozdrawiam

pavbaranov:
Wszelkie :) Mi wyłączał się sam, gdy zaczęła mu płyta siadać. Lepiej byłoby nam jednak podać te informacje o błędzie - być może to w istocie jest coś, co objawia się w opisany sposób.
Pytanie jeszcze - lapek wyłącza się samoczynnie zawsze, czy losowo?

1709:
Gdyby nie twój błąd ...
- bateria pada
- płyta główna,
- sekcja zasilania płyty / złącza zasilające

Czasami w Biosie / UEFI można wybrać opcję by komputer się nie uruchamiał ponownie
- np. gdy jest za wysoka temperatura i komputer chce się zresetować.

---------------------


--- Cytuj ---przy uruchamianiu laptopa pokazuje mi się informacja o błędzie związanym ze zegarem pamięci ram ?
--- Koniec cytatu ---
- Grzebałeś coś w BIos / Uefi ?
- Czy masz przynajmniej dwie " kości " i czy jesteś w stanie wyciągnąć jedną z nich by sprawdzić czy problem się powtarza ?
- Czy grzebałeś coś z pamięcią RAM ?


--- Cytuj ---Sama pamięć sprawdzałem  już pod kątem błędów i test nic nie wykazał ?
--- Koniec cytatu ---
- Czym sprawdzałeś ?

marcin21:

--- Cytat: pavbaranov w 2022-03-21, 14:56:54 ---Wszelkie :) Mi wyłączał się sam, gdy zaczęła mu płyta siadać. Lepiej byłoby nam jednak podać te informacje o błędzie - być może to w istocie jest coś, co objawia się w opisany sposób.
Pytanie jeszcze - lapek wyłącza się samoczynnie zawsze, czy losowo?

--- Koniec cytatu ---
Laptop samoczynnie wyłączył się mojemu bratu podczas oglądania YouTube ze dwa razy dopiero . Co do błędu to wiem że jest związany z zegarem pamięci ram .
Czy błędy związane na tym właśnie mogą powodować wyłączanie .
Wcześniej miałem Ubuntu i nic się takiego nie działo .

marcin21:

--- Cytat: 1709 w 2022-03-21, 15:23:52 ---Gdyby nie twój błąd ...
- bateria pada
- płyta główna,
- sekcja zasilania płyty / złącza zasilające

Czasami w Biosie / UEFI można wybrać opcję by komputer się nie uruchamiał ponownie
- np. gdy jest za wysoka temperatura i komputer chce się zresetować.

---------------------


--- Cytuj ---przy uruchamianiu laptopa pokazuje mi się informacja o błędzie związanym ze zegarem pamięci ram ?
--- Koniec cytatu ---
- Grzebałeś coś w BIos / Uefi ?
- Czy masz przynajmniej dwie " kości " i czy jesteś w stanie wyciągnąć jedną z nich by sprawdzić czy problem się powtarza ?
- Czy grzebałeś coś z pamięcią RAM ?


--- Cytuj ---Sama pamięć sprawdzałem  już pod kątem błędów i test nic nie wykazał ?
--- Koniec cytatu ---
- Czym sprawdzałeś ?

--- Koniec cytatu ---
Co do grzebania w biosie to co jedynie co robiłem jakiś czas temu tam to  przywracalem ustawienia fabryczne i tylko tyle .
Model laptopa to Dell Inspiron 15 3552 .
Sama pamięć ram testowałem programem który  jest w boot menu .
Owe samoczynne wyłącznie zaczęło mi się robić tylko na tej wersji Linuxa mint

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej