Oprogramowanie > Inne

VitrualBox - przeniesienie dysku vdi

(1/1)

mazak_01:
Witajcie.
Chcę przenieść dysk VirtualBoxa na inną partycję. Postępowałem w/g wskazówek ze stronyhttps://www.applesauce.pl/virtualbox-przenoszenie-konwersja-zmiana-wielkosci-dyskow-wirtualnych/ ale bez efektu:

--- Kod: ---
dell@dell:~$ vboxmanage clonehd „/home/dell/VirtualBox VMs/W-7/W-7.vdi” „/media/dell/e58cce14-04ae-4e0d-a7c7-79d3c0761978/user/VirtualBox/W-7/W-7.vdi”
Oracle VM VirtualBox Command Line Management Interface Version 6.0.0
(C) 2005-2018 Oracle Corporation
All rights reserved.

Usage:

VBoxManage clonemedium      [disk|dvd|floppy] <uuid|inputfile> <uuid|outputfile>
                            [--format VDI|VMDK|VHD|RAW|<other>]
                            [--variant Standard,Fixed,Split2G,Stream,ESX]
                            [--existing]

Syntax error: Invalid parameter '„/media/dell/e58cce14-04ae-4e0d-a7c7-79d3c0761978/user/VirtualBox/W-7/W-7.vdi”'
dell@dell:~$

--- Koniec kodu ---
Ścieżka do pliku jest poprawna, co widać na zdjęciu.
Podpowie ktoś, gdzie jest błąd?
Pozdrawiam serdecznie.

marcin'82:
VirtualBox -> Ustawienia globalne -> Ogólne -> Domyślny folder maszyn wirtualnych. Tam podaj katalog docelowy.

Wyłącz VirtualBox, przenieś katalogi ręcznie albo włącz VirtualBox -> Maszyna -> Move

Jakby się miało coś pochrzanić to przed całą operacją wyeksportuj maszynę oraz skopiuj osobno dysk .vdi na inny nośnik, np. dysk zewnętrzny USB lub do hmóry :P

--- Cytuj ---'„/media/dell/e58cce14-04ae-4e0d-a7c7-79d3c0761978/user/VirtualBox/W-7/W-7.vdi”'
--- Koniec cytatu ---

NIe lepiej ustawić punkt montowania na stałe w /etc/fstab?

1709:
Mam nadzieję że nie skopiowałeś cudzysłowia ;-)
Użyj

'
--- Koniec kodu ---
lub

"
--- Koniec kodu ---
( Zamiast cudzysłowia ze strony )

mazak_01:
No tak, cudzysłów skopiowałem. Skoro pytasz, znaczy że nie powinienem.
Skorzystałem z powodzeniem z rady kolegi marcin'82. Wszystko przebiegło bez zakłóceń.
Dziękuję i pozdrawiam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej