Nowe posty

Autor Wątek: Mozilla i wydruk do pdf  (Przeczytany 29074 razy)

olka

  • Gość
Mozilla i wydruk do pdf
« Odpowiedź #45 dnia: 2005-12-18, 18:02:24 »
2005-12-18 17:37:55 jezior napisał:

> 2005-12-18 16:46:07 jezior napisał:
 >
 >  > raczej tak, zeby wszystko bylo jak nalezy ;-)
 >  > A pozniej moze byc checkinstall ;-)
 >  > Prawde mowiac na tlumaczenie jak sie poslugiwac SlackBuild'ami juz nie mam siły :D

Nie szkodzi. Kazał pan, musiał sam :)
http://www.linuxti.pro.br/tutoriais/cacic.html

 > I chyba bedzie źle... mozilla pod slackiem wie lepiej i dalej robi przerwy... oczywiscie mowie
 > o przekompilowanej mozilli... :|
Właśnie kompiluję mozillę z użyciem tego slackbuilda, zobaczymy...

dziękuję za pomoc
olka

olka

  • Gość
Mozilla i wydruk do pdf
« Odpowiedź #46 dnia: 2005-12-18, 18:26:18 »
2005-12-18 18:02:24 olka napisał:

 > Właśnie kompiluję mozillę z użyciem tego slackbuilda, zobaczymy...
 
Heh i popsułam :-), nie należy jednak korzystać z tutoriali w języku, którego się nie zna :-)



olka

  • Gość
Mozilla i wydruk do pdf
« Odpowiedź #47 dnia: 2005-12-18, 19:14:15 »
"Klasycznie" kompilacja też nie idzie, bo
from nsFreeType.h:39,
 from nsFreeType.cpp:48:
i całej masie innych linii szczególnie pliku nagłówkowego wyskakują errory :/
Chyba jednak daruję sobię tę walkę z wiatrakami, firefox też jest całkiem fajny

dziękuję wszystkim
olka

jezior

  • Gość
Mozilla i wydruk do pdf
« Odpowiedź #48 dnia: 2005-12-18, 20:30:08 »
2005-12-18 19:14:15 olka napisał:

 > Chyba jednak daruję sobię tę walkę z wiatrakami, firefox też jest całkiem fajny

i ma adblocka ;-) ja bez tego nie wyobrazam sobie internetu ;-)

Kompilowalem mozille na slacku i to samo. Polskie czcionki rozrzucone,,,
Ale taki wątek... nie mozna bylo do tego dojsc np. wczoraj? :D
ja sie za bardzo uparlem ze jednak moze sie uda nawrocic mozille na slacku... Ale to nadal nie tlumaczy dlaczego pod innymi programami tez podmienia czcionki...
tym samym przyznaje ze sie mylilem :D W oparciu o to co wiem na dzien dzisiejszy nie da sie tego zrobic w mozilli pod slackiem...

olka

  • Gość
Mozilla i wydruk do pdf
« Odpowiedź #49 dnia: 2005-12-18, 21:02:42 »
2005-12-18 20:30:08 jezior napisał:

 > Ale taki wątek... nie mozna bylo do tego dojsc np. wczoraj? :D

To co bym robiła dziś ? ;-)

 > ja sie za bardzo uparlem ze jednak moze sie uda nawrocic mozille na slacku...

Do upartych świat należy... Jak dotąd nie zdarzyła mi się rzecz, której by się pod linuksem zrobić nie dało przy pewnej (niekiedy liczonej w miesiącach :D) dozie uporu, ale póki co za głupia jestem. Może kiedyś...

>Ale to nadal nie
 > tlumaczy dlaczego pod innymi programami tez podmienia czcionki...
Szkoda, bo już miałam nadzieję, że nie będę musiała resetować komputera tylko po to, żeby coś wydrukować (swoją drogą trzymać na dysku system tylko po to, żeby skorzystać z drukarki albo skanera :/)

Jeszcze raz dziękuję gorąco za pomoc i przepraszam za bezowocne (ale tylko połowicznie!) zabranie weekendu.
olka

chmooreck

  • Gość
Mozilla i wydruk do pdf
« Odpowiedź #50 dnia: 2005-12-19, 03:02:03 »
2005-12-18 21:02:42 olka napisał:

 > Szkoda, bo już miałam nadzieję, że nie będę musiała resetować komputera tylko po to, żeby coś
 > wydrukować (swoją drogą trzymać na dysku system tylko po to, żeby skorzystać z drukarki albo
 > skanera :/)
 >
 > Jeszcze raz dziękuję gorąco za pomoc i przepraszam za bezowocne (ale tylko połowicznie!)
 > zabranie weekendu.
 > olka

co do drukowania na "zbyt tlusto" sprobuj dac nizsza jakosc wydruku - wtedy drukarka daje mniej tuszu, a tym samym wydruk powinien wygladac normalnie...
przynajmniej tak jest u mnie na hp...

...no chyba, ze to nie kwestia ilosci tuszu, a np kanciatych czcionek - na to chyba nic nie poradze ;-)

jezior

  • Gość
Mozilla i wydruk do pdf
« Odpowiedź #51 dnia: 2005-12-19, 08:41:24 »
2005-12-18 21:02:42 olka napisał:

 >  > Jeszcze raz dziękuję gorąco za pomoc i przepraszam za bezowocne (ale tylko połowicznie!)
 >  > zabranie weekendu.
 >  > olka
 
hehe ;-)
Co ciekawe i ja pod mozilla nie mam problemów z wydrukiem...
ale ja na desktopach mam BSD...
Mysle ze napewno da sie ten problem rozwiazac, ale wlasnie, czy aby warto? mozilla sie juz nie rozwija i trzymanie sie tej przegladarki i tak jest skazane na to ze trzeba sie jej bedzie wczesniej czy pozniej pozbyc na rzecz firefoxa ;-) Lepiej chyba wczesniej :D

olka

  • Gość
Mozilla i wydruk do pdf
« Odpowiedź #52 dnia: 2005-12-19, 13:15:17 »
2005-12-19 08:41:24 jezior napisał:

 > Mysle ze napewno da sie ten problem rozwiazac, ale wlasnie, czy aby warto? mozilla sie juz nie
 > rozwija i trzymanie sie tej przegladarki i tak jest skazane na to ze trzeba sie jej bedzie
 > wczesniej czy pozniej pozbyc na rzecz firefoxa ;-) Lepiej chyba wczesniej :D

Niech będzie wcześniej. Zarządziłam mojej siostrze dyktaturą, że będzie firefox :D. Jakoś to przeżyła...
Osobiście do firefoxa nic nie mam, całkiem poręczny...
Z resztą, za wyjątkiem IE, Konqerora oraz lynxa (dokładnie w tej kolejności :) nie spotkałam się z nieporęczną przęglądarką.

pozdrawiam
olka