Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Muszę klikać kilka razy w cokolwiek na ekranie aby zatrybiło  (Przeczytany 1007 razy)

Offline Leon

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Sorry za tytuł, nie wiedziałem jak to napisać aby streścić. Mam linuxa Manjaro z Xfce ale to bez znaczenia bo na Ubuntu i Mint dzieje się to samo. Problem powstał jakiś pół roku temu i jest obecny raczej na wszystkich dystrybucjach.
Gdy klikam na ekranie np. w ikony na panelu (wejście do Menu), na ikony na pulpicie czy też nawet w przeglądarkach internetowych kilkam cokolwiek (dotyczy także klikania w klientach poczty) to często jest tak że widząc że IKONKA klikana zatrybiła to nic się nie dzieje. Bardzo często muszę kliknąć drugi raz aby kliknięcie otworzyło np. link. Już mnie to tak wnerwia że coś z tym muszę zrobić. Sprzęt jest sprawny, myszka, touchpad i tak dalej bo na Windowsach nie ma najmniejszego problemu, nie mam go też na tzw.Hamaku (Sierra High oraz Mojave). Problem jest tylko i wyłącznie na linuxie bez względu na to, którą dystrybucję wybiorę. W czasie ostatnich lat (3,4) problemu nie było, pojawiło się w Manjaro jakieś 3,4 miesiące temu a w Ubuntu i Debianie to od pół roku. Co najlepsze, gdy zainstalowałem stare Manjaro czy starego Ubuntu (sprzed roku czy dwóch) to problem nie zniknął. Nie wiem co z tym fantem zrobić.
Np. teraz, gdy jestem tu na forum (bez względu na to jakiej przeglądarki użyję) i próbuję kliknąc np. MOJE WIADOMOŚCI u góry lub choćby link ROZDAJEMY LINUKSA po lewej to od czasu do czasu jest tak że kliknięcie nie reaguje. Czasami raz, czasami dwa razy musze kliknąć i zatrybi a czasami od razu działa. Dotyczy to całego systemu, gdy klikam ikonki w Thunarze, raz zatrybi od razu a czasami trzeba kliknąć dwa razy. Szlag mnie już trafia ...

Offline kszyhu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Odp: Muszę klikać kilka razy w cokolwiek na ekranie aby zatrybiło
« Odpowiedź #1 dnia: 2022-02-23, 12:52:09 »
Jaka to mysz, bezprzewodowa czy na kablu. Próbowałeś innej myszy?

Offline Leon

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Muszę klikać kilka razy w cokolwiek na ekranie aby zatrybiło
« Odpowiedź #2 dnia: 2022-02-23, 13:16:03 »
Na kablu, USB, wszystkie myszki jakie mam są sprawne, sprawdzałem na innym sprzęcie i tam nie ma problemów. Myszka ASUS AM1D to ta, której używam w tym laptopie ale to bez znaczenia którą podepnę, wszystkie robią ten sam numer. Dziś spróbuję zamienić system z Manjaro na Anarchy, może coś to da a jeśli nie to przejdę z Xfce na Plazmę.