Nowe posty

Autor Wątek: Instalacja Debian Sarge 3.1  (Przeczytany 2571 razy)

Małolat

  • Gość
Instalacja Debian Sarge 3.1
« dnia: 2005-12-15, 20:12:41 »
Mam problem z internetem. Podczas instalacji mandriva wykryła mi modem zainstalowała stery itp. w konsoli wpisuje eaglectrl -d żeby wysłać jakiś tam sygnał żeby się uruchomił. Wciskam startadsl ale pisze że nie można nawiązać połączenia. Hasło, login vci i vpi są dobrze ustawione ale modem się nie łączy. Wpisałem /sbin/modprobe ppp-generic (podobno coś tam daje) ale na nic. Jest jakiś sposób aby sie połączyć?

ps. jak wpisuje eaglestat to pokazuje mi że modem jest operational, vci i vpi są ok.

Małolat

  • Gość
Instalacja Debian Sarge 3.1
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-15, 22:33:20 »
jakby to coś pomogło to mam usb 1 a wersja sterów to 2.3.2

pjk

  • Gość
Instalacja Debian Sarge 3.1
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-15, 15:41:00 »
Witam.
Podczas instalacji dochodze do momentu, gdzie mogę wybrać dodatkowe pakiety do zainstalowania, ale system nie widzi cdrom-u. Wpisuję różne możliwe ścieżki ale nic. Co prawda udało mi się ściągnąć pewne pakiety z internetu, ale mam pewnien problem. Jak zainstalować środowisko graficzne? Czy muszę najpierw zainstalować x-window? Ściągnąłem i zainstalowalem gnome bez x-ów i nie śmiga. I jak to później wszystko ustawić?
Pozdrawiam.

Małolat

  • Gość
Instalacja Debian Sarge 3.1
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-15, 17:27:16 »
apt-get install xserver-xfree86 - jak ściągałeś z internetu i masz jusz gnoma. Jeżeli nie idzie z cd to sprawdź w etc/apt/sources.list czy masz namiar na cd jeśli nie to nie bardzo ci pomoge bo nie wiem jaki jest. Jeśli masz to usuń kratke na samym początku.

ps. Zainstaluj Midnight Comandera (apt-get install mc), napewno go docenisz! odpala się w konsoli poleceniem mc. Pozrdawiam!

pjk

  • Gość
Instalacja Debian Sarge 3.1
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-15, 18:54:45 »
Ok. Dzięki za pomoc. Fakt, że nie wpadłem na to, ze można zainstalować mc. Zrobię tak, jak napisałeś. Mam jeszcze tylko jedno pytanie. W jakimś opisie instalacji wyczytałem że należy zainstalować x-winow-system i wmaster. O co cho?

guzzi1

  • Gość
Instalacja Debian Sarge 3.1
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-12-15, 19:10:29 »
 > zainstalować x-winow-system i wmaster. O co cho?
Dokłądny opis x-window-system masz na dug.net.pl.
Tam w faq czy w artykółach masz to dokładnie opisane

guzzi1

  • Gość
Instalacja Debian Sarge 3.1
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-12-15, 20:34:41 »
ale dałem kwasa artykuł przez jakie u napisałem