Oprogramowanie > Multimedia

kdenlive nie chce się uruchomić

(1/3) > >>

joanna:
Hej.
Na nowo zainstalowanym Ubuntu (Kubuntu) mam problem z Kdenlive. Po raz pierwszy właśnie miałam uruchomić i mam komunikat: "The default profile of Kdenlive is not set or invalid, press OK to set it to a correct value" ale jaki profil (ustawienia) bym nie wybrała w oknie pop-up to wyrzuca błąd i nie chce się uruchomić. Jak wybieram "Anuluj" (bez podawania profilu) to mam komunikat "The given profie is invalid. We default to the profile "dv_pal"....." ale programu nadal nie mogę uruchomić.

W katalogu gdzie chyba powinny być jakieś pliki profilu (/.kde/share/apps/kdenlive/profiles/) mam pusto.

Nie potrafię znaleźć co to za problem ani jak to próbować rozwiązać. Reinstalacja nie pomaga.

robson75:
U mnie na Archu Kdenlive działa prawidłowo, tu masz log po uruchomieniu go z terminala https://pastebin.com/Bw1YMM45.

mackeire:
No to wklej tam ręcznie jakiś profil i zobaczymy
u mnie są tutaj  :
/home/nazwa_użyszkodnika/.local/share/kdenlive/profiles/customprofile0


--- Kod: ---
description=752x488 25.00fps
frame_rate_num=25
frame_rate_den=1
width=752
height=488
progressive=1
sample_aspect_num=1
sample_aspect_den=1
display_aspect_num=752
display_aspect_den=488
colorspace=709
--- Koniec kodu ---

Spróbuj jeszcze skasować   /.config/kdenliverc

joanna:

--- Cytat: mackeire w 2021-10-28, 11:52:11 ---No to wklej tam ręcznie jakiś profil i zobaczymy
u mnie są tutaj  :
/home/nazwa_użyszkodnika/.local/share/kdenlive/profiles/customprofile0


--- Kod: ---
description=752x488 25.00fps
frame_rate_num=25
frame_rate_den=1
width=752
height=488
progressive=1
sample_aspect_num=1
sample_aspect_den=1
display_aspect_num=752
display_aspect_den=488
colorspace=709
--- Koniec kodu ---

Spróbuj jeszcze skasować   /.config/kdenliverc

--- Koniec cytatu ---

W podanej przez ciebie ścieżce [/home/nazwa_użyszkodnika/.local/share/kdenlive/profiles] mam profile już. Jak widać nie działają.

Nie mam za to katalogu /.config/kdenliverc [nie mam więc do kasować]

Natomiast komunikat w terminalu wskazuje że gdzieś jest napisana ścieżka do profili, która była aktualna na moim poprzednim komputerze. Na obecnym zmieniłam nazwę użytkownika sobie i tu jest problem, w złym miejscu szuka profili. Gdzie jest plik ze ścieżką by mu zmienić??

--- komunikat z terminala ---
~$ kdenlive
org.kde.multimedia.kdenlive: //// WARNING: default profile not found:  "/home/stara_nazwa_uzytkownika/.local/share/kdenlive/profiles/customprofile0" . Returning random profile instead.
---

Oczywiście, jeśli się nie da podmienić ścieżki, mogę pousuwać pliki i zainstalować ponownie kdenlive, ale które usunąć, by skasować mu tę ścieżkę do starego użytkownika??

mackeire:
Wywal wszystko związane z kdenlive z ukrytych katalogów w /home , nie ma potrzeby reinstalacji programu

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej