System > Inne

Aktualizacja Ubuntu 20.4 do 21.10. Kmail nie zapisuje haseł

(1/3) > >>

jumbo:
Witam.
Po aktualizacji Ubuntu 21.4 do Ubuntu 21.10 napotkałem na problem. Mianowicie, Kmail nie może otworzyć portfela. Przy pobieraniu wiadomości, muszę za każdym razem wpisywać hasła do każdego konta.
Skasowałem wszystkie skrzynki pocztowe w Kmailu i wpisywałem na nowo wszystkie konta. Niestety, bez wprowadzania haseł do każdego konta. Po prostu rubryka do wpisywania hasła jest "wyblakła" a wyświetla się: "nie można otworzyć portfela".
Co mogę w takiej sytuacji zrobić?

pavbaranov:
W pierwszej kolejności: utwórz nowego użytkownika, jakieś konto gościa i sprawdź jak to tam wygląda.
Jeśli tam będzie chodzić, to w pierwszej kolejności:

--- Kod: ---
$ rm ~/.config/Trolltech.conf
$ kbuildsycoca5 --noincremental
--- Koniec kodu ---
Można też:
--- Kod: ---
$ rm -rf ~/.cache/*
--- Koniec kodu ---
ale uwaga, to usunie cache wszystkich programów. Musisz być zatem pewny, że tego chcesz.
Następna opcja: https://wiki.archlinux.org/title/KDE#KMail i wykonać te porady (z wyjątkiem EWS, bo pewnie Ciebie to nie dotyczy).

jumbo:
Niestety, Utworzyłem nowe konto.  Uruchomiłem KMail i znów to samo. Na przykład po uruchomieniu Chrome wszystko jest "dziewicze". A Kmail jest także "dziewiczy", ale nadal nie zapisuje hasła z powodu: "Nie można załadować hasła z portfela. Podaj hasło".
W ustawieniach kmaila, w zakładce, gdzie dodaje się konta, nadal rubryka w której wpisuje się hasło nadal jest nieaktywna.

robson75:
Mnie się wydaje że nie masz zainstalowanych opcjonalnych zależności dla paczki kwallet, wiem że masz Ubuntu, ale u mnie na Archu to tak wygląda.

pavbaranov:
Skonfigurowałeś KWallet?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej