Nowe posty

Autor Wątek: szybkie uruchamianie Xubuntu  (Przeczytany 2048 razy)

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 878
    • Zobacz profil
Odp: szybkie uruchamianie Xubuntu
« Odpowiedź #15 dnia: 2021-10-26, 16:02:38 »
Akurat NetworkManager-wait-online.service to bardzo pożyteczna usługa, która absolutnie nie wpływa na szybkość startu systemu. Skądinąd sama NetworkManager.service - w Archu (a pewnie i w każdej innej dystrybucji) - pociąga za sobą jej start. Jej używanie powoduje, że próba połączenia z siecią nie nastąpi wcześniej niż przed zakończeniem konfiguracji połączenia sieciowego.
I... Robert mylnie interpretujesz informację, którą pokazałeś. Przede wszystkim ta usługa startuje tylko raz, podczas zimnego (jeśli wiem) startu systemu. Z Twojej informacji ona jest podniesiona ("Loaded"), ale nie jest aktywna w chwili, gdy się o nią dopytujesz ("inactive /dead/"). I tak ma być. Została podniesiona przy starcie, wykonała swoje zadanie i przeszła w stan nieaktywny.

Offline robson75

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 427
    • Zobacz profil
Odp: szybkie uruchamianie Xubuntu
« Odpowiedź #16 dnia: 2021-10-26, 16:23:25 »
Z tego co zaobserwowałem to podczas bootowania systemu jest tylko uruchamiana usługa NetworkManager-dispatcher.service, a po starcie jest już nie aktywna
NetworkManager-dispatcher.service - Network Manager Script Dispatcher Service
     Loaded: loaded (/usr/lib/systemd/system/NetworkManager-dispatcher.service; enabled; vendor preset: disabled)
     Active: inactive (dead)
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 878
    • Zobacz profil
Odp: szybkie uruchamianie Xubuntu
« Odpowiedź #17 dnia: 2021-10-26, 16:35:19 »
Robert wszystkie usługi, które startują przy boocie, a potem są dezaktywowane tak wyglądają. Jeśli niczego nie kombinowałeś, a korzystasz z NM to jest tak jak opisałem. Mniejsza o to, bo to twórcy wątku niczego nie przybliży.