Nowe posty

Autor Wątek: Internet od UPC - nie działające strony internetowe  (Przeczytany 1312 razy)

Offline przemek903

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Dzień dobry,

Mam dualboota między innymi z Ubuntu 18.04.6 LTS. Założyłem nowy internet od UPC i mam problem z większością stron internetowych na Ubuntu. Zarówno na kablu jak i na wifi działa mi tylko Facebook, Youtube, wyszukiwanie w google, ale już inne strony nie. Na Windowsie i na telefonie korzystając z tego nowego internetu nie mam takich problemów.  Korzystając z innego internetu wszystkie strony uruchamiają się bez problemu na Ubuntu. Serwisant z UPC powiedział że to problem z Ubuntu, bo u niego działa na telefonie. :/
Czy ktoś może wie w czym mógłbym mieć problem na Ubuntu skoro tylko na jednym konkretnym internecie strony mi sie nie łądują?

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2757
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: Internet od UPC - nie działające strony internetowe
« Odpowiedź #1 dnia: 2021-09-15, 11:09:44 »
Podaj możliwie jak najwięcej informacji.

Np.
Pokaż co wyświetlają w terminalu.
ifconfig
ip a
inxi -Fxxxrz

Otwórz jakąś niedziałającą stronę internetową w przeglądarce żeby zobaczyć jak wygląda połączenie
i potem uruchom w terminalu
lsof -i
lsof -i -n

Jeszcze to bym poprosił, ale musisz uważać jak wpisujesz nazwę strony ( bez żadnego http , www , tylko taka krótka nazwa jak " kernel.org " przykładowo )
mtr --report-wide --show-ips -c 10 nazwa_strony_która_nie_działa

Podobnie zrób jak wyżej, tylko zamień nazwę kernel.org, na tą która Ci nie działa
dig @1.1.1.1 kernel.org

Jak możesz podaj także wynik komendy
grep -v '^#' /etc/resolv.conf | grep nameserver | awk '{print $2}'

Edycja
Cytuj
z Ubuntu 18.04.6 LTS.
A może byś zainstalował nowszy system ?  Może będzie szybciej i prościej.
« Ostatnia zmiana: 2021-09-15, 11:16:56 wysłana przez 1709 »
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline kenpo

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 216
    • Zobacz profil
Odp: Internet od UPC - nie działające strony internetowe
« Odpowiedź #2 dnia: 2021-09-20, 19:28:31 »
Nie znam się na połączeniach, ale może chodzi o DNS?
Jakbyś nie uzyskał tu pomocy, to popytaj się na forum MediaSwiat. Tam jest dział o internecie z UPC.