Nowe posty

Autor Wątek: Sterownik wireless internetu jest widoczny podczas instalacji a po już nie  (Przeczytany 820 razy)

Offline 89adudlyb

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Cześć, instaluje Ubuntu. Podczas instalacji normalnie widziałem moje sieci i mogłem się z nimi połączyć. Niestety po instalacji (drugi raz) nie wykrywa żadnej sieci. Googlowałem solucje, niestety bez siły (tzn coś jest ale próźno z moimi działaniami, bo i nie jestem jeszcze bardzo obeznany w działaniach terminala). Z resztą chciałbym, żeby mi ktoś wytłumaczył co zrobić tera. Wpisując w terminal "lspci" jest taki sterownik: Network controller: Broadcom Inc. and subsidiaries BCM4313 802.11bgn Wireless Network Adapter (rev 01). Co dalej?

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3047
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Serdecznie pozdrów od nas prawników Broadcoma.

To, czego Ci brakuje to firmware karty wifi (system operacyjny dla jej wewnętrznego procesora). Licencja zabrania Linuksom dystrybuować go do celów instalacyjnych (co kretyńskie - na live-CD wolno używać).

Na _tej_ stronie masz wszystkie informacje konkretnie dla Ubuntu i (między innymi) tej karty. Ciebie interesuje sterownik albo STA (zamknięty Broadcoma) albo  brcmsmac (otwartoźródłowy).
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy