System > Instalacja

Żaden Linux nie instaluje się.

(1/2) > >>

Liść 781:
Laptop Toshiba Satellite C55-D-A-13G,dysk 750GB.
Na Windows śmigał normalnie,obecnie dysk jest wyczyszczony i nie jest uszkodzony.
Pobrałem Minta i Ubuntu, ISO na pendrive przez Rufusa.W bios bootowanie z USB,wszystko poszło normalnie.
Podczas instalacji wybieram ręczny podział na partycje,/,boot, home wg.poradnika na yt.Partycje / oznaczam jako podstawową,przy kolejnej próbie instalacji ustawiłem jako logiczną.
Za każdym razem instalacja trwa kilka godzin pokazuje błąd tworzenia partycji boot.I tak już kilka dni.

Darki:
Jeżeli żadna dystrybucja Linuksowa nie instaluje się, najprawdopodobniej źle ustawiasz partycje.

https://pl.easeus.com/manage-partitions/logical-vs-primary.html

Cytując informację z linku powyżej: "Na dysku MBR można mieć co najwyżej 4 partycje podstawowe i żadnej partycji logicznej. Lub możesz mieć 3 partycje podstawowe i jedną partycję rozszerzoną."

Możliwe że tutaj popełniasz błąd. Proponowałbym nie ustawiać partycji ręcznie tylko niech rozlokuje je instalator automatycznie. Jeżeli ta opcja zadziała to znasz już przyczynę.

mackeire:
Odpal tego linuxa live z pendriva, pobierz Gparted i zrób ręcznie partycje na twardzielu.
Jeżeli to stary sprzęt na ze zwykłym biosem wybierz tryb MS-DOS (MBR) i system plików EXT4
Partycje :
/  - na system
/home  - na pliki i ustawienia
Następnie przy instalacji należy ręcznie wskazać odpowiednie przygotowane uprzednio partycje.

Liść 781:
Wypróbuję te rozwiązania i dam znać.

Liść 781:
Wrzuciłem iso na USB.Schemat partycjonowania MBR,system docelowy z automatu ustawiło BIOS lub UEFI.
GParted ustawiam partycję logiczną /, i boot.Urzadzenie do zamontowania dysk twardy.Podczas instalacji wywala błąd,że utworzenie partycji nie powiodło się.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej