Nowe posty

Autor Wątek: Strona o testach penetracyjnych, hackingu  (Przeczytany 8863 razy)

Offline Darki

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • Nois Hakcing
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #30 dnia: 2022-04-16, 14:53:56 »
Jakiś czas temu obiecałem sobie, że jak skończę drugi kurs to postaram się polepszyć wizualnie stronę. Jak już wielokrotnie wspominałem, nie jestem grafikiem i niestety te wszystkie kolory sprawiają mi dość spory kłopot. Wizualnie nowa odsłona strony wygląda nadal prosto, bo tak chcę by było. Technicznie wprowadziłem bardzo wiele zmian które ułatwią mi pracę jak i również polepszą czytelność materiałów w różnych rozdzielczościach.

W związku z wprowadzonymi zmianami, bardzo istotna dla mnie jest wasza opinia pod względem czytelności materiałów. Czy jest lepiej czy jest gorzej i co byście poprawili. To są dla mnie najistotniejsze pytania. Z góry dziękuję za poświęcony czas i zapraszam do dołączenia do mnie na portalu Linkedin.

http://noishacking.pl
Zapraszam na moją stronę: klik
Zapraszam na mojego githuba:klik
Jeżeli szukasz programu partnerskiego by zarabiać to polecam: klik

Offline Darki

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • Nois Hakcing
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #31 dnia: 2022-04-20, 22:09:14 »
Programy typu Malware w dzisiejszych czasach są plagą z jaką każdy z nas spotkał się lub też może się spotkać. Bardzo długo zastanawiałem się nad napisaniem tego typu kursu ze względu na jego dość specyficzną treść. Choć sam hacking jest często źle rozumiany to zastanawiam się jak treść którą chcę wam tutaj zaprezentować będzie odebrana. Zawsze uważałem, że aby się dobrze przygotować w tym wypadku zabezpieczyć należy na początku zapoznać się z tematem. Dlatego uważam, że bez poznania sposobów działania oprogramowania typu malware po prostu się nie da.

Dzisiaj chciałbym wam zaprezentować pierwszy rozdział wyżej wymienionego kursu. Nosi on tytuł podstawowa terminologia kursu. Opisuję w nim podstawowe zagadnienia. Chcę w nim pokazać wszystkim jakie typy podstawowych zagrożeń występują, jak je odróżnić oraz jak unikać. Pierwszy rozdział jest wstępem zajmującym się tylko teorią, ale mam nadzieję, że niektórych zaciekawi.

Jeżeli będziecie mieli jakieś uwagi co do nowego materiału lub też tych wcześniej napisanych to zapraszam do wypełnienia formularza kontaktowego znajdującego się na stronie. W ten sposób najszybciej będę mógł zareagować lub odpowiedzieć.
Zapraszam na moją stronę: klik
Zapraszam na mojego githuba:klik
Jeżeli szukasz programu partnerskiego by zarabiać to polecam: klik

Offline Darki

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • Nois Hakcing
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #32 dnia: 2022-05-11, 14:41:08 »
W dniu dzisiejszym zmodyfikowałem kurs o Kali Linux, otóż zostało dodane:
Rozdział 8 – polecenie whoami
Rozdział 9 – dopisano „inne zastosowanie polecenia cat”,  „wyszukiwanie oraz zastępowanie danych w plikach” oraz „sposoby numerowania linii wyświetlonych danych z pliku”
Rozdział 11 -  dopisano „filtrowanie poleceń”, polecenie locate, whereis, witch.
Rozdział 14 -  dopisano wykorzystanie notacji liczbowej do nadawania uprawnień
Zapraszam również do zapoznania się z moich artykułem w serwisie silencedevs znajdujący się pod adresem: https://silencedevs.com/blog/wpis/niebezpieczny-linux
Zapraszam na moją stronę: klik
Zapraszam na mojego githuba:klik
Jeżeli szukasz programu partnerskiego by zarabiać to polecam: klik

Offline Darki

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • Nois Hakcing
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #33 dnia: 2022-05-18, 08:09:16 »
Tym razem zapraszam was do zapoznania się z moim artykułem na portalu SilenceDevs w którym poruszam temat czym jest hacking i czy jest zły: https://silencedevs.com/blog/wpis/czym-jest-hacking-i-czy-jest-zly
Zapraszam na moją stronę: klik
Zapraszam na mojego githuba:klik
Jeżeli szukasz programu partnerskiego by zarabiać to polecam: klik

Offline Darki

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • Nois Hakcing
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #34 dnia: 2022-05-25, 11:40:38 »
Zapraszam do zapoznania się z moim artykułem dotyczącym urządzeń pamięci masowej w Linuksie. Obecnie temat rzadko poruszany ze względu na wprowadzone zmiany co do uprawnień przy uruchamianiu urządzeń w Linuksie, ale osobiście uważam, że każdy użytkownik powinien wiedzieć w jaki sposób zamontować urządzenia przy pomocy cli.

https://silencedevs.com/blog/wpis/urzadzenia-pamieci-masowej-w-systemie-linux
Zapraszam na moją stronę: klik
Zapraszam na mojego githuba:klik
Jeżeli szukasz programu partnerskiego by zarabiać to polecam: klik

Offline Darki

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • Nois Hakcing
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #35 dnia: 2022-06-01, 10:55:24 »
Zapraszam do zapoznania się z moją nową publikacją dotyczącą instalacji oprogramowania w systemach Linux przy pomocy pakietów.

https://silencedevs.com/blog/wpis/instalacja-oprogramowania-w-systemach-linux
Zapraszam na moją stronę: klik
Zapraszam na mojego githuba:klik
Jeżeli szukasz programu partnerskiego by zarabiać to polecam: klik

Offline Darki

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • Nois Hakcing
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #36 dnia: 2022-06-08, 11:05:31 »
Zapraszam do zapoznania się z moim nowym artykułem na portalu SilenceDevs. Dzisiaj opiszę czym różni się archiwizacja od kompresji i w jaki sposób je połączyć: https://silencedevs.com/blog/wpis/tworzenie-archiwow-i-ich-kompresja-w-systemie-linux
Zapraszam na moją stronę: klik
Zapraszam na mojego githuba:klik
Jeżeli szukasz programu partnerskiego by zarabiać to polecam: klik

Offline Darki

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • Nois Hakcing
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #37 dnia: 2022-06-15, 09:56:31 »
Zapraszam do zapoznania się z nowym artykułem w serwisie SilenceDevs w którym pokażę w jaki sposób stworzyć zaszyfrowany wirtualny dysk przy pomocy VeraCrypt.


https://silencedevs.com/blog/wpis/veracrypt-tworzenie-szyfrowanych-wirtualnych-dyskow
Zapraszam na moją stronę: klik
Zapraszam na mojego githuba:klik
Jeżeli szukasz programu partnerskiego by zarabiać to polecam: klik

Offline Darki

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • Nois Hakcing
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #38 dnia: 2022-06-22, 08:47:34 »
Zapraszam do przeczytania nowego artykułu w którym wskazuję jakie oprogramowanie według mnie warte jest zainteresowania po instalacji systemu Debian.


https://silencedevs.com/blog/wpis/oprogramowanie-ktore-warto-zainstalowac-po-instalacji-debiana
Zapraszam na moją stronę: klik
Zapraszam na mojego githuba:klik
Jeżeli szukasz programu partnerskiego by zarabiać to polecam: klik

Offline Darki

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • Nois Hakcing
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #39 dnia: 2022-06-29, 09:20:45 »
Osoby rozpoczynające swoją przygodę z systemem Linux po pewnym czasie spotykają się z koniecznością korzystania z wiersza poleceń. Uważam, że każdy użytkownik który chce korzystać z systemu Linux powinien potrafić posługiwać się wierszem poleceń. W celu ułatwienie napisałem artykuł dotyczący Midnight Commander a dzięki któremu zamiast wpisywać polecenia posługujesz się klawiszami klawiatury i myszką. Zapraszam do zapoznania się z wspominanym materiałem:

https://silencedevs.com/blog/wpis/wprowadzenie-do-midnight-commander
Zapraszam na moją stronę: klik
Zapraszam na mojego githuba:klik
Jeżeli szukasz programu partnerskiego by zarabiać to polecam: klik

Offline Darki

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • Nois Hakcing
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #40 dnia: 2022-07-13, 07:03:18 »
Bezpieczeństwo danych w erze internetu niesie za sobą pozytywne strony ale również i niebezpieczeństwo. Często wymusza na nas dość stanowczych działań w związku z dokumentami czy też plikami zawierającymi dane bardzo istotne które nie chcemy aby ktoś zdobył lub też nawet czytał. Nieważne o jaki typ danych chodzi i nie ważne czy to są twoje prywatne pliki czy też ważne pliki dużej korporacji czy tez małej firmy. Pliki zawierające wrażliwe dane powinniśmy szyfrować. By tego dokonać skorzystać możemy z darmowego narzędzia jakim jest VeraCrypt. W związku z tym napisałem dwa materiały.

W pierwszym opisuję sposób instalacji, konfiguracji oraz przygotowania dysku wirtualnego przy pomocy poleceń w wierszu poleceń Linuksa:

https://silencedevs.com/blog/wpis/veracrypt-tworzenie-szyfrowanych-wirtualnych-dyskow-za-pomoca-wiersza-polecen

Drugi napisałem już jakiś czas temu dlatego niektórzy z was mogą go już znać. Opisuje w nim wszystko co wspomniałem przed chwilą, ale przy pomocy graficznego interfejsu:

https://silencedevs.com/blog/wpis/veracrypt-tworzenie-szyfrowanych-wirtualnych-dyskow

A wy z jakich narzędzi korzystacie by zaszyfrować wrażliwe dane?
Zapraszam na moją stronę: klik
Zapraszam na mojego githuba:klik
Jeżeli szukasz programu partnerskiego by zarabiać to polecam: klik

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2757
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #41 dnia: 2022-07-13, 10:41:39 »
Cytuj
A wy z jakich narzędzi korzystacie by zaszyfrować wrażliwe dane?
- Do domowych plików zip.
- Możliwe że próbowałem bawić się także przy pomocy openssl, ale na zabawy czasu zabrakło.
- Trzeba by napisać cały artykuł żeby wyjaśnić większość wad, zalet i problemów związanych z szyfrowaniem, i przechowywaniem danych.
Wszystko zależy od punktu widzenia, czy w domu, w firmie, w miejscu małym przepływie, czy wysokim przepływie danych,
czy prywatnie, czy publicznie.
( Wtedy okazuje się np. że ważne jest także przechowywanie danych i można wymieniać sposoby i kolejne narzędzia )
Wtedy może twój artykuł urusłby o więcej narzędzi, np.
* o narzędzia mobilne ( np. współdziałające z veracrypt )
* Oraz o artykuły na ile dane narzędzia są skuteczne i bezpieczne.
Z całości może wyszłaby książka.
« Ostatnia zmiana: 2022-07-13, 10:48:34 wysłana przez 1709 »
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline Darki

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • Nois Hakcing
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #42 dnia: 2022-08-27, 20:16:59 »
Niestety… wszystko co dobre często ma swój koniec…

Jak większość z was zauważyła ostatnio nie pojawiały się nowe materiały na stronie. Jest to spowodowane sporymi zmianami w moim życiu osobistym jak i zawodowym. Niestety nie jestem w stanie ogarnąć tylu czynności jednocześnie. Musiałbym zrezygnować z życia osobistego, z rodziny, a tego nie zrobię jak i również myślę że większość z was zrobiłaby to samo na moim miejscu. Dlatego jestem zmuszony zamknąć stronę noishacking.pl.

Ale…

W związku z tym, że jestem redaktorem na blogu silencedevs.com to z czasem wszystkie materiały mojego autorstwa z którymi spotkałeś się na stronie zostaną poprawione i przeniesione na wspomnianą.

Natomiast osobiście nie przestałem pisać i wszystkie artykuły jakie od jakiegoś czasu piszę są udostępniane na wymienionej stronie w zakładce blog.

Chciałbym podziękować wszystkim którzy wspierali jak i również pomagali w prowadzeniu strony. Bez was nie doszedłbym do miejsca w którym jestem dlatego z góry dziękuję za tę kilka wspólnych lat. Mój adres mailowy noishacking@gmail.com jest nadal aktywny dlatego w razie chęci kontaktu ze mną piszcie.
Zapraszam na moją stronę: klik
Zapraszam na mojego githuba:klik
Jeżeli szukasz programu partnerskiego by zarabiać to polecam: klik