Nowe posty

Autor Wątek: Strona o testach penetracyjnych, hackingu  (Przeczytany 8864 razy)

Offline Darki

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • Nois Hakcing
Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« dnia: 2021-08-03, 21:26:53 »
Witam.

Wkraczam na głęboką wodę i przyznam, że trochę obaw mam. Większość z was pewnie zna system Linux od A do Z, natomiast ja jestem samoukiem, który przez kilkanaście lat izolował się od społeczności, które dzieliło takie samo zainteresowanie. Wiele razy byłem na forum i waszym i innym, ale jakoś nigdy nie czułem konieczności by się zarejestrować. Większość problemów rozwiązywałem sam lub też odnajdywałem informacje w tzw. „google.pl”. Sytuacja uległa zmianie z powodu zmian jakie chciałbym wprowadzić w tym czym hobbystycznie zajmuję się na co dzień. Natomiast obawy mam ponieważ czytając forum widzę w wielu wypadkach profesjonalizm do którego dążę, ale jeszcze jestem daleko by ten poziom osiągnąć.

Jeżeli dalej czytasz, to wyżej jest wstępem. Nie wiem czy umiem zaczynać, ale nie chcę jak wielu podać tylko adres strony, napisać byle co i liczyć na cuda. Przejdźmy zatem do sedna.

Od wielu lat interesuję się testami penetracyjnymi, czyli potocznie tak zwanym „hackingiem”. W związku z tym stworzyłem stronę internetową na której umieszczam materiały napisane przeze mnie. Obecnie mam już ukończony kurs dotyczący systemu Kali Linux, a właśnie rozpocząłem kurs o samym „hackingu”. Tematyka obecnie opracowywana dotyczy sieci, i taki wstęp podstaw podstaw sieci (specjalnie napisane słowo dwa razy) jak i również adresu mac mam za sobą.

Do sprawy podchodzę poważnie dlatego mogę dopowiedzieć, że posiadam stworzoną listę ToDo na dość długi czas, a tak by nie być gołosłownym w najbliższym czasie zajmować będę się:

1. Hackingiem sieciowym (tak wiem wspominałem o tym) – wszystko co związane z siecią głównie wewnętrzną, ale nie tylko. Tutaj zajmę się sposobem zmiany adresów mac, wykrywaniem urządzeń w sieci czy też atakami typu man in the middle, ale to nie wszystko. Mamy jeszcze sieci wi-fi gdzie wskażę w jaki sposób można łamać hasła i uzyskać dostęp do tego typu sieci.

2. Oprogramowanie malware – pokażę w jaki sposób bez znajomości programowania można wytworzyć takie oprogramowanie oraz jak z niego korzystać.

3. Hacking „stron internetowych” – nie wiem czy muszę tutaj coś opisywać, po prostu pokażę jak powstają błędy dzięki którym możemy uzyskać dostęp do strony.

Tak aby od razu nie wystraszyć. Nie tworzę strony dla „ciemnej, jasnej czy też środkowej strony mocy”. Przy każdym temacie postaram się pokazać w jaki sposób możemy się zabezpieczyć by do pewnych sytuacji nie doszło, lub co zrobić gdy taka sytuacja już miała miejsce.

Stronę, kurs, blog czy jakby nie nazwać staram się pisać w języku prostym używając jak najmniej profesjonalnych słów. Bynajmniej na etapie na którym obecnie jestem, jeżeli chodzi o etap tworzenia strony. W przyszłości chciałbym, aby to co robię stało się moja pracą dlatego niezależnie od tego na jakim etapie jesteście zależy mi na waszej opinii zarówno pozytywnej jak i tej krytycznej tak abym mógł stworzyć coś co będzie przydatne dla wielu. Jest to pierwszy taki projekt dlatego proszę chociaż o odrobinę wyrozumiałości.

To jak będzie ? Zajrzycie? Jeżeli tak to proszę o ocenę. Może być w tym poście, może być mailowo jak wygodniej. Adres macie w stopce lub też na moim profilu.

Gdyby jednak coś było nie tak zapraszam: https://noishacking.pl

Z góry dzięki.
Zapraszam na moją stronę: klik
Zapraszam na mojego githuba:klik
Jeżeli szukasz programu partnerskiego by zarabiać to polecam: klik

Offline mariusz941

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #1 dnia: 2021-08-04, 15:06:02 »
Na pierwszy rzut oka wygląda dobrze!

Offline kuchtarczyk

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #2 dnia: 2021-08-04, 19:25:08 »
Pierwsza z tysiąca zasad hakera: nie tykaj obcych linków ... heheh

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3047
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #3 dnia: 2021-08-05, 08:38:03 »
Cytuj
"Oprogramowanie malware – pokażę w jaki sposób bez znajomości programowania można wytworzyć takie oprogramowanie oraz jak z niego korzystać."

Ja prdl... Bo mamy jeszcze za mało script-kiddies...
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Offline Darki

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • Nois Hakcing
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #4 dnia: 2021-08-05, 11:13:35 »
Cytuj
"Oprogramowanie malware – pokażę w jaki sposób bez znajomości programowania można wytworzyć takie oprogramowanie oraz jak z niego korzystać."

Ja prdl... Bo mamy jeszcze za mało script-kiddies...

Przyznaje, że nad tym zastanawiałem się najdłużej...

Bez wyjaśnienia jak takie oprogramowanie powstaje i jak działa... Jak się przed tym zabezpieczyć?
Poza tym w samym Kali Linuksie znam cztery programy dzięki którym taki skrypt można wygenerować jedynie stosując się do wyświetlanej instrukcji. Dlatego po głębszej analizie doszedłem do wniosku, jak nie tutaj to gdzie indziej.
 
Moim celem jest wskazanie jak to działa by móc się przed tym zabezpieczyć, a nie tworzyć jak to określił kolega wyżej : "script-kiddies".

--------------------------------------------------------
Dobra to co napisałem powyżej niezupełnie wyjaśnia wszystko i tłumaczy. Nie dało mi spokoju dlatego muszę coś jeszcze dodać.

Ostatnio wiele osób otrzymuje maile różnego rodzaju z informacjami, że ma np. nieopłaconą fakturę. Najczęściej taki plik z fakturą przychodzi spakowany. Jest sposób polegający na „odwróceniu rozszerzenie pliku” polegający na tym że plik będący w formacie .exe wyświetli się jako .pdf. Każda poczta to „odwrócenie” przekształci na normalną nazwę, inaczej mówiąc nie zadziała, chyba że przesłany plik spakujemy.

I teraz moim celem jest:

Pokazać jak łatwo taki plik wytworzyć, w jaki sposób jest on przekształcany i co najważniejsze co trzeba zrobić by odkryć czy przesłany plik jest taki jakim go widzimy. To, że pokaże w jaki sposób to zrobić ma na celu uświadomić ludziom, że muszą być bardzo ostrożnymi w tym co otwierają bo taki plik to teoretycznie 10 - 15 minut roboty.

Przyznam, że ostatnio widziałem bardzo dobrze napisanego maila tego typu. Większość z nich zawiera błędy składniowe lub też bardzo dziwny adres, natomiast obecnie zdarzają się i takie gdzie jest to bardzo dobrze dopracowane i zorganizowane. I szczególnie w takich sytuacjach powinniśmy zachować ostrożność.
« Ostatnia zmiana: 2021-08-05, 11:45:29 wysłana przez Darki »
Zapraszam na moją stronę: klik
Zapraszam na mojego githuba:klik
Jeżeli szukasz programu partnerskiego by zarabiać to polecam: klik

Offline Darki

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • Nois Hakcing
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #5 dnia: 2021-08-05, 15:59:55 »
Jedyną realną i konkretną formą zabezpieczeń w dzisiejszych czasach jest działający "mózg", który umie podzielić żywot na światy ONLINE i OFFLINE dlatego naj,naj,naj lepszym anty-wszystkim (anty-wszytko = antywirusy, zaporki, pierdolniki) jest opcja posiadania dwóch komputerków (ew. osobne dyski) i podział życia na offline i nie offline. Inne opcji nie ma, wszak dzisiaj elektronika i elektrotechnika z programistyką na czele działają tak, że każdy (każdy!!!) zostawia sobie tylne "bramki". Nie ma już niczego czym moglibyśmy zabezpieczyć się na 100% oprócz wyjęcia wtyczki z kontaktu. Znam już masę firm w których pierwsza z zasad bezpieczeństwa mówi: "offline". Nie ma tam interneciku, sieci i nawet możliwości przenoszenia plików na nośnikach zewnętrznych.

Bardzo dobrze napisane i z pierwszą częścią zgodzę się w 100%. Na bezmyślność nie ma ratunku.

Natomiast jeżeli chodzi o pracę offline, w większości firm nadal nie ma takiej możliwości. Jestem na tak aby nie było możliwości podpinania nośników zewnętrznych i jestem za tym by komputery były odłączone od internetu. Tylko, że taka izolacja wiąże się z kosztami na które wiele firm nie stać, szczególnie tych mniejszych. Internet w dużym stopniu jest elementem pracy i nie da się odizolować, aż do tego stopnia. Dlatego uważam, że lepiej jest wiedzieć niż nawet nie chcieć poznać.
Zapraszam na moją stronę: klik
Zapraszam na mojego githuba:klik
Jeżeli szukasz programu partnerskiego by zarabiać to polecam: klik

Offline kuchtarczyk

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #6 dnia: 2021-08-05, 20:04:04 »
Spokojnie da się ograniać temat mając przystosowany do tego sprzęt, wystarczy kilka dysków + stare, poczciwe kieszenie. Problem powstaje gdy mamy laptopy ale tutaj od dawien dawna stosuje się USB3.0 czy 3.1 i można śmiło odpalać systemy podpinając odpowiednie dyski. Moim zdaniem to chyba jedyny sposób na to, aby uruchomione systemy czy oprogramowanie nie miało wglądu do wrażliwych danych. Gdy używam neta mam linuxa a na nim tylko i wyłącznie przeglądarkę i klienta poczty + skajp. Kończę internetowo, biorę się za prackę i po prostu restart, zmiana dysku i uruchamiam system który nawet sterowników sieci nie ma zainstalowanych. Tam robię co trzeba, potem przenoszę na inny dysk i gdy potrzebne to z tego "innego" mogę wpiąć się na maszynę z netem i działać dalej.

Offline Darki

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • Nois Hakcing
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #7 dnia: 2021-08-05, 20:31:27 »
Spokojnie da się ograniać temat mając przystosowany do tego sprzęt, wystarczy kilka dysków + stare, poczciwe kieszenie. Problem powstaje gdy mamy laptopy ale tutaj od dawien dawna stosuje się USB3.0 czy 3.1 i można śmiło odpalać systemy podpinając odpowiednie dyski. Moim zdaniem to chyba jedyny sposób na to, aby uruchomione systemy czy oprogramowanie nie miało wglądu do wrażliwych danych. Gdy używam neta mam linuxa a na nim tylko i wyłącznie przeglądarkę i klienta poczty + skajp. Kończę internetowo, biorę się za prackę i po prostu restart, zmiana dysku i uruchamiam system który nawet sterowników sieci nie ma zainstalowanych. Tam robię co trzeba, potem przenoszę na inny dysk i gdy potrzebne to z tego "innego" mogę wpiąć się na maszynę z netem i działać dalej.

Jeżeli uważasz, że ludzie rozpoczną robić tak jak opisałeś to jesteś niesamowitym optymistą. W tych czasach niestety liczy się wygoda. I przyznam, że czasem problem rozwiązywałby jeden komputer bez dostępu do sieci.
Zapraszam na moją stronę: klik
Zapraszam na mojego githuba:klik
Jeżeli szukasz programu partnerskiego by zarabiać to polecam: klik

Offline mackeire

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #8 dnia: 2021-08-06, 11:16:55 »
@kuchtarczyk Bez wyciągania wtyczki ani rusz. Backdory na poziomie UEFI nie potrzebują windzianych sterowników ;)
Warto też wymontować karty wifi ,bt i lte , wszak własnościowy firmware tam rezyduje i korporacjom nie można wierzyć na słowo że połączenie bezprzewodowe wyłączone ;)

Offline kuchtarczyk

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #9 dnia: 2021-08-06, 12:31:26 »
... zwłaszcza gdy UEFI rządzi a pod domem "mnogo" Orange hot-spotów :))) których nikt nie używa a istnieją już taaaak dłuuugoooo....
Aero się nie opłacało a hot-spoty na każdym BTSie już tak, dobre to, serio... heheh


PS. Do WIFI odcinkę trzeba mieć czyli PIN masowy (zasilający kartę) odciąć i poprowadzić przez jakiś micro-switch gdzieś na obudowie i po bólu :)
PS2. W smartfonach/tabletach też się da, trzeba tylko posiadać sprzęt do którego schemat się znajdzie a po schemacie odnaleźć takowe jak:
a) linia zasilania modułów WIFI/BT/GPS (a gdy się nie znajdzie bo może w nowszym sprzęcie być w procku/chipsecie) to wtedy odcinać układy antenowe włącznikami)
b) linia zasilająca mikrofon >> jeden z pinów puścić przez micro-switcha a jego wywalić gdzieś na bok na obudowę


« Ostatnia zmiana: 2021-08-06, 12:35:35 wysłana przez kuchtarczyk »

Offline Darki

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • Nois Hakcing
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #10 dnia: 2021-08-29, 20:08:47 »
Witam.

W dniu dzisiejszym dodałem dwa rozdziały do kursu Hacking:

Rozdział 4: Instalacja maszyn wirtualnych
Rozdział 5: Urządzenia w sieci

Zainteresowanych zapraszam do odwiedzin.
Zapraszam na moją stronę: klik
Zapraszam na mojego githuba:klik
Jeżeli szukasz programu partnerskiego by zarabiać to polecam: klik

Offline Darki

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • Nois Hakcing
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #11 dnia: 2021-09-13, 22:08:40 »
Witam.

W dniu dzisiejszym dodałem nowy rozdział opisujący podstawy nmap zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z materiałem.

Rozdział 6: Poznajemy nmap
Zapraszam na moją stronę: klik
Zapraszam na mojego githuba:klik
Jeżeli szukasz programu partnerskiego by zarabiać to polecam: klik

Offline Darki

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • Nois Hakcing
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #12 dnia: 2021-09-27, 21:18:46 »
Witam.

Od rozdziału 7 rozpoczynam serię artykułów dotyczących sniffingu.

Pierwszy z nich znajduje się już na stronie dlatego zapraszam do zapoznania się z jego treścią.

Rozdział 7: Sniffing – urządzenie i zmiana statusu
Zapraszam na moją stronę: klik
Zapraszam na mojego githuba:klik
Jeżeli szukasz programu partnerskiego by zarabiać to polecam: klik

Offline Darki

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • Nois Hakcing
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #13 dnia: 2021-10-09, 23:18:11 »
Kiedy często słyszymy słowo hacking wielu kojarzy się z czymś złym. Jak to pewna osoba określiła  w jednej z dyskusji ze mną:

„hacking i etyka to jest dla mnie oksymoron - nie ma etycznego hackingu w sensie dobrego hackingu - hacking jest zawsze zły według mnie - chociaż wiem że są książki z takimi tytułami - nazwa hacking dla mnie to jak próba wytłumaczenia złodziejstwa i piractwa że są ok - ale nie są - prawie żadnej różnicy nie widzę- nie ma sensu się brudzić”

Jest w tym sporo racji, ponieważ samo słowo jest rozpoznawane jako coś negatywnego, nielegalnego, złego. Ale czy w każdym wypadku jest?

Każdy z nas w swoim życiu zrobił coś złego, coś dobrego. Każdy z nas posiada coś takiego co nazywa się sumieniem które z czasem się odzywa. Hacking, Cybersecurity czy jakby to inaczej nie nazwać nie byłoby potrzebne gdyby wszystko nie kręciło się wokół internetu. Złodziejstwo o którym wspomina autor powstało właśnie dzięki temu jak i również powstało zapotrzebowanie zapobiegania tego złodziejstwa, walki o swoje. Gdyby nie to nie spotkalibyśmy się tu i teraz, nie byłoby problemu.

Uważam, że jeżeli powstało coś co uważamy za złe, należy temu zapobiegać dlatego to co robię, nie robię aby wspomagać to wspomniane złodziejstwo. Niejednokrotnie słyszymy ostatnio o tym jak ktoś stracił ogromną sumę pieniędzy bo ktoś coś…

Robię to aby pokazać w jaki sposób takie ataki, takie programy powstają i jak są wykorzystywane by też uświadomić społeczeństwo by nie klikać w te linki, otwierać załączniki pochodzące nie wiadomo skąd.

Chciałbym również choć to „niemożliwe” udowodnić, że sam hacking w chwili obecnej to nie tylko zło chociaż powstało z powodu złych intencji. Gdybym chciał inaczej nie upubliczniłbym materiałów w taki sposób, byłyby dostępne tylko dla jakiegoś grona.

Drugim celem jest podzielenie się wiedzą z tymi którzy zajmują się tym czy też hobbystycznie jak ja czy też profesjonalnie. Wiem, że jeszcze nie ma tutaj materiałów by jakkolwiek dotrzeć do którejś z grup, ale może z czasem…

Mógłbym tak wymieniać i wymieniać celowość, ale nie chcę zanudzić...

Natomiast jeżeli chcesz nabyć umiejętności do wspomnianych negatywnych czynów to dla własnego bezpieczeństwa daj sobie spokój. To nie film, to życie. Za to są kary więzienia. To nie jest tak że jak nielegalnie włamiesz się do jakiejś dużej firmy to ona od razu Cię zatrudni. Jak zostaniesz załapany czeka Cię odsiadka. Uważasz, że jest to warte ryzyka spędzenia w więzieniu jakiegoś czasu swojego życia. I co później?

Kończąc dodałem nowy rozdział dotyczący sniffingu zapraszam do zapoznania się.
Zapraszam na moją stronę: klik
Zapraszam na mojego githuba:klik
Jeżeli szukasz programu partnerskiego by zarabiać to polecam: klik

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2757
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: Strona o testach penetracyjnych, hackingu
« Odpowiedź #14 dnia: 2021-10-10, 01:01:23 »
Cytuj
Złodziejstwo o którym wspomina autor powstało właśnie dzięki temu
Złodziejstwo istnieje nawet tam gdzie nie ma zabezpieczeń.
Mam wrażenie nawet że sama deffinicja "haker" nie powstała z tego że ktoś coś chciał ukraść.
Cytuj
Etymologia
...
Aby zasłużyć na to określenie, żarty musiały się wyróżniać szczególną pomysłowością i stylem oraz nie przynosić szkody.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Haker_(slang_komputerowy)

Słyszymy w mediach to " jakieś słowo " +  " słowo negatywne "
i jeśli powstaje skutek negatywny to słowo nabiera takiej barwy, czyli negatywnej.
Ale żeby zrozumieć czy tak jest, to trzeba znać definicję.
Widać że jego (twojego znajomego) definicja haker jest inna niż twoja.
Natomiast czytając twój post mam wrażenie że
haker = włamywacz
i że może być też dobry haker
haker = strażak używający siekiery do drzwi
Ale problem w tym że używasz tego samego słowa do dwóch definicji i nie jesteś jedyny.
Ba, nie jest to jedyne słowo które jest podatne na zmianę " barwy " przypadkowo,
ale także może być wykorzystywane celowo " w promowaniu " / propagandzie mającej na celu zasugerowania komuś zmiany myślenia na jakiś temat.
Proszę mi wybaczyć taki opis ale nie jestem polonistą.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.