Inne > Inne

Strona o testach penetracyjnych, hackingu

<< < (9/9)

Darki:
Bezpieczeństwo danych w erze internetu niesie za sobą pozytywne strony ale również i niebezpieczeństwo. Często wymusza na nas dość stanowczych działań w związku z dokumentami czy też plikami zawierającymi dane bardzo istotne które nie chcemy aby ktoś zdobył lub też nawet czytał. Nieważne o jaki typ danych chodzi i nie ważne czy to są twoje prywatne pliki czy też ważne pliki dużej korporacji czy tez małej firmy. Pliki zawierające wrażliwe dane powinniśmy szyfrować. By tego dokonać skorzystać możemy z darmowego narzędzia jakim jest VeraCrypt. W związku z tym napisałem dwa materiały.

W pierwszym opisuję sposób instalacji, konfiguracji oraz przygotowania dysku wirtualnego przy pomocy poleceń w wierszu poleceń Linuksa:

https://silencedevs.com/blog/wpis/veracrypt-tworzenie-szyfrowanych-wirtualnych-dyskow-za-pomoca-wiersza-polecen

Drugi napisałem już jakiś czas temu dlatego niektórzy z was mogą go już znać. Opisuje w nim wszystko co wspomniałem przed chwilą, ale przy pomocy graficznego interfejsu:

https://silencedevs.com/blog/wpis/veracrypt-tworzenie-szyfrowanych-wirtualnych-dyskow

A wy z jakich narzędzi korzystacie by zaszyfrować wrażliwe dane?

1709:

--- Cytuj ---A wy z jakich narzędzi korzystacie by zaszyfrować wrażliwe dane?
--- Koniec cytatu ---
- Do domowych plików zip.
- Możliwe że próbowałem bawić się także przy pomocy openssl, ale na zabawy czasu zabrakło.
- Trzeba by napisać cały artykuł żeby wyjaśnić większość wad, zalet i problemów związanych z szyfrowaniem, i przechowywaniem danych.
Wszystko zależy od punktu widzenia, czy w domu, w firmie, w miejscu małym przepływie, czy wysokim przepływie danych,
czy prywatnie, czy publicznie.
( Wtedy okazuje się np. że ważne jest także przechowywanie danych i można wymieniać sposoby i kolejne narzędzia )
Wtedy może twój artykuł urusłby o więcej narzędzi, np.
* o narzędzia mobilne ( np. współdziałające z veracrypt )
* Oraz o artykuły na ile dane narzędzia są skuteczne i bezpieczne.
Z całości może wyszłaby książka.

Darki:
Niestety… wszystko co dobre często ma swój koniec…

Jak większość z was zauważyła ostatnio nie pojawiały się nowe materiały na stronie. Jest to spowodowane sporymi zmianami w moim życiu osobistym jak i zawodowym. Niestety nie jestem w stanie ogarnąć tylu czynności jednocześnie. Musiałbym zrezygnować z życia osobistego, z rodziny, a tego nie zrobię jak i również myślę że większość z was zrobiłaby to samo na moim miejscu. Dlatego jestem zmuszony zamknąć stronę noishacking.pl.

Ale…

W związku z tym, że jestem redaktorem na blogu silencedevs.com to z czasem wszystkie materiały mojego autorstwa z którymi spotkałeś się na stronie zostaną poprawione i przeniesione na wspomnianą.

Natomiast osobiście nie przestałem pisać i wszystkie artykuły jakie od jakiegoś czasu piszę są udostępniane na wymienionej stronie w zakładce blog.

Chciałbym podziękować wszystkim którzy wspierali jak i również pomagali w prowadzeniu strony. Bez was nie doszedłbym do miejsca w którym jestem dlatego z góry dziękuję za tę kilka wspólnych lat. Mój adres mailowy noishacking@gmail.com jest nadal aktywny dlatego w razie chęci kontaktu ze mną piszcie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej