Dział Administracyjny > Uwagi i propozycje

Uwagi i propozycje, no cóż, wrzucę i ja kilka słów... bo...

(1/3) > >>

kuchtarczyk:
...bo...  koniec i tak nadchodzi. Może jeszcze rok czy dwa będzie można tu pisać a potem każdy da już na luz. Linux umarł, wszędzie a wszędzie znaczy w komputerach domowo / biurowych. Jeszcze kilka lat temu jakieś 25% miał udziałów np. w mojej rodzinie i w kręgu znajomych. Rok temu było to już tylko 1% a teraz zostałem sam, serio. Zrobiłem sobie kiedyś teścik rozsyłając zapytania do około 340 znajomków na fejsie, taki sondaż. Te kiedyś było w marcu tego roku. Na ponad 340 znajomków odpowiedzi dostałem 340 i w każdej odpisali: Windows 8, Windows 8.1, Windows 10, MacOS. Nikt a nikt nie używa już jakiejkolwiek dystrybucji linuxa.
Kilka lat temu czytałem tu opowiastki pewnego gościa, nie pamiętam nikcku, dostał lincz niezły, serio a dostał bo pisał że linux przetrwa tylko gdy wszyscy połączą siły i stworzą jedną olbrzymią dystrybucję zdolną wirtualizować wszystko z windows i macOs. I miał rację, gdzie dziś na jakiekolwiek forum nie wejdziesz jest puste. Mały % ludzi podtrzymuje agonię seriwsów tego typu. Powód jest jeden i jest oczywisty, tego jest zbyt dużo. Chodzi o liczbę dystrybucji i to powoduje że linux prędzej czy później z komputerków domowych zniknie na zawsze.
Arch, debian, fedora, gentoo, ubuntu + kilku innych powinno połączyć się (fuzja) i opracować jedną, bardzo dobrą, wspólną i ogólnoświatową dystrybucję. Wtedy w szkołach nie zastanawiali by się które distro wybrać aby móc tego uczyć. Tymczasem jest tego tyle, że każdy odpuszcza. Co z tego że szkoła wykształci ucznia na Ubuntu gdy w pracy będzie Gentoo albo Arch i tak dalej no i z jednej szkoły uczeń wychodzi z Debianem we łbie a z drugiej z Archem? Gdyby istniał jeden wielki linuch to wtedy byłaby szansa na przetrwanie, tymczasem jest tego tyle że każdy z osobna sobie upada po swojemu. Był sondaż w programosach.pl na przełomie roku i wynik końcowy w postaci 1.54% a gdy sprawdzili po nagłówkach z przeglądarek to wyszło że serwis odwiedza skromne 1.4% użytkowników linuxa. To już koniec. Osobiście gdy mowa o komputerach domowych daję linuxowi maksymalnie 3-4lata do całkowitego zniknięcia z podwórza i pięć lat do zapomnienia. Większe 75% ludzi w wieku 10-15lat nawet nie wie co to jst ten linux, nigdy go nigdzie nie widzieli.

Tak się konczy ta cała przygoda w której każdy skrobał sobie, wiele różnych dystrybucji z których 90% nigdy nie była dopracowana w całości, różne odmiany distro z zakręconą do granic śmiechu instalacją (arch, gentoo) i tak dalej i dalej. Kiedyś archowcy i gentoowcy byli elitką, nikt nie znał szyfrów którymi posługiwano się przy instalacjach systemów, konfiguracjach i tak dalej. No i dzięki temu iż były to środowiska mega hermetyczne wszystko się skończyło.

Dziś jest ostatni dzwonek, czyli czas na światową dystrybucję, jedną. Na wyżej wspomnianą fuzję. Dlaczego dziś? Bo dziś byliby jeszcze chętni aby w to wejść a za 5lat gdy dorośnie pokolenie wyhodowane na Windows10 szans już nie będzie.

Forum takie jak to powinno rozpocząć taki proces. Przeznaczyć stronę główną na nowy projekt, przetłumaczyć na angola i zaprosić do debaty wszystkich największych twórców różnych dystrybucji. To jedyne rozwiązanie aby linuch przetrwał, musi być jeden, jeden wielki linuch na cały świat a nie pierdylion nieznanych dystrybucji.

Wspomnicie moje słowa za kilka lat gdy na głównej będzie info o ... zamknięciu serwisu i forum. Na tym forum jest może ze 20 ludzi stałych i kilku z dolotu raz na rok. I dzieje się tak już od minimum 4 lat, prawda? Najbardziej gadatliwi (parana, pikaczu) już gośćmi ? heheh.

Ludzie, weźcie się na chwile resztką sił do roboty, co Wam szkodzi?
Paweł Kraszewski, pavbaranov i kilku innych, przecież ogarnięci jesteście w temacie.

A może byłby to strzał w dychę?
Przecież te linuchową agonię mają wszyscy, forum archa tak aroganckie że zaczynają pustkami świecić a gentoo znają tylko Ci, którzy to napisali i udają że jest najlepsze.
Ubuntu też pada, nie pomogło wstawianie ubunciaka w nowe laptopy bez OS-a nawet...
Czemu?
To wszystko dla użytkowników Windows jest za ciężkie i zakręcone, przyznajcie to w końcu.

Ostatni Windows na jakim działałem to był Win7, od tamtej pory linux i wiecie co? Kurna, poszedłem do pracy i musiałem na szybkiego przyzwyczajać się do Windows10 i bajerów tam upchanych i patrzą na mnie jak na frajera. A może frajer już jestem, co? Brnę na siłę do przodu po cmentarzysku? A może świat ma rację że  linuxowcy to już "zabawnisie" a nie "profesjonaliści"?

mackeire:
Pier***enie. Linux będzie zawsze bo jest po prostu potrzebny. A na forach coraz mniej się pisze bo desktopowe distra są już tak dopracowane i proste w obsłudze ,że nie ma o co pytać. Ludzie instalują i używają. Tyle o tym.

kszyhu:
Ale wywaliłeś nic nie wnoszący elaborat. O czym w ogóle piszesz? @mackeire odpisał Ci krótko i treściwie.

kszyhu:
A zauważyłeś, że po drogach w dużych miastach jeździ bardzo mało "Lamborghini", "Ferrari", "Aston Martin", ale jednak jeżdżą. I mają się dobrze. To wszystko.

1709:
Automatyczny Bot:

--- Cytat: kuchtarczyk ---Brnę na siłę do przodu po cmentarzysku?
--- Koniec cytatu ---
https://pl.wikipedia.org/wiki/Forum_dyskusyjne
https://www.linux.pl/2004/11/19/trzy-systemy-trzy-strategie/

Automatyczny Bot:

--- Cytat: kuchtarczyk ---co utrzymuje takiego Ubuntu, Fedorę czy Archa?
--- Koniec cytatu ---
https://askubuntu.com/questions/21730/how-does-ubuntu-make-money

Automatyczny Bot:

--- Cytat: kuchtarczyk ---Najbardziej gadatliwi (parana, pikaczu) już gośćmi ?
--- Koniec cytatu ---
https://forum.linux.pl/index.php?action=mlist;sort=posts;start=0;desc

Automatyczny Bot:

--- Cytat: kuchtarczyk --- co Wam szkodzi?
--- Koniec cytatu ---
https://zdrowepasje.pl/zdrowie/szkodliwe-produkty/10-najbardziej-szkodliwych-produkt%C3%B3w-spo%C5%BCywczych-kt%C3%B3rymi-nas-truj%C4%85

Automatyczny Bot:

--- Cytat: kuchtarczyk ---z jednej szkoły uczeń wychodzi z Debianem we łbie a z drugiej z Archem?
--- Koniec cytatu ---
https://linuxiarze.pl/dystrybucje-edukacyjne/

Automatyczny Bot:

--- Cytat: kuchtarczyk ---Wiecie że popytałem po rodzinie przed chwilą?
--- Koniec cytatu ---
https://linuxiarze.pl/dystrybucje/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Linux


& Informacja prawna:
Informacje przedstawione w poście przez Bot-a nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika forum, np. administratora. Wszelkie rady, które są w moim poście stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej