Nowe posty

Autor Wątek: Jak dodać do PCManFM opcję "otwórz jako Root" ?  (Przeczytany 1352 razy)

pikaczu

  • Gość
Jak dodać do PCManFM opcję "otwórz jako Root" ?
« dnia: 2021-05-14, 20:23:44 »
PCManFM 1.3.2

Jak dodać do PPM opcję "otwórz jako administrator"?

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2757
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: Jak dodać do PCManFM opcję "otwórz jako Root" ?
« Odpowiedź #1 dnia: 2021-05-15, 06:54:57 »
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.


Offline kszyhu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Odp: Jak dodać do PCManFM opcję "otwórz jako Root" ?
« Odpowiedź #3 dnia: 2021-05-15, 13:06:32 »
Bo mu się nic nie chce, woli trolować.

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2757
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: Jak dodać do PCManFM opcję "otwórz jako Root" ?
« Odpowiedź #4 dnia: 2021-05-15, 14:35:49 »
1. Ja czasami też mam problemy ze znalezieniem.
Trzeba wpisywać odpowiednie frazy / wyrazy, najlepiej po angielsku.
Kwestia się nauczyć / wiedzieć co wpisać.

2. Zanim napisałem i czytając Wasz inny wątek też miałem zwidy że chodzi o Xfce i Thunar.
Ale jak wszedłem ponownie na stronę to widzę PCManFM
Więc może wymienił domyślny Thunar na PCManFM

Osobiście uważam że Thunar nie jest zły, ale ja używałem dawno temu jak XFCE było na GTK2 jeszcze.
Wszystkich środowisk graficznych i menadżerów okien jest chyba ponad 14.
PCManFM jest używany najczęściej w tych najlżejszych i najstarszych typu Awesome, FluxBox, Openbox
pod warunkiem że instalacja środowiska zawiera gotową konfigurację środowiska i dodatkowe zależności.

Do pracy są też bardzo fajne menadżery przypominające stare " konsolowe " MC.
ale graficzne emelFM2 i tuxcmd.
Zaletą ich powinno być możliwość otwarcia katalogu z ogromną ilością plików momentalnie,
 dzięki temu że nie musi wczytywać ikonek do każdego z nich.

Cieszmy się że jeszcze są.
U mnie na Mincie dalej te programy są oparte na GTK2.
GTK3 podobno trochę poprawili usuwając błędy czy coś tam innego. ( dla niektórych to było już dawno temu )
Ale wiadomo że im więcej kodu / opcji / instrukcji , tym większe ubytki wydajności, nawet jeżeli nie wielkie.
Niedługo zbliża się GTK4.  Wcześniej czy później przyjdzie developerom myśl ,
" Po co nam tyle bibliotek GTK? Usuwamy stare i nie wspierane biblioteki i programy. Więc jak chcecie mieć to przepiszcie program na nowszy język. "
To dlatego środowiska XFCE i MATE przepisały swoje środowiska na nowsze GTK3.

LXDE choć odrobinę wspierane jeszcze przez " entuzjastów " to część developerów jeśli się nie mylę
połączyła siły z developerami od środowiska Razor-qt i razem stworzyli LXQt,
( Choć na wiki widzę LXDE-Qt + Razor-qt )
Parę lat temu jak testowałem to wydajnością nie grzeszyło, choć na pewno się starali.

Wracając do LXDE, to widzę że powoli  już przepisują także na GTK3, choć jeszcze nie jest gotowe.
Cytuj
* "--enable-gtk3" : Compile with GTK3 when the component is compatible (incomplete)
https://github.com/lxde/lxsession
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 878
    • Zobacz profil
Odp: Jak dodać do PCManFM opcję "otwórz jako Root" ?
« Odpowiedź #5 dnia: 2021-05-15, 15:14:58 »
@1709 - Tyle, że tu nie chodzi o to "co" chcemy uruchamiać pod PPM, tylko "jak". Z wyjątkiem niektórych narzędzi (np. nie da się uruchomić jako root Dolphin od pewnego czasu i nadal czekamy na rozwiązanie z PolicyKit) resztę się da uruchomić jako root. Inna sprawa, że należy się mocno zastanowić po co, ale "chcącemu nie dzieje się krzywda" :D

Jeśli natomiast nie jest to XFCE, którego niedawno używał, to niech łaskawie zada konkretne pytanie. Do jasnej ciasnej, na tym forum jest już jakiś czas i wie, że nikt z nas nie ma szklanej kuli.

PS: LXDE jest nadal/znów jakoś tam rozwijane. Mozolnie portowane do Gtk3, choć jest już Gtk4 (to samo dotyczy XFCE, które pod koniec życia Gtk3 zdaje się, że w końcu w całości przeszło na Gtk3; cóż - nie ja na to siły i czas tracę). Obok LXDE jest rozwijana wersja oparta o Qt5, która się nazywa LXQt. Ba, jeśli chodzi o źródła, to niektóre są wspólne - można je budować na Qt lub na Gtk. Pozostałe projekty, jak Razor-Qt czy LXDE-Qt już nie istnieją od lat - zostały zastąpione właśnie przez LXQt.
« Ostatnia zmiana: 2021-05-15, 15:38:17 wysłana przez pavbaranov »

Offline robson75

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 427
    • Zobacz profil
Odp: Jak dodać do PCManFM opcję "otwórz jako Root" ?
« Odpowiedź #6 dnia: 2021-05-17, 00:23:46 »
Z wyjątkiem niektórych narzędzi (np. nie da się uruchomić jako root Dolphin od pewnego czasu i nadal czekamy na rozwiązanie z PolicyKit)
A to nie działa?
https://aur.archlinux.org/packages/dolphin-root/
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 878
    • Zobacz profil
Odp: Jak dodać do PCManFM opcję "otwórz jako Root" ?
« Odpowiedź #7 dnia: 2021-05-17, 07:55:43 »
Robert - Działa, tylko, że jest to rozwiązanie które: a) nie jest dostępne w każdej dystrybucji, b) powoduje nałożenie łatki (a w zasadzie, to cofnięcie jednej z nałożonych) i budowę dolphina ze źródeł. Stockowej wersji nie uruchomisz jako root.