Dystrybucje Linuksa > Jaką dystrybucję wybrać?

co wybrac? nowy uzytkownik prosi o pomoc

<< < (2/2)

jannn44@wp.pl:
dziekuje bardzo za zainteresowanie!

Niestety dzis juz nie mam czasu sie bawic, lecz jutro juz sie biore za testy. Prosze moderacje o nie zamykanie watku, bo pewnie bede mial jeszcze jakies pytania. Zycze wszystkiego dobrego czytajacym ten post =)
Pozdrawiam!

pavbaranov:
Pawle, w Solus MATE jest jeszcze w starej wersji na Gtk2? Z lekkich dodałbym cokolwiek oparte o LXDE/LXQt. Będzie nieco podobnie do WinXP/7 w obsłudze (z podkreśleniem słowa nieco). Dość lekkim środowiskiem będzie też Lumina/Draco, ale bladego pojęcia nie mam jak jest ze wsparciem tego (Lumina jest w Project Trident jako OTB). Jest jeszcze zwykle oceniane jako ładne, lekkie i znów - nie wiem jakie wsparcie: Enlightenment (środowisko, bo lina to należy wówczas poszukać takiego, który mocno to wspiera).
Ja bym postawił na MATE/Xfce/LXDE/LXQt głównie z uwagi na większą popularność i jednoczesną stosunkowo małą zasobożerność.

Paweł Kraszewski:
* OK, widzę, ze Mate przeszło na GTK3 (i czule patrzy na GTK4). Byłem przyzwyczajony, że Mate=GTK2, Cinnamon=GTK3.
* LXDE/LXQT... No pytający jednak ma aż 2 rdzenie i 5 (???) GB RAM
* Enlightenment - nieintuicyjny nawet dla mnie (a na przestrzeni dziejów używałem naprawdę dziwnych DMów). A już całkowicie rozwala mnie na łopatki polonizacja. I lista katalogów na pulpicie z /tmp przetłumaczonym jako "temperatura". Jak ktoś szuka lekkiego distro z E (absolutnie nie polecam pytającemu na pierwszy system), to Void Linux ma wersję z preinstalowanym Enlightenmentem.

No i z dystrybucji oczywiście zapomniałem Debiana... Debian/XFCE to może być optymalny zestaw.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej