Środowiska graficzne > KDE

Plazma - brak ikon dysków itp. na pulpicie - już sobie nie radzę...

(1/3) > >>

pikaczu:
Nie radzę sobie, wszystkie internetowe poradniki u mnie nie działają i nie wiem dlaczego.
Wgrałem sobie linuxa Q4OS na próbę, piszę że na próbę albowiem niepróbnie użytkuję Q4OS z TDE (Trinity Desktop E.) i tam jest wszystko w miarę ok. W Trinity używam szaty Windows2000 i także wszystko działa bardzo ładnie.
Na Plazmę skusiłem się albowiem tylko tam dostępne sa szaty Windows10 na których mi zależy ze względu na dzieci przy komputerze (jest im łatwiej obsługiwać linuxa). No i jest problem. Od 1.5 dnia walczę z tym aby KDE-Plazma poazała mi na pulpicie takowe jak:
-kosz
-folder HOME
-folder ROOT
oraz wszystkie dostępne dyski twarde (zamontowane i niezamontowane).

Przekopałem już wszystko i nic nie działa.
Przestawiałem:
PPM > Ustawienia pulpitu > widok > PULPIT lub WIDOK KATALOGU i nic to nie daje.

Mam przyzwyczajenia z XFCE w którym np. w MENU kilkałem PPM DODAJ DO PULPITU i pojawiała mi się ikona ze skrótem do jakiegoś programu na pulpicie a tutaj w plazmie tego nie ma.

Jak to włączyć?

mackeire:




A można wiedzieć po kiego **** potrzebny dzieciom dostęp do katalogu root i to jeszcze prosto z pulpitu ?? :)

pavbaranov:
Nic nie czytałeś i niczego nie szukałeś. Ba, nawet nie popatrzyłeś na możliwości Plazmy.
Plazma ma 2 tryby przedstawiania pulpitu, obecnie domyślny "Widok katalogu" oraz "Pulpit".
W pierwszym można zrobić to tak, jak pokazał @mackeire, a można też tak:
1. PPM na pulpicie -> Dodaj elementy pulpitu (można od razu ctrl+D, A) i z okna, które się pojawi po lewej stronie przeciągasz na pulpit ten element, który chcesz; pośród nich masz np. "Kosz", masz też "Widok katalogu".
W drugim robisz dokładnie tak jak powyżej.
"Widok katalogu" ustawia się domyślnie na widok katalogu pulpitu, ale we właściwościach jego (PPM) można to zmienić na dowolny katalog udostępniany użytkownikowi. Ustawienie tu "root" nie ma najmniejszego sensu w Plazma, a dla ZU jest idiotyzmem.
Nowe napędy (te wpinane) pojawiają się w tacce systemowej. Tu po prostu tak jest to rozwiązane. Przy czym kompletnie nie wiem jak Ci się ma pojawiać niezamontowane urządzenie. Skąd niby system o nim ma wiedzieć?
Przyzwyczajenia, przyzwyczajeniami, ale pod community.kde.org jest dość spora (choć daleka od doskonałości) dokumentacja KDE. 

pikaczu:
No nie czytałem i niczego nie sprawdziłem bo znowu bez powodu się rozsypała!
Ta plazma to faktycznie plazma...
Zmieniłem wygląd szaty na WIN10, dodałem zestaw ikon WIN10, dodałem kursory WIN10 oraz ekran logowania WIN10 ...
no i po restarcie mam napis: userlogin z zachętą do wpisu a całość zachowuje się jak w stroboskopie czyli ekran odświeża się z prędkością około 3>6 razy na sekundę i nie idzie wpisać loginu i hasła, ot mi plazma i jej dodatki...

pavbaranov:
Plazmę używam od samego początku. Jest od lat już stabilna jak skała. Niemniej jednak w przypadku pobierania obcych wystrojów - jak każde inne środowisko - będzie działać na tyle poprawnie, na ile poprawny jest ten wystrój (tj. zrobiony zgodnie ze specyfikacją dla danej wersji Plazmy).
Najlepiej takie rzeczy robić na dodatkowym koncie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej