Nowe posty

Autor Wątek: EKONOMIA -LINUX CZY WINDOWS?  (Przeczytany 21138 razy)

Maciek_Rutecki

  • Gość
EKONOMIA -LINUX CZY WINDOWS?
« Odpowiedź #60 dnia: 2005-12-19, 08:57:57 »
2005-12-18 21:41:53 winsekt napisał:

> 2005-12-18 11:37:51 Maciek_Rutecki napisał:
 >
 > > Ludzie, przecież to zwykły troll (któryś kolejny z rzędu), a Wy niepotrzebnie wdajecie się
 > w
 >  > dyskusję.
 >  >
 >  > --
 >  > Maciek
 >
 > No masz się czym chwalić :))))
 > www.unixy.pl
 > Kradniesz teksty i je publikujesz;), stron tego typu są miliony.
 > Z windowsem zrobiłeś to samo? dlatego teraz LINUX?;)
 > Chciałeś mnie obrazić, dlatego z czystym sumieniem mówię, że jesteś ZŁODZIEJEM, PLAGIATOREM
 > itd., a do tego mało wnoszącym.
 >
 > ehh....szkoda słów i czasu
 >
 >

Teraz osobista wycieczka, żal mi Ciebie.

--
Maciek

Maciek_Rutecki

  • Gość
EKONOMIA -LINUX CZY WINDOWS?
« Odpowiedź #61 dnia: 2005-12-19, 09:06:35 »
2005-12-18 22:01:16 xis napisał:

 > Ja też dodałem do zakładek :) Przeczytałem kilka artykułów i przyznam, ze są naprawdę niezłe.
 > Macku, mam nadzieję, że nie obrazisz się jakbym czasem wklejał tu linki do nich? :)
 >
 > Pozdrawiam
 >

Oczywiście, że można, większość artykułów, to efekt czytania niektórych pytań pojawiających się na tym forum, lub skutek problemów, które sam miałem.

Swoją drogą coraz trudniej napisać coś nowego, w zasadzie większość problemów ma swoje rozwiązanie na google (tyle, że nie każdy chce szukać).

Pozdrawiam

--
Maciek

Maciek_Rutecki

  • Gość
EKONOMIA -LINUX CZY WINDOWS?
« Odpowiedź #62 dnia: 2005-12-19, 09:11:00 »
2005-12-18 22:29:35 Stilgar napisał:

> fajna stronka te unixy, jeszcze mi tylko tam rss brakuje :D

Szczerze mówiąc myslałem nad tym, zdaje się, że nawet jest narzędzie do tego, problem jest taki, że ze mnie d... a nie informatyk (elektronik jestem) :-) i muszę najpierw troche doczytać zanim się za to wezmę.

--
Maciek

chmooreck

  • Gość
EKONOMIA -LINUX CZY WINDOWS?
« Odpowiedź #63 dnia: 2005-12-19, 10:19:42 »
2005-12-19 09:11:00 Maciek_Rutecki napisał:

 > taki, że ze mnie d... a nie informatyk (elektronik jestem) :-) i muszę najpierw troche doczytać

jestes mniejasza d... a, niz niejeden informatyk ;-)

pozdrowionka, i do zobaczeniana unixy.pl ;-)

TheUsh

  • Gość
EKONOMIA -LINUX CZY WINDOWS?
« Odpowiedź #64 dnia: 2005-12-19, 15:50:11 »
Podam wam przyklad typowego winadmina jaki znam:
-nie potrafi nagrac plyty vcd w nero
-jak ktos sie zapytal co to mbr, to zrobila ogromne oczy
-uwaza, ze rozszerzenie .jpeg to wina tlumaczenie windowsa, wiec powinno byc .jpg
-jak ktos sie jej zapyta o cos bardziej fachowym jezykiem, to glupieje

No to tylko pare przykladow, gdybym posiedzial dluzej nad pisaniem posta bym przypomnial sobie wiecej wiecej :P
Coz, nasuwa sie tylko jeden wniosek: po tylu latach z windowsem stalo sie z tej osoby mezmozgie yeti...

gazownik

  • Gość
EKONOMIA -LINUX CZY WINDOWS?
« Odpowiedź #65 dnia: 2005-12-19, 16:19:29 »
Powiem tak:
Czy windows czy linux  jest to bez różnicy . Ważne jest to co wiesz i co umiesz a jak cos umiesz to to zrobisz na tym czy na innym systemie. A może by tak jakiś inny system hmm….  Mac OS X 10.4 też ładny prawda. Znasz go?  Ja ci powiem ze tez go nie znam za dobrze miałem styczność  w szkole jak się uczyłem i na studiach. Idzie na nim zrobić dużo rzeczy to co człowiekowi jest potrzebne, a nikt nie psioczy na ten system.

Może ja zmienię temat.

Jaki system jest dobry do odpowiednich zastosowań?
A może by tak popatrzeć w przyszłość …
Co będzie za kilka lat?
Problemy znikną od tak?

Moim zdaniem dojdzie do pojednania jakiegoś giganta i do jakiejś dystrybucji, aby powstał projekt, który będzie miał cechy łączone.
To co na UNIX i na Windows. (Może już jest coś takiego napiszcie jak bym się mylił – nie mówię o Suse.)

PS. Obecny stan sytuacji ma się tak Windows za pieniądze a Linux za darmo, a co za tym idzie to i marketing, reklama , środki na rozwój technologii i inne a podobne czynniki związane z pieniędzmi.
Nie zapominajmy jednak o tym ze modelowanie powłoki jaką jest so. na sprzęcie to zawsze jest kłopotliwa sprawa a to dla tego ze zawsze znajdzie się 1 na 100 osób któremu to nie będzie się podobać.

Więcej nie pisze puzdro na alll SO.