System > Administracja

Brak działającej usługi w systemd i bazie danych rpm

(1/1)

920806:
Witam serdecznie,

Pisze bo brakuje mi punktu zaczepienia. Chodzi o to, że na serwerze mam zainstalowanego Apache, ale nie jest to typowa(albo  i jest) instalacja, przynajmniej moim zdaniem. Ogólnie widzę serwis w procesach,  porty też są otwierane i nasłuchują.

Co mnie boli to, to ze nie ma tej paczki w bazie danych rpm - przypuszczam, że paczka instalowana była ze źródła.

Czy jest możliwość dodania tego serwisu do bazy danych rpm? Chodzi też o to, że żaden skaner podatności nie wykryje mi, że owa wersja paczki ma jakąś  podatność. Usługa nie widnieje nawet w systemd :)
Jest jakiś łatwy sposób na okiełznanie tego?

Dystrybucja to: Centos 7

marcin'82:
Sprawdź wesję działającego serwera, na przykład:
https://www.liquidweb.com/kb/how-to-check-the-version-of-apache/ .

Sprawdź wersję dostępną w repozytorium:

--- Kod: ---
yum info httpd
--- Koniec kodu ---

Sprawdź co obsługuje serwer i czy wymagana jest do tego jakaś konkretna wersja. Jeśli konkretna wersja + zależności nie jest/są wymagane możesz poczynić kroki, żeby zainstalować i zacząć używać wersji z repozytorium. Oczywiście najpierw musisz sprzątnąć bajzel, który prawdopodobnie powstał po ręcznych instalacjach (jaki jest prefiks instalacji, itd.):

--- Kod: ---
which httpd
--- Koniec kodu ---
Gdzie jest zlokalizowany plik httpd.conf.

920806:
Hej, to aplikacyjny bałagan - ani yum, ani which tego nie widzi, a binarka odpalona jest i zainstalowana na oddzielnej partycji :D

Więc zostaje tylko ręczne usunięcie i migracja danych, na prawilnie zainstalowanego "apacza" - szkoda, miałem nadzieję że da się dodać z palca binarkę, do bazy danych rpm

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej