Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Współpraca z Linux.pl  (Przeczytany 2450 razy)

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Współpraca z Linux.pl
« dnia: 2021-03-05, 11:59:01 »
Poszukujemy osób do współprowadzenia serwisu informacyjnego - najchętniej do stałej współpracy!

Jeżeli pasjonujesz się Linuksem i ogólnie Wolnym Oprogramowaniem, oraz masz ochotę zaistnieć w naszym serwisie:
– podzielić się swoimi doświadczeniami
– chciałbyś stworzyć lub poprowadzić dział tematyczny
– masz zapał i ochotę do pisania nowości ze świata Linuksa
– chciałbyś brać udział w konferencjach z naszego ramienia
– interesuje Cię testowanie sprzętu pod Linuksem, bądź nowego oprogramowania i systemów dostarczanych przez producentów
– lub masz jakikolwiek ciekawy pomysł...

Skontaktuj się z nami pisząc na adres: redakcja@linux.pl

Lub skorzystaj z formularza kontaktowego: http://www.linux.pl/kontakt/

Współpraca całkowicie zdalna, w dogodnym dla Ciebie czasie i warunkach :)
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

pikaczu

  • Gość
Odp: Współpraca z Linux.pl
« Odpowiedź #1 dnia: 2021-05-01, 13:29:19 »
A więc tak panie admin...

Jeśli serwis szuka sposobów na przetrwanie to ... jest na to tylko jedna opcja.
Niestety - z opcji takiej nie chce skorzystać ani jeden serwis linuxowy w Polsce a sama opcja jest od zawsze wyśmiewana i hejtowana.
Co to za opcja?
Musi powstać nowe, duże, dopracowane i stabline polskie distro!
Bez tego - utrzymywanie w agonii serwisów linuxowych w Polsce mija się z celem wszak ludzie (jak ćmy do światła) - lgną tylko tam, gdzie coś się dzieje. Forum i portal bez własnej dystrybucji to tylko APAP wciskany masowo każdemu przed zawałem...

-już od "dawien/dawna" w Polsce powinna istnieć dystrybucja dla bardzo początkujących linuxiarzy...
-już od dawna powinno istnieć coś, co przyciągnie użytkownika na dłużej...
-już od dawna tego typu forum internetowe powinno zajmować się "przytrzymywaniem" usera... przed ucieczką nazad do Windows...
-już od dawna powinna istnieć stablina dystrybucja (oparta choćby na Debianie czy Archu), dystrybucja mocno przypominająca wyglądem i działaniem systemy Windows, dystrybucja bardzo mocno ułatwiająca żywot początkującemu użytkownikowi.

Nigdy w tym temacie nic nikt nie zrobił...

Przykra prawda!

Forum Ubuntu - ludków trochę...
Forum Minta - ludków jak wyżej...
Manjaro - kwiczy ciszą...
Debian - ludków razy trzy co u wszystkich wyżej...

I tak bez końca można wymieniać... wszak zainteresowanie linuxem spada bo... jest tego tyle że zrobił się syf... i tyle.


 


Offline kszyhu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Odp: Współpraca z Linux.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 2021-05-01, 14:20:44 »
do @pikaczu - czarnowidztwo w Twoim poscie widzę.

Offline baker

  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Odp: Współpraca z Linux.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 2021-05-01, 14:56:40 »
@kszyhu, karmisz trolla.

pikaczu

  • Gość
Odp: Współpraca z Linux.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 2021-05-02, 07:31:47 »
O właśnie o tym mowa była, konkurencja zawitała. Pan(owie) z forum Manjaro czy Ubuntu?
Szczerze pytam albowiem tylko tam takie podejście do wszelakich spraw było niemalże identyczne...
Ci od Fefory czy Arch'a mieli więcej powagi... gdy mowa była o jakimkolwiek rozwoju. Typowe PLATFORMOWO albowiem w necie jakiekolwiek pomysły jakiegokolwiek rozwoju (bez nacisku tylko na informatykę) są od ręki trollowane i hejtowane, jakby komuś bardzo zależało na braku ... powtórzę się: jakiegokolwiek rozwoju.
Zdeptać, ubić, ukatrupić > każdy pomysł = nowa szata internetowej subkulturki poskładanej z jamochłonów z ilorazem inteligencji jakiegoś ślimaka, wszak... po co kombinować, tworzyć, myśleć, bawić się ... gdy można nic nie robić.


Offline mackeire

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
Odp: Współpraca z Linux.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 2021-05-02, 09:31:12 »
Są fora anglojęzyczne, a polskie distro istnieje i podobno radzi sobie całkiem dobrze 'na rynku'   :)

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 879
    • Zobacz profil
Odp: Współpraca z Linux.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 2021-05-02, 10:09:28 »
Ba, nawet nie jedno istnieje. Oczywiście wszystkie bazują na czymś, z wyjątkiem jednego, które robione jest od podstaw. Oczywiście wszystkie one nie są ograniczone do polskiego użytkownika, a zdaje się, że popularność mają na świecie większą niż u nas.

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Odp: Współpraca z Linux.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 2021-05-02, 11:52:43 »
A więc tak panie admin...

Jeśli serwis szuka sposobów na przetrwanie to ... jest na to tylko jedna opcja.

Serwis nie szuka sposobów na przetrwanie, mamy bezpieczną sytuację finansową i spore zaplecze serwerowe.

Szukamy rozwoju działu publicystyki - jeżeli nie jesteś tym zainteresowany to nie jest oferta dla Ciebie.


Cytuj
Musi powstać nowe, duże, dopracowane i stabline polskie distro!

Skoro musi to pewnie kiedyś powstanie, osobiście nie czuję takiej potrzeby.


Cytuj
-już od "dawien/dawna" w Polsce powinna istnieć dystrybucja dla bardzo początkujących linuxiarzy...

Dystrybucje są spolszczone, nie ma konieczności budowania nowej.

Cytuj
-już od dawna powinno istnieć coś, co przyciągnie użytkownika na dłużej...
-już od dawna tego typu forum internetowe powinno zajmować się "przytrzymywaniem" usera... przed ucieczką nazad do Windows...

To świetnie się składa - skoro jesteś już na tym forum zarejestrowany to zajmij się tym proszę :)

Cytuj
-już od dawna powinna istnieć stablina dystrybucja (oparta choćby na Debianie czy Archu), dystrybucja mocno przypominająca wyglądem i działaniem systemy Windows, dystrybucja bardzo mocno ułatwiająca żywot początkującemu użytkownikowi.

Nie chcę Linuksa przypominającego działaniem i wyglądem Windows - gdybym chciał to bym używał Windows.

Cytuj

Nigdy w tym temacie nic nikt nie zrobił...

Przykra prawda!

Dlaczego więc nic w tym temacie nie zrobiłeś? Działaj, bo od udzielania dobrych rad to mamy jakieś 99% narodu :)

--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 879
    • Zobacz profil
Odp: Współpraca z Linux.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 2021-05-02, 12:31:09 »
Jeśli potrzebujecie, to w miarę wolnego czasu (którego niezbyt wiele jednak), mógłbym coś popisać. Szybkie zaglądnięcie na: http://linux-pavbaranov.blogspot.com/ da Ci pogląd na to, czym mógłbym się zająć. Jeśli interesuje, to jestem do dyspozycji.

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Odp: Współpraca z Linux.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 2021-05-02, 13:25:11 »
Jeśli potrzebujecie, to w miarę wolnego czasu (którego niezbyt wiele jednak), mógłbym coś popisać. Szybkie zaglądnięcie na: http://linux-pavbaranov.blogspot.com/ da Ci pogląd na to, czym mógłbym się zająć. Jeśli interesuje, to jestem do dyspozycji.

Daj znać na maila do mnie - dodam Ci konto w panelu i uzgodnimy co i jak.
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

pikaczu

  • Gość
Odp: Współpraca z Linux.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 2021-05-04, 11:08:58 »
W pojedynkę dzisiaj zdziałać można duże nic, dobrze o tym wiecie powiadając dalej (i zawsze) słynne "działaj".
Ale z kim i po co, skoro nikogo nic nie interesuje?
No i co można solo?
Nic...

Dlatego, jest dokładnie tak jak powiedziano wyżej: 99% pomyslodawców i gawędziarzy

ale gdy pomysłodawca i gawędziarz chce przejść do czynów to ...
"polska nowa dystrybucja jest zbędna, niepotrzebna..."
i wcale nie byłoby szans przyciągnąć tym nowych userów, fanów i tak dalej, wszak każdy woli użerać się solowo ze swoją niedorobioną dystrybucją a potem wrócić do wieśdołsa, wszak każde dustro z błędami, niedopracowane, z brakami i coraz więcej arogancików na forach którzy udają tylko że pomagają. Tym sposobem pustoszeją tego typu miejsca i tak naprawdę nieważne jest zaplecze $$$ oraz serwerowe gdy to wszystko obsługuje pustkę.

No cóż...
« Ostatnia zmiana: 2021-05-05, 07:10:57 wysłana przez pikaczu »

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: Współpraca z Linux.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 2021-05-04, 13:07:06 »
Może pozwolisz pikaczu że się wtrącę.

Cytuj
I tak bez końca można wymieniać... wszak zainteresowanie linuxem spada bo... jest tego tyle że zrobił się syf... i tyle.

1. Poznaj jeszcze trochę dystrybucje Linuxa ich fora w tym Unixa i ich fora.

2. Zainteresowanie Linuxem.
Ja uważam że zainteresowanie ogólnie komputerami rośnie, z oczywistych względów w tym Linuxem.

- Sprzęt
" Ja nie umiem instalować systemu, ja nie mam czasu na takie rzeczy,  ja tu firmę prowadzę. "
Jedyny sprzęt który kupisz w zwykłym sklepie i posiada Linuxa to chyba telefon z Androidem :D
Nie no widziałem może ze dwa, dawno temu, ale poza naprawdę niesamowitym wygaszaczem to był tam system którego nawet nie znałem i czarny ekran.
To bardzo powoli zmienia ale od niedawna i  w Polsce nie jest zbyt popularne.
https://forum.linux.pl/index.php/topic,25656.msg137857.html#msg137857

- Niektóre uczelnie / szkoły
Zobacz w domu, bo systemów jest tak dużo że zabrakło by nam czasu.
No ale ktoś te serwery, routery i inne urządzenia musi obsługiwać, więc gdzieś na wybranych kierunkach się ich uczy, albo sami się uczą.

- Oprogramowanie
Widziałem "wolne oprogramowanie" w pewnej firmie.
Ale generalnie to zapomnij o większych zmianach.
Nie może powstać takie samo oprogramowanie przez patenty. A portowanie oprogramowania na inne systemy to czas, a więc i koszt.
Więc niektórzy do pracy muszą umieć obsługiwać system " A " , a w domu, w czasie wolnym mogą używać systemu " B ".

Wyżej dobrze piszą. Dystrybucje są spolszczone. A cokolwiek byś chciał zmieniać to i tak angielski to podstawa.
 Zaczynając także od asemblera. Bo to taka podstawa języków programowania, a to z kolei systemów.

Są wiki po " polsku " , ale ze wsparciem różnie bywa. No Polaków jest jest mniej niż innych narodowości.
Więc nie nadążamy, tu większość pracuje za darmo.
Dystrybucji tyle ile gust, a o gustach się podobno nie rozmawia xD
Jest wiele rzeczy które dzieli dystrybucje. Może je poznasz.
Nie wiem jak byś chciał je scalić.

PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline pavbaranov

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 879
    • Zobacz profil
Odp: Współpraca z Linux.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 2021-05-04, 13:09:21 »
Skoro do swojego pomysłu nie możesz przekonać większej ilości osób, to:
1. albo pomysł nie jest przez innych akceptowalny,
2. albo pomysł jest dobry, ale trafiasz nie tu, gdzie powinieneś.
Masz zatem kilka możliwości:
1. w przypadku pierwszym - w istocie samemu mozolnie kontynuować swój pomysł, a może w przyszłości ktoś się do niego dołączy,
2. w przypadku pierwszym - zaniechać pomysłu, skoro trafia w próżnię,
3. w przypadku drugim - poszukać współpracowników gdzie indziej,
4. masz też możliwość przyłączyć się do któregoś już istniejącego projektu.
Jakoś nie widzę, abyś w ogóle myślał o "czynach". Raczej jest to słynne powiedzonko Marcina: weźmy się i zróbcie. Masz jakieś fiu-bździu na punkcie "polskiej dystrybucji" itp. itd. Powiem Ci w krótkich słowach dlaczego ja nigdy się nie przyłączę do takiego pomysłu. Po pierwsze używam dystrybucji, którą mogę układać dowolnie jak konstrukcję z klocków. Mi wystarcza. Nie potrzebuję zatem innej. Po drugie, jeśli chodzi o tzw. "narodowe" dystrybucje, to te wypaliły wyłącznie tam, gdzie powstawały na zamówienie państwa, pod określone potrzeby (np. dla szkolnictwa, dla administracji itp.). W przeszłości powstawały też tego typu dystrybucje w państwach, których język był słabo wspierany przez społeczność (pewnie z powodu, że nie znali tego języka). Stąd też powstało kilka dystrybucji w Japonii, Chinach, czy Indiach (dla przykładu). Każda inna zabawa nie ma sensu, albowiem jest zbyt ograniczona. W przypadku "filopolskiej" dystrybucji to zwróć uwagę, że nikt się nawet nie rwie do przetłumaczenia dokumentacji. Taką mamy społeczność.
Niemniej jednak, jeśli chciałbyś gdzieś dołączyć, to mamy w Polsce rozwijane m.in. Sparky, czy Mabox. PLD też ma polskie korzenie. Jest jeszcze jedna znana mi dystrybucja, rozwijana na RH, która jest jednak komercyjna i nie sądzę, abyś się tam mógł podłączyć. Mierz jednak siły na zamiary i w pierwszej kolejności zadaj sobie pytanie: co Ty możesz zrobić dla społeczności danej dystrybucji. Na czym się znasz, co mógłbyś od siebie dodać.
Bo,... no cóż,... nikt za Ciebie tego nie zrobi.
I jeszcze jedno: nie przekładaj swej nieudolności w obsłudze systemu na to, że "każde distro z błędami, niedopracowane, z brakami". A arogancją cechuje się właśnie taka osoba, która od innych żąda, na wszystko narzeka, ale sama nad sobą nie chce popracować. Także w zakresie zgłębienia wiedzy niezbędnej do pracy na tym, co przed nosem ma.

pikaczu

  • Gość
Odp: Współpraca z Linux.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 2021-05-05, 07:12:09 »
Wezmę do serca...