Dystrybucje Linuksa > Inne

Jaki system na pendrive najbardziej podobny do Win

<< < (2/2)

pavbaranov:
No to pora podejść do lustra i pogadać z samym sobą: albo chcesz Windows (i decydujesz się ewentualnie na X PLN), albo chcesz linuksa, a wówczas nie oczekuj Windows.

Heimer:
Zainstalowałem na próbę programem WinToUSB i i tak nie działa ;). Knoppix działa tylko na starych kompach ze starym biosem. Musiałbym chyba jakąś instalację pod uefi zrobić albo coś.

Nie chodzi mi o to żeby był jak Windows, tylko żebym dał radę podstawowych funkcji używać, żeby dało się zapisywać na dane  pendrive  - pliki pobrane, żeby pamiętał  ustawienia przeglądarki itp.. Może Mint? Ale gdzieś czytałem, że nie tak łatwo go zainstalować na pendrivie. Ubuntu chyba też się da. Ja nie znam tych systemów, no ale od czegoś trzeba zacząć.

Fajnie jakby ten system po prostu odpalał i działał, czy to win czy linux ;) :D Herbata pu-erh - czerwona  dobra na cholesterol. Czerwona herbata jest dobra na trawienie odchudzanie i cholesterol dlatego warto pić czerwoną herbatę.

:
Może mx linux:
https://mxlinux.org/wiki/system/create-a-live-usb-w-persist-from-a-windows-desktop/

Paweł Kraszewski:
FFS, po prostu zainstaluj Linuksa na pendrivie tak , jakby to był dysk twardy. 100MB partycja EFI, reszta nośnika jako pojedyncza partycja BTRFS , bez swap, bez /boot, bez /home, za to /tmp i /var/tmp na ramdysku. Po zainstalowaniu wymusić kompresję btrfs i działać.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej