Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
2024-03-27, 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: No More LINUX!!!  (Przeczytany 18749 razy)

zebra

  • Gość
No More LINUX!!!
« Odpowiedź #30 dnia: 2005-12-15, 22:18:04 »
2005-12-15 21:55:23 amdfanatyk napisał:

> chwalcie sie dalej, moze zrobicie sobie nowy topic?
 >
 > bo mnie to wqrwiac z lekka zaczyna, to pieprzenie.

I to by było na tyle.
Dobranoc.

Maciek_Rutecki

  • Gość
No More LINUX!!!
« Odpowiedź #31 dnia: 2005-12-15, 22:35:16 »
2005-12-15 21:55:23 amdfanatyk napisał:

> chwalcie sie dalej, moze zrobicie sobie nowy topic?
 >
 > bo mnie to wqrwiac z lekka zaczyna, to pieprzenie.

Dobranoc

BTW nie możesz używać na forum publicznym trochę innego słownictwa?

--
Maciek

  • Gość
No More LINUX!!!
« Odpowiedź #32 dnia: 2005-12-16, 06:50:31 »
Przecież to debil jest.

Może kiedyś jakiś moder da mu bana. Ode mnie ma już w morde - niech sie dowiem, że jest w kraku...

Cuba

  • Gość
No More LINUX!!!
« Odpowiedź #33 dnia: 2005-12-16, 09:08:16 »
2005-12-14 20:21:28 opioom napisał:

> Witam wszystkich którzy mają ochotę zacząć swoją przygodę z Linuxem. Powiem od razu że odradzam
 > no chyba ze jestescie zaawansowanymi programistami....
 > Dlaczego tak pisze..otoz kilka lat temu sprobowalem przygody z linuxem wtedy mandrake9.2 ale
 > oczywiscie nic ale to kompletnie nic nie idzie tam zainstalowac zawsze czegos brakuje a kazda
 > instrukcja dolaczona do źródeł nie ma nic wspólnego z tym co się rzeczywiscie dzieje. Odłożyłem
 > go wtedy aż do zeszłego tygodnia. Pomyślałem że jak już wyszła wersja 2006 Mandriva to po kilku
 > latach powinno się poprawić. I co??? Od zeszłego tygodnia próbuję coś zainstalować w systemie i
 > jak zwykle g...o z tego! Naprwadę podoba mi się Linux i chcialbym na nim pracować ale sie nie
 > da! Postanowilem ze jak zainstaluje tylko stery do mojego routera aby miec siec to sie
 > przesiądę na Mandrivę. Juz kolejny dzien tracę na bezskuteczne proby instalacji. Przeszukalem
 > juz chyba wszystkie mozliwe fora na temat instalacji czegokolwiek w Mandrivie. Wszedzie piszą
 > jakie to proste i wogole, wystarczy ze wpiszesz ./configure potem make i make install i po
 > klopocie. A prawda jest taka ze to NIGDY sie nie sprawdza. Pisze ./configure i jest ok, cos tam
 > robi potem make a tu komunikat ze nie ma takiego pliku a ja widze ze jak wół istnieje!!! To
 > tylko jeden z problemow. Probowalem instalowac banalne programy jak Mplayer czy Xmms i zawsze
 > bezskutecznie! Przeczytalem wszystkie artykuly z waszej stronki bo pomyslałem: fajny jest, moze
 > trudny, doucze sie i bedzie dobrze. Ale nadal nic. Zadna z instrukcji nie sprawdza sie.
 > Instalacja czegokolwiek pod Linuxem to gigantyczna strata czasu a dla mnie komputer to
 > narzędzie to szybkiej i wydajnej pracy i naprade nie mam juz siły i przede wszystkim czasu na
 > męczenie sie z instalcją byle gó..a. Jeśli jesteście samotnymi programistami ślęczącymi
 > wieczorami w domu przy piwie i komputerze to polecam pobawcie sie Linuxem bo to ciekawa
 > alternatywa dla Windows .....A ja kończe bo dziewczyna czeka....
 > Pzdr dla wszystkich którym udaje się pracować na Linuxie - (szczęściarz)


No cóż ja też zaryzykuję i powiem iż masz trochę racji ( tu zgrabny unik przed nadlatującym... no czymś :-D ). Ja nadal nie rozumiem wyższości konsoli nad obrazkami. Z niekłamanym zachwytem używałem NC pod Dosem byle tylko nie wpisywać tych cholernych komend. Wystarczył jeden błąd w składni wiersza poleceń i szlag człeka trafiał gdzie się pomylił.Winda ten problem całkowicie ( no prawie ) rozwiązała. Czyż inaczej jest sformatowana dyskietka poleceniem wpisanym format a: czy po kliknięciu na ikonę stacji dyskietek i wybraniu formatuj ?. I nie ma się co oszukiwać prawie każda dystrybucja linuksa idzie w kierunku tak przez niektórych znienawidzonych obrazków :-). I Panowie więcej taktu i kultury dla adwersarzy bo na tym forum nie wypada aby było inaczej wszak to forum linuksowe !!!!. Odnoszę czasami wrażenie iż Ci co już trochę poznali Linuksa boją się, że ich czasy też przeminą jak Tych w DOSie i niczym specjalnym nie będą się mogli wykazać bo każda dystrybucja będzie łatwa lekka i przyjemna czego sobie oraz oponentom życzę

xis

  • Gość
No More LINUX!!!
« Odpowiedź #34 dnia: 2005-12-16, 12:16:19 »
Jest coś z prawdy w tym co pisze Cuba. Ja też wolę wyklikać większość _prostych_ rzeczy w swoim Linuksie. Nikt mi tej możliwości nie odbiera. Klikam gdy piszę maile, klikam gdy rozpakowuję archiwa. Klikam gdy oglądam film :)

Zastanówmy się jednak (i tu kieruję swój apel do użytkowników popierających zarówno konsolę jak i 'klikando') czy to jest postęp. Przypuszczam, że większość użytkowników windowsa nawet nie wie jakie ograniczenia ma klikany interfejs.

Owszem, porównując interfejs graficzny z dosem, mamy tu zdecydowaną przewagę dla ikonek i pulpitów. Ale jeśli ktoś odważy się porównać wydajność i wygodę pracy w bashu z oknami... tu jest już dużo trudniej.

Oczywiście musimy zadać sobie pytanie jakiej funkcjonalności oczekujemy i co rozumiemy pod pojęciem 'wygoda'. Prawda jest jednak taka, że zdecydowanie wolę kompilować/parsować/skryptować coś w bashu niż w oknach. Okna nie dają (i chyba nigdy nie dadzą) nam 100% elastyczności, która w _pracy_ jest momentami niezbędna.
Ot, taka głupotka, jesteś adminem na uczelni, zaczyna się nowy rok akademicki i musisz założyć tysiąc kont shellowych (albo windowsowych - whatever) na podstawie wpisów w bazie danych. W bashu ta operacja (łącznie z przygotowaniem skryptu) trwa nie więcej jak godzinę.
W windowsie (choć może się mylę) - jeśli nie mamy do tego gotowego programiku (czytaj: jeśli nie zapłacimy) mamy około miesiąca klepania.

Czy zatem windows jest wygodniejszy? Zależy dla kogo i do czego...

  • Gość
No More LINUX!!!
« Odpowiedź #35 dnia: 2005-12-16, 12:57:29 »
Po pierwsze tempoku nie mam ksywy. Po drugie, uzywam takie nika na forum jaki mi sie podoba.

I powiedz, gdzie ja niby bana dostalem.
Tobie natomiast przydal by sie banan w asshole i przestawienie nosa na druga strone glowy - wtedy bys sie moze kultury i szacunku do innych nauczyl

OFICJALNA PROSBA DO ADMINOW: Prosze o zabanowanie amd_fanatyka. Obraza ludzi, psuje atmosfere i tylko prowokuje.

Pozdrawiam Kulturę Open Source

kuba_g

  • Gość
No More LINUX!!!
« Odpowiedź #36 dnia: 2005-12-16, 14:54:41 »
2005-12-16 13:11:59 amdfanatyk napisał:

>  > OFICJALNA PROSBA DO ADMINOW: Prosze o zabanowanie amd_fanatyka. Obraza ludzi, psuje
 > atmosfere i
 >  > tylko prowokuje.
 >  >
 >  > Pozdrawiam Kulturę Open Source
 >
 > atmosfere psuja tylko takie pedalskie mordy jak twoja.


DOŁACZAM się do prośby... to jest forum i kazdy moze wyrazic swoją prywatna opinie nie obrazając nikiogo...

Uwaga! Za treść postów serwis nie ponosi odpowiedzialności. Posty zawierające wulgaryzmy lub treści niezgodne z ogólnie przyjętymi normami etycznymi będą usuwane!

Umiesz czytac człowieku??

Xax79

  • Gość
No More LINUX!!!
« Odpowiedź #37 dnia: 2005-12-16, 15:24:16 »
> Uwaga! Za treść postów serwis nie ponosi odpowiedzialności. Posty zawierające wulgaryzmy lub
 > treści niezgodne z ogólnie przyjętymi normami etycznymi będą usuwane!

W sumie tak powinno byc, ale ... chyba tego zaden admin nie czyta, bo tyle "kfiatkow kulturalnych" juz trafilem na tym forum i jakos zaden nie polecial.

xis

  • Gość
No More LINUX!!!
« Odpowiedź #38 dnia: 2005-12-16, 15:38:55 »
Troszkę offtopic się robi.
Może załóżcie topc np. pt. 'Skargi i wnioski' ;) Wtedy Admini wiedzieliby gdzie zaglądać. W tym topiku wystarczyłoby tylko wklejać linki do niektórych wulgarnych wypowiedzi i po kłopocie.

lisek54

  • Gość
No More LINUX!!!
« Odpowiedź #39 dnia: 2005-12-16, 15:41:52 »
Po
1. Linux jest prosty tylko wymaga czytania, a to jest chyba ciężkie dla Ciebie.
2. Jeżeli chcesz płacić za Winshit to płać ja korzystam z Linux za darmo :)
3. Jeżeli masz jakieś coś do LINUX'a to zachowaj to dla siebie bo twój post jest żałosny.

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
No More LINUX!!!
« Odpowiedź #40 dnia: 2005-12-16, 22:58:08 »
2005-12-16 12:57:29 yonami napisał:

> Po pierwsze tempoku nie mam ksywy. Po drugie, uzywam takie nika na forum jaki mi sie podoba.
 >
 > I powiedz, gdzie ja niby bana dostalem.
 > Tobie natomiast przydal by sie banan w asshole i przestawienie nosa na druga strone glowy -
 > wtedy bys sie moze kultury i szacunku do innych nauczyl
 >
 > OFICJALNA PROSBA DO ADMINOW: Prosze o zabanowanie amd_fanatyka. Obraza ludzi, psuje atmosfere i
 > tylko prowokuje.
 >
 > Pozdrawiam Kulturę Open Source

Hmm, nie doczytałem reszty wypowiedzi tego dzieciaka... zajmę się tym :)
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

kwazar

  • Gość
No More LINUX!!!
« Odpowiedź #41 dnia: 2005-12-17, 10:58:31 »
nie rozumiem o czym tu sie mowi !!! wszystko jest proste i latwe, trzeba tylko chciec - systemy operacyjne tez, bez wzgledu na ich pochodzenie. windows, linux, mac... - trzeba po prostu chciec !!!! i podobno jestesmy wolnym narodem - kazdy moze uzywac czego chce i co w danym momencie mu pasuje. tolerancja to piekne a zarazem trudne slowo i malo stosowane....po co wogole pisac takie posty - chyba po to by zajatrzyc i sie potem nabijac z odpowiedzi...

opioom

  • Gość
No More LINUX!!!
« Odpowiedź #42 dnia: 2005-12-19, 16:25:51 »
a jednak się udało - jakoś. Narazie pracuję tylko na rpm'ach ale może kiedyś zacznę instalować z tar.gz itd. Póki co udało mi się zainstalowac net (co prawda tylko po kablu), open office 2  i kilka innych. Jednak Linux nie jest taki straszny jak napisałem. I chyba teraz odwołam to u moim kumpli i postaram się pokazać że da się na Linuxie pracować oglądać filmy, słuchać muzy itd.
Jeszcze raz pzdr dla linuxsowców.

TheUsh

  • Gość
No More LINUX!!!
« Odpowiedź #43 dnia: 2005-12-19, 18:30:32 »
2005-12-19 16:25:51 opioom napisał:

> a jednak się udało - jakoś. Narazie pracuję tylko na rpm'ach ale może kiedyś zacznę instalować z
 > tar.gz itd. Póki co udało mi się zainstalowac net (co prawda tylko po kablu), open office 2  i
 > kilka innych. Jednak Linux nie jest taki straszny jak napisałem. I chyba teraz odwołam to u
 > moim kumpli i postaram się pokazać że da się na Linuxie pracować oglądać filmy, słuchać muzy
 > itd.
 > Jeszcze raz pzdr dla linuxsowców.

no nareszcie :] a co do ogladania filmow to linux czasami jest nawet lepszy xD

Pozdrawiam :]

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
No More LINUX!!!
« Odpowiedź #44 dnia: 2005-12-19, 18:38:11 »
2005-12-19 18:30:32 ush napisał:

> 2005-12-19 16:25:51 opioom napisał:
 >
 > > a jednak się udało - jakoś. Narazie pracuję tylko na rpm'ach ale może kiedyś zacznę
 > instalować z
 >  > tar.gz itd. Póki co udało mi się zainstalowac net (co prawda tylko po kablu), open office
 > 2  i
 >  > kilka innych. Jednak Linux nie jest taki straszny jak napisałem. I chyba teraz odwołam to
 > u
 >  > moim kumpli i postaram się pokazać że da się na Linuxie pracować oglądać filmy, słuchać
 > muzy
 >  > itd.
 >  > Jeszcze raz pzdr dla linuxsowców.
 >
 > no nareszcie :] a co do ogladania filmow to linux czasami jest nawet lepszy xD
 >
 > Pozdrawiam :]


Do oglądania filmów polecam GeexBox-a.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji