Oprogramowanie > Inne

Thunar myli katalogi z plikami

(1/3) > >>

Robert:
Witam!

Sprawa dotyczy kart pamięci i programu do obsługi plików i katalogów thunar,

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że często najnowszy katalog na karcie pamięci po zamontowaniu jej w komputerze widzianyn jest jako plik, a nie jako katalog. Sprawdziłem w konsoli - wszystko dobrze. Dolphin otwiera pozycję bez problemu jako katalog,konqueror też natomiast thunar pyta się jakim programem otworzyć ten plik (który de facto jest nierozpoznanym przez niego katalogiem).

Karta pamięci jest używana tylko w aparacie Nikon i komputerze, inne urządzenia z niej nie korzystają.


Jestem ciekawy, czy ktoś tu juz sie spotkał z takim zjawiskiem i czy ewentualnie zna jego przyczyny.

robson75:
Też mam Thunar-a w systemie ponieważ używam DE Xfce, ale domyślnym managerem plików jest u mnie Caja.
Co do Twojego problemu z Thunar-em to proponuje kliknąć PPM na plik lub katalog i po wyświetleniu menu kontekstowego wybrać pozycje "otwórz przy pomocy innego programu", i przed wybraniem jakim programem mają zostać otwarte pliki lub katalogi, musisz zaznaczyć na samym dole pozycje jak na screenie.

Robert:
Dzidki. To jest jakieś ominięcie problemu, ale mnie interesuje przyczyna tego zjawiska…

robson75:

--- Cytat: Robert w 2020-12-03, 16:08:13 ---To jest jakieś ominięcie problemu, ale mnie interesuje przyczyna tego zjawiska…

--- Koniec cytatu ---
Przyczyna jest taka że za otwieranie różnych aplikacji odpowiada plik .config/mimeapps.list, a raczej zapisane w nim ustawienia. Najwidoczniej nie miałeś w nim dodanego Thunar-a do otwierania danego pliku.

Robert:
Tylko, że to nie jest plik, tylko katalog. I wcześniej thunar widział go jako katalog. A później mu sie odmieniło i zaczął ten sam katalog traktować jak nieokreślony plik.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej