Nowe posty

Autor Wątek: Zanik prądu a dyski SCSI  (Przeczytany 2828 razy)

smog

  • Gość
Zanik prądu a dyski SCSI
« dnia: 2005-12-14, 21:08:24 »
witam
mam dosc niespodziewany problem jestem zultodzobem ale jakos powoli sie ucze
wiec do rzeczy problem jest taki jak u kolegi jazzona:
\\"Próbuje skonnfigurować połączenie DSL Dialog za pomocą System-Konfiguracja-Konfiguracja komputera. Wybieram Sieć i Internet - Nowe połączenie, wybieram Połączenie ADSL- pojawia mi sie moja karta sieciowa klikam Dalej. Następnie Konfiguracja ręczna TCP/IP wpisuję IP i maskę klikam Dalej. Wpisuję DNS1 i DNS2 bramę nazwę komputera \\"localhost\\", w okienku Domena wyszukiwania pojawia się domyślnie \\"search\\" (?) klikam Dalej. Pojawia sie pytanie o Nazwę komputera zeroconf (???) wpisuję localhost klikam Dalej. Uruchamiam ponownie sieć restartuję kompa i... NIC W prawym dolnym rogu pojawia się żółte kółeczko z wykrzyknikiem, jak na nie najeżdzam to pojawia się dymek \\"sieć wyłączona Kliknij na konfigurację sieci\\" Klikam i cała zabawa zaczyna się od nowa... Siedze nad tym już od 2 dni, próbuję różnych opcji i powoli tracę nadzieję. Nigdzie nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na mój problem. Bardzo proszę niech ktoś mnie naprowadzi i powie co robię źle. \\"
szczerze sie przyznam ze nei wiem jakie mam lacze tzn juz nie wiem korzystam z prywatnej firmy zicom.pl mam zewnetrzne ip i gogle
teraz tak wybieram sobie w nowym polaczeniu adsl tcp/ip i dokladanie taki sam efekt jak u jazzona z tym ze teraz reinsatlowalem mandraka wczesniej nie bylo problemu jakos sobie z tym poradzilem ale juz nei pamietam jak wtedy to zrobilem ze wszystko hulalo jak trzeba
dziwi mnie fakt iz po wybrasniu karty pojawia mi sie okienko z wyborem dostawcy jednak tam w polsce jest tylko tepsa szczerze mowiac nie rozmumiem i nic nie jaze prosze o pomoc jak dla laika
z gory dzieki
jacek

smog

  • Gość
Zanik prądu a dyski SCSI
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-15, 10:29:38 »
problem rozwiazal sie sam
no coz dobrze ze sie czytac nauczylem denesy jak sie wpisze to co powiino byc sa znacznie wieksze szanse ze bedzie chodzic jak powinno
pozdr

Xax79

  • Gość
Zanik prądu a dyski SCSI
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-15, 17:04:25 »
> no coz dobrze ze sie czytac nauczylem denesy jak sie wpisze to co powiino byc sa znacznie wieksze szanse ze bedzie chodzic jak powinno

Ciekawa i pokretna logika ale kurna popieram.

PS Jak sie czyta te denesy i co to w ogole jest denes ?

renepl

  • Gość
Zanik prądu a dyski SCSI
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-14, 20:29:43 »
Witam
Zauważyłem ostatnio przy gwałtownym wyłączeniu serwera z SCSI dysk SCSI traci i uszk. dane!
jak skanuje go to fixuje mi sektory i wykazuje uszk. sektory? Dysk pracuje teraz do testow laduje plik temp z  programu p2p.Przy wyłączeniu zasilania edonkey wywala mi mi ze dysk jest full a jak skanuje scsi to mi pokazuje uszk. sektory.Ale tylko przy braku pradu albo wylaczenie go w czasie pracy.Przy normalnym wylaczeniu systemu normalnie dziala!

Moje pytanie czy to normalne na dyski SCSI czy ten dysk jest do bani?

Wiem ze jak mam zanik to dysk ATA jest dalej zdrowy!

micu

  • Gość
Zanik prądu a dyski SCSI
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-15, 16:29:17 »
Witam!

Zaręczam Ci, że dyski SCSI są co najwyżej tak samo podatne na takie uszkodzenia jak dyski (S)ATA. W komputerze domowym mam dwa dyski SCSI, a z racji profesji stykam się z tą technologią od wielu lat. I nawet mimo wyśrubowanych parametrów pracy (10-15 tys. obrotów na minutę, duży cache) są to urządzenia niezawodne.
Pamiętaj jednak, że dyski SCSI potrzebują lepszego chłodzenia niż ATA. Pasywne chłodzenie nie wystarczy, zwłaszcza jeśli są intensywnie używane!

Pozdrawiam
Michał

Harry.Potter

  • Gość
Zanik prądu a dyski SCSI
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-01-25, 19:39:29 »
Jeśli często u Ciebie zdarzają się zaniki a nawet wyłączenia napięcia, zainwestuj w UPS-a.