Nowe posty

Autor Wątek: Klawiatura nie działa po włączeniu Ubuntu  (Przeczytany 2175 razy)

Offline Waldek40

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Klawiatura nie działa po włączeniu Ubuntu
« dnia: 2020-10-24, 10:17:31 »
Cześć,

zainstalowałem pierwszy raz w życiu linuxa, konkretnie Ubuntu z tego roku.
Wszystko pięknie, nawet udało mi się nie rozwalić kompa, cud biorąc pod uwagę, że jestem laikiem.

Jednak po jakimś czasie pojawił się problem.

Nie działa klawiatura(laptop). Jest to o tyle dziwne, że mam dwa systemy i na Windows klawiatura chodzi. Pod Ubuntu już nie. Mogę tylko włączyć klawiaturę ekranową(to jedyna opcja by w ogóle się zalogować do systemu).

Ktoś z Was miał podobny problem?

Znalazłem podobne problemy ale na starszych wersjach systemu i nijak u mnie to nie rozwiązuje problemu.

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2757
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: Klawiatura nie działa po włączeniu Ubuntu
« Odpowiedź #1 dnia: 2020-10-25, 09:33:28 »
Z live-cd Ubuntu lub innego distra linuxowego udałoby się wydobyć to co zwraca komenda ?
inxi -F

Znając model i sprzet łatwiej można by sprawdzić w internecie czy ktoś miał podobny problem.

Dodatkowo model możesz mieć na naklejkach laptopa, zwlaszcza od spodu laptopa, jesli jeszcze istnieja.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline Waldek40

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Klawiatura nie działa po włączeniu Ubuntu
« Odpowiedź #2 dnia: 2020-10-25, 17:11:37 »
Z live-cd Ubuntu lub innego distra linuxowego udałoby się wydobyć to co zwraca komenda ?
inxi -F

Dla mnie to czarna magia ;)

Znając model i sprzet łatwiej można by sprawdzić w internecie czy ktoś miał podobny problem.

Dodatkowo model możesz mieć na naklejkach laptopa, zwlaszcza od spodu laptopa, jesli jeszcze istnieja.

acer e5-511-c1k6

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2757
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: Klawiatura nie działa po włączeniu Ubuntu
« Odpowiedź #3 dnia: 2020-10-25, 19:23:34 »
Zerknij na to  https://askubuntu.com/questions/1272820/ubuntu-20-04-1-lts-laptop-keyboard-not-working-after-updates

Z internetu wynika że  były problemy także w wcześniejszych wersjach po aktualizacji systemu i pomagała reinstalacja pakietu xserver-xorg-input-all
To tak ogólnie o Acer-ach bo akurat twojego modelu nie znalazłem.


Edit
Sprawdz jeszcze to  https://wiki.ubuntu.com/DebuggingKeyboardDetection
« Ostatnia zmiana: 2020-10-25, 19:31:25 wysłana przez 1709 »
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.