Programowanie > PHP, *SQL

SSL handshake failure

(1/1)

xerb:
Realizuję projekt który poprzez SOAP ma przepchnąć dane. Sam komunikat mam złożony ale przy próbie wywołania jakiegokolwiek polecenia dostaję zwrotkę


--- Kod: ---
Could not connect to host
--- Koniec kodu ---

Spróbowałem przepiąć komunikację na CURL i wyszło mi z tego trochę więcej szczegółów


--- Kod: ---
error:14094410:SSL routines:ssl3_read_bytes:sslv3 alert handshake failure
--- Koniec kodu ---

Próba manewrowania parametrami curl'a żeby przełączyć na sslv2 skończyła się identycznym błędem. Od dostawcy oprogramowania po stronie serwera dostałem kupę różnych certyfikatów które jak się domyślam trzeba w systemie zainstalować żeby skrypt się dogadał z drugą stroną. Pliki *.CRT i *.P12 zaimportowałem, zostały mi jeszcze *.CER i *.CRL z którymi już nie wiem co zrobić - zajmuję się programowaniem a administracja dla mnie to tyle co w manualach znajdę ;).

Na maszynach testowych z których się łączę mam OSX i Debian 9, serwer SOAP zakładam że Windows. Do połączenia się z usługą po stronie przeglądarki używam uwierzytelniania po certyfikacie *.p12 i to jeszcze nawet działa dlatego podejrzewam że problem jest w konfiguracji PHP/maszyny testowej ale po przekopaniu internetów i przetestowaniu różnych opcji nic do tej pory nie zadziałało.

Czy macie może jakiś pomysł jak to poskładać żeby gadało ze sobą?

Paweł Kraszewski:
* Odpal CURL w trybie -v (verbose) albo użyj "openssl s_client" z parametrami "-showcerts -debug -security_debug_verbose"

* Absolutnie nie używaj żadnego protokołu poniżej TLS 1.2. A już na pewno żadnego nazywającego się SSL (nieważne czy SSL2 czy SSL3). Tak, wiem że formalnie (po stałych definiujących) TLS 1.x to SSL 3.(x+1). Wiele dzisiejszych bibliotek SSLowych nawet domyślnie nie wkompilowuje niczego poniżej TLS1.2 - a w najlepszym przypadku wymaga ręcznego włączenia w opcjach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej