Nowe posty

Autor Wątek: Czy można uruchomić apache tak, by katalog www i d. sql były na innym dysku?  (Przeczytany 1778 razy)

Offline

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Dzień dobry.

Mam zrobioną partycję na linuxa o wielkości 20 GB. Mam już wykorzystane na niej połowę tego miejsca. Mam do zrobienia przeróbkę jednego z większych forów dyskusyjnych w Polsce, którego baza i pliki ważą dużo. Czy mogę jakoś wrzucić te pliki na zamontowany w trybie r/w dysk, na którym jest Windows i powiedzieć apache i mySQL by z niego korzystały? Jeżeli tak to jak to zrobić? (raczkuję w linuxie)

Nie chcę ryzykować zapchaniem dysku
Dzięki
M.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3047
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
No właśnie sobie odpowiedziałeś: i MySQL i Apache mają w swoich konfiguracjach informację, gdzie mają szukać swoich plików. Ustaw to stosownie do Twojej sytuacji - pamiętając równocześnie o tym, że Win i Lin mają zupełnie inne, niekompatybilne systemy uprawnień.

Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Offline

  • Users
  • Nowy na forum
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Dziękuję.

Czy mógłbyś wskazać gdzie szukać tych plików konfiguracyjnych? Mam linuxMINT.

Dzięki
M.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3047
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Z całym szacunkiem, ale jeżeli nie potrafisz samodzielnie znaleźć dokumentacji do Apache'a i MySQL-a, nie wydaje mi się, żeby wiedza gdzie są te pliki konfiguracyjne w czymkolwiek ci pomogła...
« Ostatnia zmiana: 2020-07-30, 08:00:33 wysłana przez Paweł Kraszewski »
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Na początkek zacznij o sprzątania starych logów, chociaż to powinien robić logrotate. Jeśli nie skupiałeś się zbyt mocno na konfiguracji MySQL, wyczyść logi binarne. Jak to zrobić, znajdziesz w dokumentacji MySQL. Przysiądź trochę przy konfiguracji MySQL.

Skoro to tak duża grupa dyskusyjna, to czemu nie zrzucicie się na serwer, tylko trzymasz to na jakimś PC z Windows obok?