Oprogramowanie > Programy graficzne

nvidia x server oraz Display Manager

<< < (2/2)

pavbaranov:
Się zapytam, bo z kablami HDMI to sprawa śmiesznie wygląda, choć to niby standard. Jakiego typu masz kabel (1.4, czy 2.0, czy inny)? Czy sprawdzałeś z innym kablem? Brak odświeżania - jeśli dotyczy to wbudowanego w laptop monitora LCD jest normalną rzeczą. Bardzo często nie ma tu żadnej możliwości dokonania jakichkolwiek zmian.

1709:
Coś jeszcze dodam.

1. W zakładce HDMI pisze o ustawieniach sprzętowych, ale możliwe ze są to ustawienia systemowe,
( w sensie jakbyś zdjęcie rozjaśniał programowo, a nie monitorem )
ponieważ dawno dawno temu rozjaśniałem tym obraz gdy monitor CRT mi się wypalił i fizycznie nie mogłem już rozjaśnić obrazu.
Ty natomiast chyba nie masz takich problemów.

2. Rozjaśnianie obrazu i inne ustawienia kolorów na pewno masz ustawienia dostępne wprost z menu monitora.
Także ta opcja chyba nie jest aż tak istotna.

3. Poleciłbym jeśli Ci zależy sprawdzić
- logi,
- wyjście z uruchomienia aplikacji nvidia settings z terminala
- nvidia settings na nowym koncie użytkownika.

Edytowane
I tak po za tematem.
Jedną z przyczyn " Naruszenie ochrony pamięci programu  " programu ... " sudo get-edid|parse-edid "
może być aktualizacja zależności (np. bibliotek ) bez aktualizacji / ponownej kompilacji programu.
Także odnośnie gdyby to Cię interesowało, musiałbyś patrzeć na forum developerów własnej dystrybucji.

Panas:
Wcześniej pisałem kabel w standardzie 2.0 jest, fabryczny od della.

Monitor robi za ekran główny laptopa, klapa jest zamknięta i sobie leży.

Z invidia się bawiłem, "save to x configuration file" powoduje że po reboocie muszę z roota xorg.conf usuwać aby system się załadował graficznie.

Powoli stawiam na brak kompatybilności.

pavbaranov:
Jest możliwe, że kabel nie jest kompatybilny. Z jednej strony masz 1.4 z drugiej 2.0, a kabel 2.0. Jeśli masz inny - sprawdź.

Panas:
Podłączyłem kabel 1.4 i bez zmian.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej