Nowe posty

Autor Wątek: Dobór monitora  (Przeczytany 5849 razy)

Offline Panas

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Dobór monitora
« dnia: 2020-06-16, 11:13:43 »
Miałem kupić w tamtym roku monitor , kupuję teraz i pytanie który wybrać
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/9ff312ebbf

Albo może ktoś doradzi inne modele, sam miałem kupić aoc u2777pqu ale wycofali go ze sprzedaży.

Główne zastosowania to praca + filmy, grać gram czasem jak wyjdzie ps5 to może i więcej tego będzie.
Vesa to dla mnie priorytet.

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2757
  • 1709
    • Zobacz profil
Odp: Dobór monitora
« Odpowiedź #1 dnia: 2020-06-17, 04:04:03 »
1. A co ze starym monitorem jest nie tak?
2. W twoim przykladzie dell
- cale sa chyba zaokrąglone (31,5 cala dokładniej)
- ciekaw jestem wielkosci pixela, ( 8 pixeli na 1mm kwadratowy, czyli dlugosc 4 pixeli w 1mm? ) ale cos doliczyc sie nie potrafie .
3. Zastanawiales sie wiecej nad monitorami z rozdzielczoscia 4K oprocz wspomnianego "aoc"?
+ ewentualnie adapter np. "display to vga"
np.4K /  276E8VJSB ,  U2879VF , U3277PWQU
moze znajdziesz jeszcze cos ciekawszego.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline Panas

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: Dobór monitora
« Odpowiedź #2 dnia: 2020-06-21, 15:29:36 »
Wybrałem della i jestem zadowolony z 4k to patrzyłem na poprzednie wersje aoc ale one schodzą z rynku, wspomnianego przez ciebie acera odrzuciłem ze względu na brak vesy.
Dell spełnia moje zapotrzebowania (gdyby był 4k byłoby lepiej) dobrze się pracuje, pograć też można,165hz robi swoje.

AOC do samej pracy byłby idealny ale nie samą pracą człowiek żyje a 60hz jako standard uważam za patologię 75hz dziś powinno być minimum zwłasza jak monitor ma kosztować 1800-2000zł lub więcej.