System > Sieć

router w trybie bridge i przekierowanie portów

(1/2) > >>

Madzia_82:
Może ktoś mnie poratuję bo ja już sama nie wiem co mam zrobić...:(

Popsuł mi się router i musiałam nieco zmienić konfigurację sieci ale nie mogą sobie poradzić. Obecnie mam router z modemem ADSL, którego ustawiłam w trybie BRIDGE MODE. Router ten nie ma WIFI za to ma modem ADSL dlatego pomyślałem że będzie dobrze jeśli przekaże dane na Router z WIFI. Na routerze  z WIFI przekierowałam porty 80, 20, 21 żeby dostać się na serwery HTTP i FTP działające na komputerze. Niestety o ile łącze się normalnie z serwerami z komputera w sieci lokalnej (bez względu czy podaje adres wewnętrzny czy publiczny), to z poza sieci lokalnej połączyć się mogę. Otrzymuje informację, że witryna jest nieosiągalna. Żeby było śmieszniej to normalnie mogę wbić się na interfejs routera WIFI z zewnątrz. 

Ktoś może pomóc ?

Paweł Kraszewski:
Jak rozumiem, topologia teraz jest taka:


--- Kod: ---

---świat---[ADSL | LAN1]----kabel---[WAN | LAN2+WIFI]---kabel---[komputer]
                  ^                           ^
                  \--modem w trybie bridge    |           
                                              \--router z WiFi

--- Koniec kodu ---

Czyli (w teorii) WAN routera ma adres publiczny?

Madzia_82:
Topologia jak przedstawiłeś. Tak WAN routera WIFI ma adres publiczny (dynamiczny). Nie rozumiem i już tracę wiarę w siebie... Wygląda na to, że problem jest gdzieś po mojej stronie skoro mogę się wbić na router WIFI z zewnątrz. Hmm porty przekierowałam, iptables ustawiłam. Jeszcze raz będę to sprawdzać dziś wieczorem.

Paweł Kraszewski:

--- Cytuj ---porty [...] , 20, 21 żeby dostać się na serwery [...] i FTP
--- Koniec cytatu ---
I jeszcze bez maseczki może chodzisz?

Jak sprawdzasz łączność z WWW/FTP? Robiąc połączenie na adres zewnętrzny ze środka? Czy rzeczywiście łącząc się z zewnątrz?

Madzia_82:
Z komórki LTS. Jak przełączę się na WIFI w komórce wszystko ożywa.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej