Dystrybucje Linuksa > Jaką dystrybucję wybrać?

PORADY DLA BARDZO POCZĄTKUJĄCYCH CHCĄCYCH PRZESIĄŚĆ SIĘ Z WINDOWS NA LINUX...

<< < (2/2)

pavbaranov:
@mackeire - Wiesz, czy się ma uczyć pacmana, czy apta czy czegokolwiek innego - na jedno wychodzi. W znakomitej też większości dystrybucji opartych o Archa masz do dyspozycji kilka różnych menedżerów paczek z GUI.
A pojawiające się info, o używaniu w Manjaro AUR jest wyrazem kompletnego niezrozumienia przez kolegę exPredatora czym jest AUR. Zresztą tego nawet "bossowie" Manjaro nie rozumieją kompletnie.

exTerminator:
***** zdaniem forumowiczów i admina = spam *****

pavbaranov:
AUR to nie jest "fajna sprawa na ubicie systemu". AUR to jest Arch User Repository. Jak z nazwy widać coś (bo jeszcze nie wiemy co) związane z Archem. A żeby nie wiem jak zakłamywać rzeczywistość to Manjaro nie jest Archem i to nawet pomimo tego, że mnóstwo paczek z repozytoriów Archa jest przenoszonych do repozytoriów Manjaro dzień w dzień, a potem bez żadnych nawet zmian trafia do jego stabilnych repozytoriów stabilnych. Jeśli ktoś nie wie jak jest tworzona paczka z AUR, jakie zasady winny (bo nie zawsze są) się łączyć z prawidłową obsługą PKGBUILDów w AUR, to w zasadzie nic nt. AUR nie wie. Dziwię się jedynie, że Phil, który wszak kiedyś był użytkownikiem Archa dalej próbuje wciskać kłamliwą propagandę - choć obecnie już nie o "wspieraniu" AUR przez Manjaro (tak kiedyś było to sformułowane), ale o tym, że "w dalszym ciągu Manjaro oferuje możliwość zainstalowania paczek z AUR, choć nie jest to rekomendowane". Sama informacja na wiki Manjaro o AUR jest raczej stekiem wzajemnie sprzecznych bzdur, które nijak pogodzić z rzeczywistością się nie da. Korzystanie zaś z AUR (nie mówię o PKGBUILDach, które tam się znajdują, ale z AUR) jest w Manjaro i głupotą i z pewnego punktu widzenia w ogóle niemożliwe.

parana:
Pytanie zasadnicze do tematu:

Jaki jest sens by ktoś kto ma licencje na Windows przechodził na cokolwiek innego? Mówię o sytuacji, posiadania komputera stacjonarnego lub laptopa na którym jest od nowości system Windows zakupiony razem z danym modelem np. Lenovo ThinkPad w większości mają Windows 10 Pro?

Kupując komputer licencjonowany na jaki grzyb mam niszczyć coś co działa i funkcjonuje! W imię czego mam kasować coś za co zapłaciłem? Z jakiego idiotycznego powodu miałbym komplikować sobie i innym życie?


exTerminator:
***** zdaniem forumowiczów i admina = spam *****
 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej