Dystrybucje Linuksa > Jaką dystrybucję wybrać?

Zorin OS

(1/2) > >>

Abramelin:
Próbuję przesiąść się z Windowsa 10 na jakiś inny system. Powodem są wymuszone aktualizacje na Windows 10 i częste awarie systemu wymagające ponownej instalacji z płyty. Dowiedziałem się ostatnio o czymś takim jak Zorin OS i po nieprzyjemnych doświadczeniach z Debianem postanowiłem dać Linuxowi drugą szansę. Zależy mi na tym, abym jak najrzadziej musiał używać konsoli. Spotkał się już ktoś z tą dystrybucją?

Paweł Kraszewski:
Odradzam niszowe dystrybucje (niezależnie jak wysokie mniemanie o sobie ma Zorin).

O jakie konkretnie "nieprzyjemne doświadczenia z Debianem" chodzi i na jakim dokładnie sprzęcie ma to działać? To pozwoli polecić coś konkretnego.

robson75:
Na początek powinien Ci wystarczyć Linux Mint, a od Zorin OS trzymaj się z daleka.

Paweł Kraszewski:

--- Cytat: robson75 w 2020-03-09, 15:24:59 ---Na początek powinien Ci wystarczyć Linux Mint, a od Zorin OS trzymaj się z daleka.

--- Koniec cytatu ---
Please tylko nie Mint... Jak już koniecznie sprawy typu Mate/XFCE/KDE, to oficjalne wersje Ubuntu a nie ten potworek.

pavbaranov:
Jak koledzy - dystrybucja ma być jedną z "głównych". Nie patrz na wygląd (to - skoro komuś się udało ustawić, to i Ty będziesz potrafić). Nie patrz na to czy będziesz musiał sięgnąć do konsoli (każdy linux ma i jest to diablo wygodne narzędzie, ale w większości środowisk graficznych, bo o tym mowa - większość rzeczy można sobie "wyklikać"). Patrz na to jaką dobrą pomoc, wiki oferuje i jaką (w tym jak aktywną) ma społeczność, w tym również na forach. Wypróbuj kilka podstawowych środowisk (GNOME, Plasma/KDE, Xfce, Cinnamon, MATE...) i zdecyduj się na takie, w którym najwygodniej się czujesz.
Może to być coś z rodziny Ubuntu, może być OpenSUSE, może być Fedora... Byle byłoby popularne.

PS: Też jestem zdecydowanym przeciwnikiem Minta. I to niezależnie czy na początek, w środku, czy na koniec. Choć w istocie, jakąś popularność ma.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej